روش درمان غیر جراحی محبوب در حیطه زیبایی

این مهم هست که روش های زیبایی غیرجراحی مانند لیزر ، پرکننده و لایه برداری چه تأثیرات و به چه میزانی در این زمینه دارند-. چه چربی از قسمتی از بدن شما گرفته شده باشد و به قسمت دیگری تزریق  بشود .، یا مواد پرکننده ای جهت شکل دادن و ترمیم شکل به بینی شما تزریق شود.، درمان های زیبایی غیر جراحی از همه روش ها بیشتر مورد اقبال عموم هستند-. در اینجا ۱۵ روشی که نیازی به زیر چاقو رفتن ندارند معرفی شده و مورد بحث قرار می گیرند-.

تزریق لب

برخی افراد مایلند لب های پری مانند آنجلینا جولی داشته باشند،. در حالی که برخی دیگر از حالت نامتقارن آن ناراحت هستند- در هر صورت ، تزریق لب ، نه فقط جهت تغییر شکل لب ها، بلکه جهت تغییر حالت کلی چهره مورد توجه میباشد. مواد تزریقی می توانند شامل پرکننده هایی از قبیل هیالورونیک اسید یا چربی باشد .که از بدن خویششخص استخراج می گردد-. پس از استفاده از ماده بی حسی موضعی در ناحیه ، پرکننده داخل و اطراف لب تزریق می  بشود و شخص می تواند بلافاصله فعالیت های طبیعی خویشرا از سر بگیرد-.

درمان با لیزر روشن و درخشان کننده صورت

در مورد مشکلات جزئی پوستی مانند لکه های ناشی از آفتاب و تیرگی های پوست روش درمانی پیشنهادی استفاده از لیزر آی پی ال هست . این روش بدون درد به سرعت انجام می  بشود و هیچگونه دوره نقاهتی ندارد.و فقط موقتا مقادیر زیاد کمی قرمزی می تواند ایجاد کند که آن هم با کرم های ضد آفتاب پوشانده بشود . در این روش جهت روشن تر کردن رنگ پوست. و کاهش لکه های پوستی ، توسط دستگاه لیزر مقدار مشخصی اشعه لیزر به صورت شما تابانده بشود.  جنیفر انیستون از سلبریتی هایی هست که طرفدار روش فوق میباشد-

لایه برداری شیمیایی پوست

با از بین رفتن پوست قدیمی ، لایه های جدید می توانند. همان نواحی رشد کرده و در نتیجه چهره ای روشن تر ، شفاف تر و جوان تر را هدیه دهند- لایه برداری های شیمیایی از نظر قدرت متفاوت هستند ، برخی از آنها می توانند .در طول استراحت زمان ناهار انجام شوند (بدون نقاهت)، در حالی که سایر ترکیبات قوی تر به زمان نسبتاً زیادتری از نقاهت و استراحت نیاز دارند-.

هرچه لایه برداری قوی تر باشد. ، پوست شما با احتمال زیادتری حالت آفتاب سوخته ، تاول زده. و درنهایت پوسته پوسته و لایه برداری شده به نظر می رسد. لایه برداری های شیمیایی در بین افرادی که می خواهند. ظاهر چین و چروک های عمیق ، آسیب های ناشی از آفتاب و جای زخم آکنه را کاهش دهند ، زیاد محبوب هست .خانم بلا تورن از سلبریتی هایی ست .که تجربه لایه برداری شیمیایی خویشرا در رسانه های اجتماعی منتشر  بشود.

مزوژل صورت

این روش از لحاظ بالینی به نسبت. دارای نتایج محسوس تری هست و نتایج فوری آن دلیل می  بشود. از طرف ستاره هایی که می خواهند بر روی فرش قرمز بروند ، مورد توجه قرار گیرند- در روش مزوژل محصولات نگهداری از پوست (مانند اسید هیالورونیک .،  ویتامین ها و عصاره های گیاهی) مستقیما به داخل پوست تزریق می گردد. اگرچه این روش درمانی به اندازه روش های معمولی فیشیال خوشایند نیست، .ولی به طور کلی تعادل را به پوست باز می گرداند ،. خطوط ریز را کاهش می دهد و دلیل روشن تر شدن، آبدارتر شدن و کاهش لکه های پوستی میگردد-.

بوتاکس

بوتاکس همچنان در بین روش های زیبایی غیر تهاجمی پیشرو هست.  این روش تزریقی دلیل آرامش عضلات صورت می گردد .و دارای نتایج ظریف و در عین حال مؤثر میباشد- با توجه به اینکه این روش سریع ، نسبتاً بدون درد است، آن را می توانید. در طول استراحت ناهار انجام دهید تا دلیل  بشود .فوراً با طراوت و جوانتر به نظر برسید ، لذا جای تعجب نیست که اینقدر محبوب باشد.

رفع غبغب با مزوتراپی

این روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی جهت کاهش حجم و لیفت ناحیه غبغب میباشد. این کار با روش مزوتراپی با استفاده از داروهای لاغری و لیفت کننده انجام می پذیرد. این روش نسبت به استفاده از دستگاه های لاغری زیاد موثرتر و نسبت به لیپوساکشن بدون تهاجم و بدون عارضه میباشد.

مزوتراپی جوانساز

مزوتراپی اصطلاحی جهت یک تکنیک زیبایی غیر تهاجمی هست. که شامل تزریق های متعدد شامل داروهای گیاهی قابل تزریق ، ویتامین ها و آنزیم ها جهت سفت شدن پوست ، روشن شدن پوست، درمان ریزش مو ، کاهش چاقی و سلولیت موضعی و استفاده هایی دیگر میباشد.تحقیقات محدودی در مورد استفاده از مزوتراپی وجود دارد. و توسط FDA هم تأیید نگشته هست.  با وجود این ، بسیاری از افراد از این فرصت استفاده می کنند .و مزوتراپی را امتحان و در نتیجه این روش را در دنیای روش های زیبایی غیرجراحی زیاد محبوب می کنن.

لیفت صورت با ژل

دیگر لازم نیست زیر چاقو بروید تا پوست افتاده و چروک را از بین بردن کنید. لیفت صورت با ژل یک روش غیرجراحی هست .که از ژل های پرکننده تزریقی مانند ژووویدرم ، رستیلین جهت لیفت ملایم صورت ، کاهش چین و چروک ها و دادن ظاهری روشن تر و زنده تر به پوست استفاده می کند. این روش جوانسازی صورت می تواند. تا دو سال ماندگاری داشته باشد.

پرکننده های گونه

پوست کشیده و سفت، و گونه های برجسته سمبلی نمادین از جوانی و زیبایی هستند. امروزه می توان حجم و برجستگی صورت را با انجام تزریقات فیلرهایی مانند ژوویدرم، رستیلین و غیره مجددا بازیابی  بشود   جهت کسانی که ترجیح می دهند. جراحی صورت را انجام ندهند ، ممکن هست. پرکننده های تزریقی گزینه ای جذاب تر باشد.

پی آر پی PRP صورت

روش پی آر پی یا پلاکت درمانی در ایالات متحده تحت عنوان Vampire face lift (لیفت به روش خوش آشام) هم نامیده.بشود . پی آر پی در بین سلبریتی های هالیوود محبوبیت بالایی دارد.این روشی نسبتا نوین هست. که در یک دهه اخیر در ایران زیاد رواج یافته هست . در این روش جهت جوانسازی از تزریق پلاسما و پلاکت های خون خویششخص به داخل پوست استفاده می گردد، در نتیجه احتمال ایجاد عوارض جانبی از جمله عفونت و حساسیت های پوستی زیاد بسیار ضعیف هست.

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی با حداقل تهاجم هست .که جهت درمان مشکلات پوستی از طریق تولید کلاژن استفادهبشود.  این روش نیز به عنوان درمان القاء کلاژن شناخته می  بشود ، این روش درمانی ممکن هست .به کسانی که به دنبال کاهش ظاهر رد های آکنه و ترک های پوستی هستند. کمک کند- نیز جهت برخی مشکلات دیگر مانند رد جراحی پلک و لکه های ناشی از آفتاب استفادهبشود.

در روش میکرونیدلینگ ضربات کوچک و جزئی سوزن بر روی پوست وارد می  بشود .و این موجب تحریک پوست شما جهت ایجاد کلاژن بیشتربشود.

لیفت با نخ

لیفت با نخ ، که به آن لیفت با نخ خاردار یا کلاژن ساز نیز گفته می  بشود. ، یک روش زیبایی هست که هدف آن لیفت کردن و جوانسازی صورت هست  .نخ های مورد استفاده در روش لیفت با نخ همان نخ های قابل جذب در جراحی ها هستند. که در شکل آن تغییراتی داده شده هست.

نخ های لیفت از دهه ۱۹۹۰ وجود داشته هست ، اما نوآوری در مواد مورد استفاده جهت نخ های لیفت دلیل افزایش محبوبیت در سالهای اخیر شده هست.

کاندیدای مناسب جهت لیفت با نخ شخصی با سن بین ۴۰ تا ۶۰ سال هست.  شخصی که از سلامت عمومی خوب برخوردار هست و تازه متوجه علائم پیری شده هست.

هایفوتراپی

هایفو HIFU ، یک درمان غیر تهاجمی جهت پیری صورت هست . این روش بخشی از مجموعه روش های درمان های ضد پیری هست .که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به عمل جراحی فراهم می کند-.

هایفوتراپی صورت از امواج ماوراء صوت جهت ایجاد گرما در سطوح عمیق پوست استفاده می کند-.این گرما به سلولهای هدف پوست آسیب جزئی می رساند. و دلیل می  بشود بدن در ترمیم آنها تلاش کند-. بدین منظور بدن جهت کمک به رشد مجدد سلول ، کلاژن تولید می کند- کلاژن ماده ای در پوست هست .که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می بخشد-.

پرکننده های زیر چشم

پرکننده های زیر چشم اسید هیالورونیک تزریقی (معمولاً به عنوان ژل شناخته می شوند) هستند .که می توانند جهت درمان کاهش حجم (گودی) در زیر چشم مورد استفاده قرار گیرند- پرکننده ها معمولاً شش تا دوازده ماه دوام دارند.

حفط زیبایی صورت با 10 راه طبیعی

شاید گمان کنید حفظ زیبایی پوست کار دشوار و گرانی هست .  و این تصور چندان اشتباه نیست- صنعت زیبایی سالانه 300 میلیارد دلار جهت تولید محصولات زیبایی هزینه می  بشود  .و زنان به طور میانگین حدود 15 هزار دلار در طول زندگی خویش صرف خرید محصولات زیبایی می‌کنند.

بر اساس یک تحقیق در انگلستان به طور متوسط زنان یک سال از زندگی خویش را صرف آرایش می‌کنند. احتمالا به همین دلیل هست .که بسیاری از زنان و مردان گمان می‌کنند. حفظ و توجه به زیبایی نیاز به پول و زمان زیادی دارد و— در نهایت سلامت را نیز به خطر می‌اندازد. اما حقیقت این نیست، .مفهوم زیبایی چیز دیگری هست . زیبایی به معنای مخفی کردن آنچه دارید نیست و راه‌های فراوانی وجود دارد .که هر شخصی از آن چیزی که دارد خوشحال و راضی باشد و خویشرا زیبا ببیند.

جهت حفظ زیبایی طبیعی همیشه لازم نیست پول زیادی خرج کنید-

راه‌های ساده زیاد زیادی وجود دارد. که به شما کمک می  بشود  زیبایی طبیعی خویش را نشان بدهید. و از آنچه هستید لذت ببرید.

موز و تخم مرغ جهت نگهداری از مو

آیا به دنبال کمی شفافیت و جلا در موهای خویش هستید؟ کمی تخم مرغ را با یک موز مخلوط کنید .این ماسک طبیعی را روی موها قرار بدهید. و سی دقیقه صبر کنید- بعد موها را مثل همیشه بشویید-. کافی هست. پس از شست‌وشوی کامل مو کمی از حالت‌دهنده مو استفاده کنید. معجزه موز و تخم مرغ جهت ایجاد شفافیت مو کم هزینه، بی‌دردسر و زیاد راحت هست.

از بین بردن جوش سر سیاه با ترکیب عسل و لیمو

چهار یا پنج قطره عسل خالص را روی یک برش از لیمو بریزید- بعد آن را روی پوست جهت یک دقیقه ماساژ بدهید.بویژه در نواحی که پوست بر اثر جوش‌های سر سیاه دچار مشکل شده هست. و پنج دقیقه صبر کنید و بعد آن را با آب سرد بشویید.ممکن هست. این کار پوست را حساس کند .پس بهتر هست از این روش پیش از خواب استفاده کنید .نه زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید.

سرکه سیب جهت شامپو

اگر همیشه از شامپوهای شیمیایی استفاده می‌کنید. و نتیجه مطلوب نمی‌گیرید و موهای خشکی دارید، یکبار از سرکه سیب استفاده کنید. یک چهارم فنجان سرکه سیب ارگانیک را با یک فنجان آب مخلوط کنید .و از این ترکیب به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو استفاده کنید.

ماسک ساده عسل جهت زیبایی پوست

عسل طبیعی خالص یک ماده آنتی باکتریال و یک راه ساده جهت نرمی و لطافت و زیبایی پوست هست.  هفته‌ای یکبار یک قاشق غذاخوری عسل خالص را جهت زیبایی پوست کنار بگذارید.عسل را گرم کنید و با انگشت روی صورت ماساژ بدهید. 10 دقیقه صبر کنید.سپس آن را با آب گرم آبکشی کنید و اجازه بدهید درهوای طبیعی خشک شود.

لیف خشک

از برس‌های بزرگ مخصوص شست‌ و شو جهت لایه‌برداری پوست استفاده کنید-. این کار به دستگاه لنفاوی کمک می‌کند،. سلول‌های مرده را از بین می‌برد. و سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر می  بشود  و سلولیت‌ها را نیز از بین می‌برد-. علاوه بر این هورمون‌ها را نیز تحریک می  بشود . و دلیل محکم شدن پوست و جریان خون بهتر در پوست می‌شود-. این کار زیاد ارزان و ساده هست.

می روغن نارگیل را به عنوان کرم اصلاح جهت پاها استفاده کنید- این ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه جهت نرمی و لطافت پوست پا پس از اصلاح هست.

لایه بردار طبیعی جهت آرنج و زانو

یک پرتقال را نصف کنید و نیمی از آن را روی زانو و آرنج بمالید- این کار جهت لایه‌برداری زیاد مؤثر هست.  پس از آن پوست را کمی با آب ولرم بشویید- این کار دلیل روشن شدن و نرمی پوست می‌شود- بدون اینکه مجبور باشید هزینه‌ای جهت لایه‌برداری پرداخت کنید-.

اسکراب طبیعی پوست

روغن زیتون و نمک دریایی را به نسبت. دو به یک با هم مخلوط کنید واز آن به عنوان یک اسکراب طبیعی پوست استفاده کنید-. این کار جهت از بین بردن سلول‌های مرده پوست و نرمی و لطافت آن زیاد مؤثر هست  ترکیب روغن زیتون و نمک دریایی زیاد کم هزینه تر از اسکراب‌های موجود در بازار هست.

راه جهت نرمی و حالت دهندگی مو

روغن نارگیل را به کف سر و به روی موها بمالید. و ماساژ بدهید- بعد چند ساعت صبر کنید و آن را با شامپو بشویید-نیازی نیست .که پس از شست‌وشو با شامپو دوباره از حالت دهنده‌های شیمیایی استفاده کنید.- روغن نارگیل یک حجم دهنده عالی مو هست  با این حل ممکن هست. این روش با هر مویی سازگار نباشد-. پس بهتر هست ابتدا کمی از آن را روی موی خویشامتحان کنید. و اگر نتیجه مطلوبی از آن دیدید از این روش جهت همه موها استفاده کنید.- ممکن هست .این کار کمی موها را چرب نشان بدهد-.

رطوبت‌رسانی جهت زیبایی ناخن‌ها

ناخن‌ها را با کمی روغن زیتون به مدت پنج دقیقه ماساژ بدهید-. خیلی سریع متوجه نرمی، زیبایی و درخشندگی ناخن‌هایتان می‌شوید-.

رازهای داشتن “پوست زیبا”

1- از خود در برابر نور خورشید نگهداری کنید

مهم‌ترین کار جهت نگهداری از پوست، محافظت آن در برابر اشعه‌های زیان‌آور خورشید هست . اشعه‌های فرابنفش نور خورشید می‌توانند موجب به وجود آمدن لکه‌های کک ومک و خال‌های خوش‌خیم و در بعضی موارد سرطان‌های بدخیم پوست شوند. درواقع می‌توان گفت که قسمت اصلی آسیب به پوست و پیر شدن آن ناشی از اشعه‌های نور خورشید هست.  جهت جلوگیری از این اتفاق به توصیه‌های زیر عمل کنید:

– سعی کنید در ساعاتی که نور خورشید شدید است، حدود ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در محیط آزاد و در برابر نور خورشید قرار نگیرید. و کارهایتان را جهت ساعات دیگری برنامه‌ریزی کنید.

– لباس مناسب بپوشید. سعی کنید پوست بدنتان را بیشتر به وسیله لباس‌های مناسب در برابر نور خورشید محافظت کنید. مانند پیراهن‌های آستین بلند و کلاه‌های لبه‌دار بزرگ.

– پارچه‌هایی که بافت فشرده‌تری دارند. مانند کتان در برابر پارچه‌هایی با بافت‌های شل و نفوذپذیر، مناسب‌تر هستند. این روزها خیلی از کارخانه‌ها جهت لباس‌هایشان هم SPF (فاکتور محافظت در برابر خورشید) تعیین می‌کنند.

– کرم ضدآفتاب بزنید-

روی قسمت‌هایی از پوست بدنتان که در معرض نور آفتاب هست همیشه کرم ضد آفتاب با SPF مناسب بمالید.کرم ضد آفتاب باید ۲۰ دقیقه پیش از رفتن به زیر نور خورشید استفاده  بشود و هر دو ساعت یا پس از تعریق شدید آن را تجدید  بشود.

2- قدرت مرطوب کننده

«اگر فقط قدرت خريد يک محصول بهداشتي را داريد، يک مرطوب‌کننده خوب و مناسب بخريد.» دکتر روانارين، استاد دانشگاه نيويورک و رييس انجمن جراحان پوست آمريکا، پس از اين توصيه مي‌گويد: «گاهي وقت‌ها پوست شما تنها چيزي که لازم دارد، يک مرطوب‌کننده مناسب و يک شوينده ملايم هست  .پوست وقتي خشک است، چروک‌ها را بيشتر و واضح‌تر نشان مي‌دهد و دلیل مي  بشود. آدم پيرتر به نظر برسد-»

به نظر بيشتر متخصصان پوست، اگر شما 20 تا30 ساله باشيد، مرطوب‌کننده‌ها مي‌توانند. از پوست شما در مقابل پيري زودرس محافظت کنند. در اين سن و سال، مرطوب‌کننده‌ها قادرند جايگزين بسياري از محصولات بهداشتي و محافظتي پوست شوند.

3- هر۲ سال یک مرتبه مدل مو و آرایشتان را تغییر کند.

با تغییر دادن مدل مو و آرایشتان، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید-» اگر زمان زیادی هست. که دست به چنین تغییراتی در ظاهرتان نزده‌اید، از مشاوران زیبایی و چهره‌پردازی در موسسه یا سالن Abrooto کمک بگیرید.

پوستتان را زیاد نشویید. اگر به شستشوی مکرر پوست خویشعادت دارید، بهتر هست این عادت را تغییردهید.

متخصصان پوست گفته اند یکی از بهترین روش‌ها جهت داشتن پوستی زیبا، استفاده از یک پاک‌کننده ملایم و استفاده  اندک و محدود آن هست.

دکتر کراچ فیلد در این باره می‌گوید: «اگرچه بیشتر افراد علاقه دارند روزی چند بار پوست خودشان را شستشو بدهند،

اما شستشوی زیاد نه تنها کمکی به پوست نمی‌کند، بلکه اگر از شوینده‌های سختی مانند صابون استفاده شود،‌ به پوست آسیب خواهد رساند-» شستن بیش از ۲ بار در روز، دلیل از بین رفتن محافظ‌های طبیعی پوست می‌شود که در حفظ سلامت پوست، نقش عمده‌ای دارند.

4- آب درمانی

باید:به بدن آبرسانی کنید ، بطور روزانه ،مقدار زیادی آب بنوشید، حداقل 8 لیوان در روز همچنین، میوه ها و سبزیجات آبدار مصرف کنید،. مانند هندوانه، خیار، پرتقال، توت فرنگی، گریپ فروت و کانتالوپ.

نباید:نوشیدن گلاب را فراموش کنید- این، کمک می  بشود  تا پف چشم در صبح از بین برود، pH بدن را متعادل میکند-.

5- مصرف موادغذایی سالم را فراموش نکنید.

یکی دیگر از راهکار های زیبایی صورت مصرف مواد غذایی سالم هست. و نقش مهمی در داشتن پوستی سالم و زیبا دارد- سعی کنید. مصرف میوه‌های تازه، سبزیجات، پروتئین و ویتامین‌ها را در برنامه غذایی خویشجا دهید و به صورت روزانه این مواد را مصرف کنید.مواد غذایی سرشار از ویتامین C که چربی و قند کمی دارند. منبع مناسبی از آنتی‌اکسیدان هستند. که از پوست شما در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

مصرف مواد غذایی با قند پایین دلیل کاهش ترشح انسولین در بدن می‌شود. این امر موجب حفظ تعادل سلول‌ها می‌شود. از مصرف غذاهای زیاد تند، سرخ‌کرده، نمک و — خودداری کرده. و موادی همچون برنج، بلغور، جو دو سر را در برنامه غذایی خویشجای دهید.

راز جوانی ابن سینا:

یکی از موارد مهم در مبحث سلامت و زیبایی پوست، نیکویی رنگ رخسار هست.  جهت برخورداری از این ویژگی باید خون سالم و صالح در بدن جریان داشته باشد- مصرف غذاهای موثر در از بین بردن کم‌خونی می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد.

بهترین مواد غذایی خون‌ساز، ماءاللحم (عصاره گوشت)،‌ زرده تخم‌مرغ عسلی، نخود و انجیر هستند.مصرف زرده تخم‌مرغ عسلی حداقل هفته‌ای 3عدد در وعده صبحانه و مصرف عصاره گوشت بره گوسفند هفته‌ای یک تا دو مرتبه پیشنهاد می‌شود.

استفاده از غذاهای تهیه شده با نخود مثل فلافل و نخودآب (همراه با گوشت یا بدون گوشت) و نیز خوردن سیر، پیاز و زیتون‌سیاه به همراه غذا هم می‌تواند در نیکویی رنگ پوست موثر باشد- علاوه بر اینها، جهت افزایش نفوذ خون در عروق زیرجلدی و ایجاد خوشرنگی چهره توصیه می‌شود از فلفل و زعفران در پخت غذاها استفاده کنید- در بعضی کتب نیز به نوشیدن آب کرفس جهت نیکویی رنگ رخسار اشاره شده هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.