کاربردهای آرایشی و پزشکی آرایش دائم

آنچه در این مطلب می خوانید

در حقیقت آنچه که به آرایش دائم مفهوم و معنا داده روش پزشکی و زیبایی و ایمنی هست بنام میکروپیگمنتیشن – واژه پیگمنت  در حقیقت رنگ دانه هایی هستند که جهت آرایش از آنها استفادهبشود  و عمل میکروپیگمنتیشن تزریق این رنگدانه با ابزار مخصوص خویشبه زیر لایه های پوست میباشد – دقت کنید که این عمل تاتو کردن نیست و تفاوتهای زیادی از ان دارد از نوع نفوذ عمق کار ، تا بهداشت و ایمنی و ابزار آلات با تاتو کردن مغایر میباشد -.

پس انچه که به زبان ساده متوجه شدیم آرایش دائم همان بکارگیری روش میکروپیگمنتیشن جهت آرایش در حوزه آرایشی و پزشکی هست -.

کاربردهای آرایشی و پزشکی آرایش دائم

گفتم آرایش دائم همسوست با میکروپیگمنتیشن و میکروپیگمنتیشن هم بکارگیری رنگدانه هاست پس در هر قسمت از صورت و بدن که بخواهیم رنگی بدهیم ، یا پررنگتر و تغییر رنگ بدهیم از آرایش دائم استفاده می کنیم- پس در قسمتهای رنگی از سر تا خط چشم و لبها و خط لبها و ابروها در این روش مورد استفاده قرار می گیرند-.

در حوزه پزشکی یعنی جایی از این قسمتها اسیب دیده باشد که با عمل میکروپیگمنتیشن از بین بردن عیب می  بشود مانند قسمتی از ابرویی که در آتش سوزی سوخته باشد –  در حقیقت با عمل میکروپیگمنتیشن و انتقال رنگ دانه ها به قسمت ابروها ی سوخته ، عمل هاشور ابرو انجام می  بشود و شخص زیبایی خویشرا بدست می اورد-.

در حوزه آرایشی هم که تمام نقاط گفته شده می توانند جهت زیباتر شدن از رنگهای دلبخواه متقاضی و فرمهای مختلف بهره مند شوند که این بیشتر در ابروها و لب استفاده  دارد-.

تاتو بهتر هست با میکروپیگمنتیشن

تاتو یک روش سنتی و قدیمی هست که دیگر با آمدن سیستم آرایش دائم میکروپیگمنتیشن عملا کارایی خویشرا از دست داده هست  تاتو های بد رنگ قدیمی که در عمق های بیشتری از پوست با روش سنتی استفاده می شدند در دنیای امروز جایگاهی ندارند- چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ ایمنی و بهداشت -.

فواید آرایش دائم کدامند؟

آرایش دائم فایده های زیادی را به همراه دارد که بر اساس همین فایده ها روز به روز گسترده تر و سیستمی تربشود

طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان نمونه هاشور ابرو، سایه ابرو و … جزوی از آرایش دائم هستند که از فواید آن محسوب می شوند  و این همه فواید نیست آرایش های مریوط یه خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود از دیگر فایده های آرایش دایم هستند-. و نیز میکروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب- گاها از آن جهت از بین بردن سپیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود- با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد- استفاده  دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی هست.

مضرات آرایش دائم کدامند؟

بله در حوزه های ارایشی زیبایی همیشه مضراتی هم وجود خواهد داشت که بیشتر آن بر می گردد به مهارتهای ضعیف کننده کار که در اینجا منظور پیگمنتر میباشد-. ناشی بودن و نیز استفاده از مواد نامرغوب و رعایت نکردن مسایل بهداشتی و ایمنی همیشه می توانند خطر آفرین باشند- پس همیشه در انتخاب پیگمنتر دقت کنیدو از مراکز معتیر که پروانه کسب و بهداشت دارند استفاده کنید-.

حال که با مفهوم آرایش دائم چیست ؟ آشنا شدید و علاقمند به یادگیری آن هستید می توانید در کلاس های آموزش آرایش دایم کلبه آرزو شرکت کنید و مدرک فنی حرفه ای آنرا نیز بگیرید-.

میکروپیگمنتیشن چه فرقی با تاتو دارد؟

میکروپیگمنتیشن روشی تقریبا مشابه تاتو به شکل سنتی دارد، با این تفاوت که در این روش، رنگ مانند دانه‌های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست می‌نشیند و تفاوت آن با تاتوهای قدیمی این هست که دیگر یک کادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تارهایی مانند مو با سوزن نازکی داخل ابرو کشیده می‌شوند که خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلکه رنگی طبیعی دارند- .تفاوت پیگمنت با تاتو در روش اجرای آن، نیز بدون درد و خونریزی بودن آن هست که درنتیجه التهاب کمتری در افراد ایجاد می‌کند-.

قبلا از هر چیز یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت وارد بوده و تسلط کاملی به ترکیب رنگها و چگونگی تثبیت آن داشته باشد- .بنابراین گذراندن دوره های مخصوص آرایش صورت و تسلط کامل و کافی به اصول قرینه سازی در آن، شرط ابتدایی ورود به این رشته هست  پس از طول دوره ابتدایی لازم هست که طول دوره ای کامل و تخصصی، در کلاسهای آموزش آرایش دائم شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این رشته شوید-.

آرایش دائم از قدیم تا به امروز

بر اساس شواهد موجود، اولین آرایش دائم را تاتوکار معروف بریتانیایی به نام «ساترلند مک دونالد» در سال 1902 انجام داده هست  این طراح مد پس از آن به امریکا سفر  بشود  تا این شیوه آرایشی را به یک روش رایج در این ایالت تبدیل کند-. در نهایت، در سال 1930 این روش به یکی از تکنیک های آرایش مد روز تبدیل شد و عده زیادی از خانم ها بدون این که تخصصی در این زمینه داشته باشند، عمل تاتو را انجام می دادند- در گذشته، تاتو به عنوان عمل کاشت رنگ معرفی می شد که طول آن رنگ های گیاهی زیر لایه های پوست تزریق می شد-.

از آرایش دائم در چه حوزه هایی استفاده میشود ؟

 

         طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان نمونه هاشور ابرو، سایه ابرو و …

         خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود-.

         میکروپیگمنتیشن رژ لب و خط لب یا در اصطلاح هاشور رژ لب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم سازی لب- گاها از آن جهت از بین بردن سپیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود- با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد-.

         کاربرد دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی هست  درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون هست کار کنیم، به عنوان نمونه جهت از بین بردن ماه گرفتگی-.

میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ‌های معدنی ضدحساسیت در زیر پوست با کمک سوزن‌های بسیا ریز و باریک انجام می‌شود- رنگ  در حقیقت وارد دومین لایه از پوست می‌شود و کاملا ملایم و طبیعی، دلیل ایجاد جلوه‌ای خاص در لب‌ها، چشم یا ابرو می‌شود-.

مزایای استفاده از آرایش دائم

روشی ایده آل جهت کسانی که دچار بیماری های خاص هستند (نظیر بیماران پوستی، بیماران سرطانی، افرادی که از ناحیه صورت دچار جراحت شدند و …) .و نیز کسانی که وقت، حوصله و یا مهارت کافی جهت آرایش هر روزه در قسمت های مختلف صورت رو ندارن روش زیاد استفاده ی و تاثیرگذاریه- چنانچه هر کدوم از تکنیک های بخش های مختلف این روش بدرستی و توسط شخص ماهر و متخصص انجام بشه میتونه تاثیر زیادی در زیبایی چهره و صورت بزاره-.

معایب میکروپیگمنتیشن

اما میکروپیگمنتیشن هم مانند خیلی از روش های دیگر معایب و عوارض خویشرا دارد که  و با رعایت نکات اصولی و ایمنی میتوانید آنها را به حد اقل برسانید :.

بعضی از زنان پس از تتو کردن ابروهایشان دچار مشکلی بنام کلوئید یا زخم پف کرده می‌شوند- اگر شما دارای پوست حساس هستید، و یا سابقه‌ی عفونت‌های پوستی دارید، احتمالا تتو کردن ابروها، گزینه‌ی مناسبی جهت شما نباشد-.

هاشور ابرو و آرایش دایم ابرو نسبت به آرایش دایم لب و چشم، عوارض جانبی کمتری دارند- اما نیاز به نگهداری خاص نیز دارد؛ یعنی بعضی ها زخم و خونریزی بیشتری دارند و بعضی دیگر زخم و خونریزی کمتری دارند-. از جمله نکات مهم در میکروبلیدینگ این هست که باید از پمادهای ویتامین A (استریل چشمی) استفاده نموده یا این که از پماد ویژه ترمیم استفاده نمایید -.

خارش و قرمزی احتمالی را این پماد تسکین می دهد- مواظب باشید پماد داخل چشم نشود- جهت این که زخم نرم تر شده و اذیت نکند تا چند روز این کار را ادامه دهید- .اما اگر زخم خون ریزی داشته باشد با تجویز پزشک می توانید از تتراسایکلین یا جنتامایسین 2 تا 3 بار استفاده کرده و بعد از ویتامین A چشمی استفاده نمایید-.

برخی دیگر از معایب آن که گاها دلیل عدم رضایت متقاضی شده در این زمینه عبارتند از تیره شدن بیش از حد،  استفاده از رنگ اشتباه، قرینه نبودن و خیلی بزرگ بودن- که  و میتوان گفت اکثر اینها از عدم مهارت پیگمنتر در این زمینه بوده و اگر شخص مناسبی را انتخاب کنید دیگر جای نگرانی نیست -.

چگونه می توانم یک متخصص را که این روش را انجام می دهد پیدا کنم؟

شما باید مطمئن شوید که یک پزشک یا متخصص را پیدا کرده اید که در این روش تجربه دارد- هنگام بازدید از محل انجام این روش بهتر هست محل را با دقت از نظر  پاکیزگی و حرفه ای چک کنید – زیاد مهم هست که یک متخصص یا دکتر خوب جهت این کار پیدا کنید که در این روش زیاد آموزش دیده و با تجربه باشد تا بتواند به بهترین حالت این روش را پیاده کند-. یک متخصص باید بتواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، پیش از انجام این روش باید با پزشک خویشمشورت کنید، در این مدت شما انتظارات خویشرا با دکتر یا متخصص بازگو می کنید-.

جهت بهبودی زخم بعد از انجام آرایش دایم لب از یک لیزر کم توان استفاده نمایید- از پماد یا ماده ضد تب‌خال نیز می توان جهت بهبودی زخم استفاده  بشود   اما اگر متوجه شدید ویروس تب‌خال فعال شده، متقاضی را به پزشک ارجاع دهید تا طبق نظر پزشک دارو استفاده کند-.

هنگام کشیدن خط چشم جهت این که مواد رنگی از چشم خارج  بشود از اشک مصنوعی یا چند قطره آب مقطر در چشم استفاده کنید و پماد ویتامین A یا استریل چشمی را بعد از انجام خط چشم روی سطح چشم استفاده نمایید-.

آرایش دائم و رعایت نکات ایمنی و سلامتی

آرایش دائم یکی از تکنیک های آرایشی بوده که به آرایشگر این امکان را می دهد تا به وسیله دستگاه های مخصوص، پیگمنت های رنگی را به لایه زیرین پوست تزریق کرده و بدین ترتیب به از بین بردن عیوب ظاهری صورت از قبیل عدم قرینگی در ابروها، لب ها و… بپردازد-. امروزه پیشرفت های چشمگیری در این رشته صورت گرفته و شانس ایجاد صدمه به بافت های پوست را تا حد امکان پایین آورده هست   و نباید این نکته را از نظر دور داشت که رعایت موارد بهداشتی، ایمنی و سلامتی در این رشته حرف اول را می زند-.

اصول اولیه آرایش دائم

قبلا از هر چیز یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت وارد بوده و تسلط کاملی به ترکیب رنگها و چگونگی تثبیت آن داشته باشد-. بنابراین گذراندن دوره های مخصوص آرایش صورت و تسلط کامل و کافی به اصول قرینه سازی در آن، شرط ابتدایی ورود به این رشته هست  پس از طول دوره ابتدایی لازم هست که طول دوره ای کامل و تخصصی، در کلاسهای آموزش آرایش دائم شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این رشته شوید-. در مرحله بعد چگونگی استفاده از دستگاه ایمن آرایش دائم میباشد که به نام دستگاه میکروپیگمنتیشن معروف هست  این دستگاه با داشتن یک قطعه یک مرتبه مصرف جداشونده ( کارتریج ) در نوک آن این امکان را به پیگمنتر می دهد که پس از هر بار استفاده از دستگاه، کارتریج مورد استفاده را جدا کرده و دور بیاندازد-.

از طرفی هر پیگمنتر حرفه ای باید شرح حال کاملی از سوابق پزشکی متقاضی آرایش دائم داشته و با اطلاع دقیق از سابقه پزشکی او در رابطه با بیماری های خاص و یا پوستی و اطمینان خاطر از عدم وجود چنین بیماری هایی اقدام به انجام آرایش به صورت دائم نماید- در صورت وجود چنین مشکلاتی و یا سابقه هرگونه حساسیت مهم و… در متقاضی، از انجام آرایش دائم پرهیز نمایید- ناگفته نماند که در صورت باردار بودن متقاضی و یا دوره شیردهی نیز باید از انجام آرایش های دائمی پرهیز نمود-.

روش صحیح آرایش دائم

روش صحیح انجام آرایش دائم به این صورت هست که پیگمنتر با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن به شکلی کاملا سطحی آرایش دائم را انجام می دهد تا به مرور پیگمنت های تزریق شده رو به محو شدن نمایند- .به یاد داشته باشید که انجام آرایش دائم در لایه های عمقی پوست صحیح نمی باشد- شناخت انواع رنگ پوست جهت یک پیگمنتر ضروریست چرا که با توجه به رنگ پوست طبیعی شخص و انتخاب متناسب ترین رنگ با آن باید چندین رنگ مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده تا رنگ نهایی جهت استفاده آماده شود-.

ترکیب رنگها در آرایش دائم امری حیاتیست و پیگمنتر باید رنگ اصلی را با رنگ های مکمل ترکیب کرده تا پس از انجام آرایش دائم در زیر پوست دچار تغییر رنگ و تیرگی نشوند- نیز باید رنگ هایی را که یکدیگر را خنثی می کنند بشناسد و در مواقعی که لازم به تغییر دادن رنگ یک آرایش دائم قدیمی هست از آنها استفاده کند-.

مشاوره قبل از آرایش دائم

 

قبل از هرگونه آرایشهای دائم باید جلسه ای با متقاضی در نظر بگیرید و تمامی نکات و توصیه های نگهداری بعد از آرایش دائم را به متقاضی خویشآموزش دهید- نیز باید به مدل انتخابی متقاضی توجه کرده و در صورت مغایرت داشتن این مدل با فرم طبیعی چهره او و اصول آرایش دائم، به یک نتیجه قطعی برسید و با او به توافقی مشترک دست یابید-.

متقاضی باید از ابتدای امر در جریان کامل نکات قابل توجه درباره آرایش دائم قرار بگیرد- نیز به رنگ انتخابی متقاضی جهت انجام آرایش در ناحیه مورد نظر توجه کنید و در صورت غیر ممکن بودن این امر، مسئله را بدون کم و کاست با او در میان بگذارید-. به یاد داشته باشید که آرایش دائم همانطور که از اسمش پیداست جهت همیشه روی پوست شخص باقی خواهد ماند بنابراین همه نکاتی را که لازم هست متقاضی بداند را با او مطرح نمایید- منصرف شدن متقاضی از همان ابتدای امر بهتر از پشیمانی بعد از آن هست.

 

آرایش دائم در نواحی مختلف صورت

آرایش دائم در چند ناحیه تعریف شده و ثابت در صورت انجام می گیرد که این نواحی عبارتند از ابروها، خط چشم در پلک ها و خط لب در لب ها- بکارگیری تکنیک آرایشهای دائم در بقیه نواحی صورت عملی غیر استاندارد بوده و ممکن هست در زیبایی عمومی صورت اثری منفی داشته باشد- .بنابراین انجام آرایش توسط یک پیگمنتر باید با رعایت کلیه قواعد آموزشی و بهداشتی در فنی حرفه ای انجام شده و از ایجاد دستکاری های غیر ضروری پرهیز  بشود.

آرایش دائم جهت ابروها

یکی از نواحی مهم در زیبایی افراد ناحیه ابروها هست  این ناحیه گاه به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده و زیبایی این ناحیه به خطر می افتد جهت همین تکنیک آرایش دائم به کمک آمده و با انجام یک آرایش دائم و اصولی در این ناحیه زیبایی ازدست رفته را ترمیم می کنیم- یک پیگمنتر باید تا حد ممکن به شیوه ای عمل نماید که نتیجه کار طبیعی و نامحسوس از آب درآید-. جهت چنین امری توصیه می  بشود به روش هاشور زدن مویی با دستگاه میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ اقدام نماید-.

هاشور زدن ابروها یعنی کشیدن خطوط زیاد باریک و کرکی شکل در لابه لای ابروهای طبیعی شخص به گونه ای که تشخیص خطوط هاشور از موهای ابرو سخت باشد- از طرفی باید مدل انتخابی جهت آرایش دائم ابروها طبیعی بوده و تا حد امکان از مدل طبیعی ابروهای شخص تبعیت کند- .در غیر اینصورت چهره شخص از حالت طبیعی خارج شده و تاثیر نه چندان مطلوبی بر زیبایی صورت او خواهد گذاشت- در انتها هر دو ابرو را چک کرده و به شیوه صحیح قرینه سازی را انجام دهید-.

آرایش دائم در پلک ها

به یاد داشته باشید که آرایش دائم بر روی پلک ها جهت کشیدن خط چشم باید تا حد امکان نامحسوس بوده و از کشیدن خطوط پهن و غیر طبیعی به عنوان خط چشم پرهیز کنید- .

جهت انتخاب کارتریج مناسب جهت آرایش دائم چشم ها از کارتریج یک سر ( یک سوزنه ) استفاده کنید تا از صدمه زدن به بافت پوست پلک جلوگیری نماید-. بهترین روش جهت آرایش دائم خط چشم، هاشور زدن در لا به لای مژه هاست که دلیل می  بشود نتیجه کار تا حد امکان طبیعی به نظر برسد- در حین انجام این امر باید دقت  بشود که به فولیکول مژه ها صدمه ای وارد نشود- در انتها هر دو پلک را چک کرده و قرینه سازی انجام می گیرد-.

آرایش دائم در لب ها

آرایش دائم در لب ها به عنوان خط لب و یا رژ لب عملی زیاد دردناک و طاقت فرساست و نیز به دلیل بافت باریک این ناحیه، رنگ پذیری آن زیاد کمتر از نواحی دیگر صورت هست  این نکته دلیل می  بشود که اولا جهت بی حس کردن موضعی این ناحیه از پمادها و یا قطره های بی حسی قوی استفاده کنید و دوما از رنگ های ماندگار و با کیفیت جهت آرایش ماندگار این ناحیه به کار گیرید-.

بدانید که استفاده از رنگ های ملایم مثل صورتی و نارنجی هیچگونه ماندگاری نداشته و فقط درد و ناراحتی بیهوده ای را به متقاضی تحمیل می کند- بنابراین بهترین رنگ ها جهت ماندگاری خط لب در آرایش دائم، زرشکی، قهوه ای تیره و قرمز جگری هست که باید با دقت و حساسیت زیاد ترکیب و استفاده شود-. نیز می توانید جهت سهولت در این امر و گرفتن نتیجه مطلوب تر از کارتریج های سه سر گرد استفاده کنید- در انتها باید یادآور شویم که خطوط آرایش دائم لب ها و قرینه سازی آن باید به شکل میلیمتری و طبیعی انجام شود-.

استفاده از بی حس کننده موضعی

قبل از انجام آرایش دائمی باید با مداد های مخصوص آرایشی، خطوط را کشیده و به متقاضی نشان دهید و در صورت تایید متقاضی به فراهم آوردن مقدمات کار بپردازید- یکی از این مقدمات استفاده از ماده بی حسی موضعی هست که در انواع مختلف مانند پماد، اسپری، قطره و… در دسترس میباشد- ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی پوشش داده و یک قطعه نایلون باریک را روی آن قرار دهید- نایلون دلیل تمرکز حرارت در این ناحیه شده و فرایند بی حسی را سرعت می بخشد-. پس از مدت زمان مکث کافی که در بروشور ماده بی حسی نوشته شده، نایلون را برداشته و آرایش دائم را شروع کنید-.

ضدعفونی کردن لوازم

باید بدانید که رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن لوازم آرایش و ابزار آلات کار از مهم ترین نکات در این رشته هست  جهت همین منظور جهت هر متقاضی، یک سینی یکبار مصرف بچینید و کلیه لوازم مورد استفاده را به شکل اختصاصی و یکبار مصرف جهت او در دسترس قرار دهید- سینی مخصوص، کارتریج، ظرف حاوی سرم شستشو، پنبه بهداشتی، دستکش لاتکس، پد الکلی، و تشتک رنگ جهت هر متقاضی در پروسه انجام آرایشهای دائم باید یکبار مصرف بوده و پس از استفاده دور انداخته شوند- از طرفی استفاده از محلول ضد عفونی کننده جهت شستشوی ابزار آلات مانند دستگاه میکروپیگمنتیشن و پایه دستگاه امری لازم و ضروریست- پس از پایان هر آرایش دائم باید دستگاه میکروپیگمنتیشن خویشرا با ماده ضدعفونی کننده شستشو داده و در دستگاه استریل کننده که در انواع مختلف وجود دارند قرار دهید تا جهت استفاده بعدی استریل و آماده شود-.

رشته آرایش صورت به صورت دائم یک شاخه تخصصی از زیبایی هست و افراد پس از طول دوره های مربوطه در مراکز مجاز آموزش فنی حرفه ای، موفق به دریافت عنوان پیگمنتر خواهند بود-. بنابراین آسان طب به شما توصیه می  بشود  بدون گذراندن دوره های تخصصی این رشته و آموزش های حرفه ای اقدام به انجام آن نکنید چرا که رعایت اصول حرفه ای، ایمنی، بهداشتی و سلامتی در این رشته حرف اول و آخر را می زند-.

آرایش دائم با استفاده از تاتو انجام می‌شود و با گذر زمان تغییرات زیادی کرده هست  دیگر آن روزهایی که آرایش‌ها دائمی ظاهری غیرطبیعی و مصنوعی داشتند، به پایان رسیده هست  دلیل عمده‌ای که بسیاری از خانم‌ها، که شامل سلبریتی‌ها هم می‌شود، این روش آرایش را انتخاب می‌کنند، چیزی نیست جز صرفه جویی در مقدار زیادی از وقت گران بهایشان- چه شخصی نمی‌خواهد صبح با آرایش زیبایی که هیچ تلاشی جهت آن نکرده است، از خواب بیدار شود؟ جهت برخی، این یک رویا هست که می‌تواند به حقیقت بپیوندد-.

انجام آرایش دائمی چقدر ایمن و دوام آن چقدر است؟

آرایش دائم جهت اکثر مردم بدون خطر هست  هرچند، شما باید جوانب احتیاط را نیز در پیش بگیرید تا از هر دردسری که  در حقیقت ممکن هست پیش بیاید، جلوگیری کنید- بهترین حالت این هست که قبل از تصمیم جهت انجام آرایش دائم مقداری تحقیق انجام دهید-. ابتدا، شما باید هر کاری که لازم هست را انجام بدهید تا در مورد سالنی که می‌خواهید آرایش دائم خویشرا آنجا انجام دهید، اطلاعات کسب کنید- .از کارآگاه درون خویشکمک گرفته و به حساب‌های کاربری آنها در رسانه‌های اجتماعی مراجعه کنید، بخش نظرات را چک کنید و از مشتریان قبلی آنها سوال بپرسید- .بعلاوه، مطمئن شوید که سالن Abrootoانجام دهنده آرایش دائم معتبر و دارای گواهینامه‌های معتبر هست  دوم، از متخصص پوست خویشوقت ملاقات بگیرید تا مطمئن شوید که به جوهر یا هر ماده دیگری مورد استفاده در روند آرایش دائمی حساسیت ندارید- در آخر، شما باید بدانید که نگهداری از صورت خویشدر طول روند بهبود آرایش دائمی، که معمولاً سه هفته طول می‌کشد، یک امر ضروری هست  ماندگاری آرایش دائمی بسته به این هست که از کدام روش آن استفاده می‌کنید- معمولاً ماندگاری آنها چیزی میان یک تا سه سال هست  دلیل این مدت ماندگاری کم نرسیدن جوهر این نوع تاتو به لایه عمیق پوست شما هست  به معنای دیگر، آرایش دائم واقعاً تا آخر عمر شما دوام نخواهد آورد- .هرچند، از یک مورد کاملاً مطمئن هستیم: این نوع آرایش بیشتر از میکاپ معمولی روزانه شما بیشتر دوام می‌آرود-.

افرادی که نباید آرایش دائم انجام دهند

آرایش دائم جهت همه مناسب نیست- به همین دلیل هست که قبل از انتخاب کردن روش آرایش دائم، ابتدا مشاوره گرفتن از متخصص پوست از اهمیت زیادی برخوردار هست  قدیم از اینها سالم بودن بهتر هست پشیمان بودن هست.

ترندهای آرایش دائم که باید آنها را در نظر بگیرید

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ محبوب‌ترین میان انواع آرایش دائم هست  این آرایش صورت روشی از تاتو هست که با استفاده از سوزنی خاص خط‌های بسیاری نازکی مانند تارهای ابرو میان تارهای ابروی طبیعی خودتان ایجاد می  بشود  و به شما ابروی پر و طبیعی می‌دهد- این روش جهت آن دسته افرادی مناسب هست که قسمتی از ابروی خویشرا از دست دادند (دم، سر یا میان ابرو) یا ابروهای خیلی نازکی دارند که می‌خواهد آنها را به روشی طبیعی ضخیم کنند- ماندگاری میکروبلیدینگ معمولاً چیزی میان 1 الا 2 سال هست و هزینه آن می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

رژلب دائم

رژلب دائم می‌تواند همان میکروپیگمنتیشن لب باشد- تفاوت در این هست که رژلب فقط به لب‌های شما رنگ نمی‌دهد، بلکه آنها را نیز پرتر نشان می‌دهد- علاوه بر این،  در حقیقت می‌توانید رنگ مورد علاقه خویشرا انتخاب کنید- رژلب دائم می‌تواند زیاد دردناک باشد زیرا لب‌ها معمولاً حساس هستند- با این حال، اغلب قبل از انجام فرآیند تاتو از یک کرم بی حس کننده روی لب‌ها استفاده می‌شود- بنابراین، شما مجبور نیستید درد زیادی را تحمل کنید- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

خط چشم دائم

در این مورد، خط چشم مانند قرار دادن رنگ در پوست شما و روی خط مژه هست  اگر شما به دنبال خط چشمی هستید که هیچ وقت پخش نشود یا می‌خواهید از کشیدن مراحل عذاب‌آور آن فرار کنید، این آرایش دائم می‌تواند جایگزین مناسبی باشد- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

استتار اسکار (جای زخم)

اگر تصادف کردید یا جای زخم سرسخت ناشی از آکنه دارید، استتار جای زخم می‌تواند گزینه‌ای عالی جهت شما باشد- استتار اسکار یک روش تاتو هست که جهت مخفی کردن جای زخم صورت استفاده می‌شود- این کار با استفاده از رنگدانه های به رنگ پوست (فرآیندی به نام میکروپیگمنتیشن) روی پوست جهت اصلاح و غیرقابل مشاهده شدن جای زخم انجام می‌شود- فرآیند درمان آن معمولاً چیزی میان 8 تا 12 ماه طول می‌کشد اما این نوع آرایش دائم معمولاً سال‌ها دوام می‌آرود، مخصوصاٌ اگر پوست خویشرا به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار ندهید- بعلاوه، این نوع آرایش دائم می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

تاتو کک مک

اکثر افرادی که به دنبال تاتو کک مک هستند، در زمان کودکی خویشکک و مک داشتند اما با بلوغ و دوری از آفتاب آنها از بین رفتند- ماندگاری تاتوهای کک و مک معمولاً 1 تا 2 سال هست  علاوه بر این، هزینه آن می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

مراقبت از آرایش دائم

مراقبت مناسب از آرایش دائم جهت حفظ زیبایی و کیفیت آن امری ضروری هست  قدیم از آن، اگر نتوانید از تاتو آرایشی خویشبه خوبی نگهداری کنید ممکن هست منجر به بروز عفونت شوید-.

 

اگر هدف شما صرفه جویی از مقداری زیادی از وقتتان در اول صبح جهت انجام آرایش است، آرایش دائم بهترین راه حل جهت شماست- این روش قطعاً به شما کمک خواهد  بشود  تا با زیبایی همیشگی از خواب بیدار شوید- هرچند، در پیش گرفتن جوانب احتیاط ضروری هست  قدیم از همه اینها نمی‌خواهید روی صورت خویشمرتکب هیچ اشتباهی بشوید.

آرایش دائم, میکروپیگمنتشن

میکروپیگمنتیشن مژه چیست و چطور انجام می شود؟

میکروپیگمنتیشن مژه از جدیدترین راه های زیباتر و پرتر دیده شدن مژه هاست- معمولا این تکنیک را با نام شناخته شده دیگرش میکروپیگمنتیشن بن مژه نیز می ‌شناسند- در میکروپیگمنتیشن بن مژه، از دستگاهی استفاده می‌شود که دارای سوزن زیاد ظریف و نازکی ست و با سرعت زیاد بالا رنگدانه‌ها را در عمقی مشخص، مابین ریشه مژه ها و در امتداد خط مژه می‌گذارد تا مژه ها هرچه پرتر و ضخیم تر به نظر برسند-.

میکروپیگمنتیشن بن مژه چیست و با خط چشم چه تفاوتی دارد؟

در پاسخ باید بگوییم، منظور از بن مژه همان خط مژه ایست که محل رویش مژه هاست و رنگ هم دقیقا در همان قسمتی که مژه ها رویش می کنند تزریقبشود  در تاتو خط چشم، خط بر اساس مدل چشم شخص و گاها دنباله دار،نازک و یا پهن کشیده می شود، اغلب خط چشم های کشیده شده مدل دار هستند و با هدف مشخص شدن کشیده می‌شوند-.

تکنیک میکروپیگمنتیشن بن مژه مناسب افرادی ست که تمایل آن چنانی به خط چشم کشیدن ندارند اما برایشان مهم هست که مژه های پر داشته باشند- هم چنین افرادی که از داشتن مژه های بزرگ و ضخیم محروم اند جهت حالت دادن و زیباتر کردن چشمان خویشاز این روش استفاده می‌کنند- این روش هم چنین مورد استقبال بانوانی قرار گرفته هست که علاقه به آرایش های دائمی دارند و یا زمانی کافی جهت تجدید آرایش های روزانه ی خویشندارند-.

عوارض میکروپیگمنتیشن بن مژه

عوارض میکروپیگمنتیشن بن مژه در صورتی که به صورت حرفه‌ای و مطابق اصول توسط شخص متخصص و به اختصار، پیگمنتر انجام  بشود به حداقل و به صفر می‌رسد- با این حال ذکر نکاتی جهت هوشیاری بیشتر خالی از لطف نخواهد بود که در این قسمت به چک برخی از این موارد می پردازیم- استریل بودن لوازم تاتو از جمله مهم‌ترین نکته هایی‌ست که باید درخور توجه باشد- زیرا بیماری پوستی زیادی می‌توانند از طریق عدم رعایت استریل و نکات بهداشتی، دلیل آزار شوند- به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش انجام آن جهت بانوان باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود سومین و مهم ترین نکته، زیرا این روش در حوزه ی چشم و پلک انجام می‌شود مجرب بودن شخص پیگمنتر و داشتن اطلاعات کافی در این باره یک امر حیاتی ست زیرا در غیر این حالت امکان آسیب دیدن بافت درون چشمی و یا با فرو رفتن سوزن در عمق پشت پلک، به کره‌ی چشم آسیب می‌زند-.

در روش های نوین میکروپیگمنتیشن مژه به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده قبل از شروع عمل، درد آن به حداقل ممکن می‌رسد و با رعایت اصول استاندارد، فاقد هرگونه خونریزی بوده و تنها خراش های کوچک و ظریف و بی دردی بر روی پلک ایجاد می‌شود.

مزایای میکروپیگمنتیشن مژه

مزایای میکروپیگمنتیشن و یا میکروبلیدینگ مژه را می‌توان به شرح و اختصار در چند مورد زیر خلاصه  بشود  تا علاقمندان به این تکنیک از خواندن آن بهره ی کافی ببرند- میکروپیگمنتیشن بن مژه جهت افرادی که دارای پوست حساسی هستند و به مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی حساسیت دارند، لطف بزرگی از طرف جامعه سرویس آرایشی ست زیرا با انجام این تاتو، به هیچ عنوان دیگر نیازی به کشیدن خط چشم های مداوم و حساسیت زا نیست و این افراد می‌توانند از داشتن یک آرایش دائمی و تمیز بهره‌مند شوند-

میکروپیگمنتیشن مژه دلیل جلوگیری از تحریک شدن چشم می‌شود که ممکن در حین آرایش و با لمس چشم بوجود بیاید- از مزایای دیگر این روش می‌توان به جلوگیری از کشیدگیننغنکمغا چشم‌ها و به دنبال آن افتادگی اطراف چشم و پلک ها، به خصوص در میان سالمندان اشاره  بشود   و در لُپ کلام، میکروپیگمنتیشن بن مژه، با این اسم بلندش، ظاهری شیک و جوانی ای جاودانی را در کنار اعتماد به نفس بالا به شما هدیه می‌کند

میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن بن مژه

میزان ماندگاری ارایش های دائمی مانند میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو  نیز مانند دیگر تاتو ها بسته به عوامل متفاوتی نظیر: محل زندگی، نوع آب و هوا و نحوه مراقب و نوع پوست دارد- افرادی که دارای پوست های چرب هستند غالبا عمر تاتوی کوتاهتری داشته و با ریزش رنگ بیشتری در این نوع از پوست مواجه ایم و این قضیه در پوست های خشک کاملا برعکس هست  اما به طور کل می‌توان گفت که ماندگاری میکروپیگمنتیشن مژه بیش تر از پنج سال هست و بعد از طول کردن این بازه ی زمانی، رنگ ها به مرور کم شده و پس از یک سال نیاز به ترمیم دارند-