مضرات لایه‌ برداری پوست

آنچه در این مطلب می خوانید

1- لایه‌برداری اگر به روشی صحیح انجام نشود ممکن هست دلیل قرمز شدن پوست بشود-.

2-مصرف مداوم مواد شیمیایی لایه بردار ممکن هست منجر به سرمازدگی پوست ‌شود-.

3-ممکن هست برخی از محصولات لایه‌بردار گران‌ باشند-.

4-در لایه‌برداری پوست باید زیاد دقت  بشود . تا به این ترتیب از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری شود- این آسیب‌ها در آینده ممکن هست مشکلات پوستی پیچیده‌ای را جهت پوست ایجاد کنند-.

فواید لایه‌ برداری پوست

لایه‌برداری سلول‌های پوستی مرده را از بین می‌برد و. صورت شما را از دیگر لکه‌های سیاه پوستی پاک می‌کنند-. به این ترتیب همه جوش‌های سر سیاه و سر سپید از بین می‌روند- .علاوه بر این که وضعیت پوست را بهبود می‌دهد.آن را نرم هم می‌کند- لایه‌ برداری پوست را جوان می‌کند-.

هرچند وقت صورت باید لایه‌ برداری شود؟

بهتر هست هر شخص 2 بار در هفته صورت خویشرا لایه‌برداری کند-.  و اگر دارای پوستی نرم هستید بهتر هست .این کار را یک مرتبه در هفته انجام دهید- به این ترتیب از حساس شدن پوست خویشجلوگیری می‌کنید-. افرادی که در مناطقی گرم زندگی می‌کنند بهتر هست .بیش از 2 بار در هفته پوست خویشرا لایه‌برداری کنند- به این ترتیب مانع جمع شدن سلول‌های مرده‌ پوستی بر اثر آفتاب‌سوختگی می‌شوند-.

بهترین زمان جهت لایه برداری پوست

بهترین زمان جهت جهت لایه برداری پوست زمانی هست .که اشعه خورشید قدرت کمتری داشته باشد- بنابراین می توان گفت. بهترین زمان جهت انجام این کار زمستان و پاییز هست  لایه برداری را هر سه یا شش ماه تکرار کنید- این کار دلیل جوان ماندن پوست و جلوگیری از بیماری های پوستیب شود.

لایه برداری دلیل از بین رفتن سلول های مرده و خشک پوستب شود.  این کار را می توانید با دستگاه های مخصوص و یا در صورت تمایل در خانه با استفاده از ترکیب روغن زیتون و شکر انجام دهید.

توجه کنید که قبل از استفاده از ماسک صورت، حتما پوست خویشرا با صابون ملایم و آب ولرم شسته. و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید-. به علاوه، ضروری هست که در پایان کار، از یک کرم مرطوب کننده‌ی پوست استفاده کنید-.

همچنین، جهت اطمینان از عدم حساسیت نسبت به مواد استفاده شده. در داخل ماسک، روز قبل از استفاده از ماسک، آن را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست دست خویشامتحان کنید- در صورت بروز هر گونه واکنش غیرطبیعی، از ماسک صورت خانگی لایه‌بردار استفاده نکنید-.

چرا لایه برداری پوست مهم است؟

لایه برداری پوست، از بین‌بردن سلول‌های مرده از لایه بیرونی پوست هست  .به همین دلیل یکی از اصول رایج در دنیای زیبایی پوست آن هست .که پوست شما حداقل به یکبار لایه برداری در هفته نیاز دارد- از بین بردن سلول‌های مرده پوست دلیل تقویت روند بازسازی سلول‌های نهفته در اعماق پوست و نهایتاً شادابی و جوانسازی پوست می‌شود-.

ماسک صورت خانگی لایه‌بردار

— ماسک لایه بردار آرد برنج و چای سبز

چای سبز دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هست.  این ماده می تواند پوست را ترمیم کند و آن را در برابر آسیب‌های محیطی و آلودگی‌ها حفاظت کند-. آرد برنج هم به آرامی پوست را لایه‌برداری می  بشود  و دلیل می‌شود .که پوستی روشن و درخشان داشته باشید-.

مواد لازم:

 • نصف فنجان چای سبز دم کرده و خنک شده؛
 • یک قاشق غذاخوری آرد برنج-

چای سبز را جهت مدت 15 دقیقه دم کنید-. بعد از اینکه خنک شد، یک قاشق غذاخوری آرد برنج به آن اضافه کنید- این ترکیب را به خوبی هم بزنید تا جایی که نرم و یکدست شود.- این ماسک را با حرکات چرخشی روی پوست قرار دهید .تا قدرت لایه‌برداری آن بیشتر شود-. این ترکیب را جهت مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید- ماسک را با آب ولرم بشویید-.

— ماسک پرتقال، عسل و شکر

مواد لازم:

 • 3 قاشق غذاخوری آب پرتقال؛
 • 1 قاشق غذاخوری عسل؛
 • یک فنجان شکر؛
 • چند قطره روغن زیتون-

این لایه بردار خانگی جهت پوست‌های آفتاب‌سوخته و برنزه زیاد مناسب هست.  عسل و شکر را در آب پرتقال بریزید- می‌توانید چند قطره روغن زیتون هم به آنها اضافه کنید- این ترکیب را به‌خوبی مخلوط کنید .و آن را به شکل دایره‌ای روی پوست بمالید-. اگر می‌خواهید لایه برداری پوست به‌خوبی صورت بگیرد،. این ترکیب را 2 بار در هفته استفاده کنید (1)-.

— ماسک لایه بردار خیار

ساده‌ترین و در دسترس‌ترین ماسک لایه‌بردار پوست صورت، ماسک خیار هست  یک عدد خیار را پوست گرفته. و آن را له کنید-. این ماسک را بر روی پوست صورت خویشقرار داده، ماساژ دهید و پس از 5 دقیقه آن را بشویید- این ماسک غیر از لایه‌برداری، یک مرطوب‌کننده، صاف‌کننده و پاک‌کننده‌ی قوی جهت پوست هست.

— ماسک جو دوسر، ماست و خیار

مواد لازم:

 • 1 عدد خیار پوست‌کنده؛
 • 1 قاشق چای‌خوری ماست؛
 • 2 قاشق چای‌خوری بلغور جو دوسر؛
 • یک قاشق چای‌خوری عسل-

خیار را قطعه‌قطعه کنید و با ماست، جو دوسر و عسل مخلوط کنید- ترکیب حاصل را که شکل خمیری پیدا کرده است، روی پوست بگذارید. و پوست‌تان را با آن ماساژ بدهید- در پایان پوست خویشرا با آب سرد بشویید-.

— ماسک لایه بردار قهوه

مواد لازم:

 • 3 قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده؛
 • یک قاشق غذاخوری آب؛
 • نصف قاشق چایخوری عسل-

این مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیری یک دست حاصل شود- ماسک را روی صورت قرار دهید. و صورت را با آن ماساژ دهید- اجازه دهید. تا ماسک به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بماند- آن را با آب ولرم بشویید. و با حوله نرم، به آرامی خشک کنید- بعد از استفاده از ماسک، از مرطوب‌کننده استفاده کنید-.

اسکراب های لایه‌بردار خانگی

اسکراب دلیل زیبایی، جوانی و درخشندگی پوست می‌شود.- اسکراب سلول‌های مرده‌ای که روی پوست ایجاد شده‌اند. را از پوست شما جدا کرده و با سلول‌های جدید جایگزین می‌کند-. اسکراب کردن را لایه برداری از پوست نیز می‌نامند- لایه ‌برداری از پوست روشی ساده هست .و اگر با دقت انجام  بشود هیچ آسیبی به پوست وارد .نمی‌سازد-.

برای لایه برداری پوست می‌توانید. اسکراب‌های لایه‌بردار صورت را به سادگی در خانه درست کنید-. آنها کم‌هزینه و جهت پوست شما مناسب هستند-. اگر به اسکراب صورت نیاز دارید.، موارد زیر را در نظر بگیرید-. در ادامه نحوه تهیه بهترین اسکراب‌های صورت را جهت لایه برداری پوست با شما در میان گذاشته‌ایم-.

–اسکراب صورت شکر و شکلات

مواد لازم:

 • یک‌چهارم فنجان شکر قهوه‌ای؛
 • یک‌هشتم فنجان روغن زیتون؛
 • یک‌قاشق غذاخوری پودر کاکائو؛
 • یک‌چهارم قاشق چای‌خوری عصاره وانیل-

تمام مواد را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید-. جهت لایه برداری پوست مقدار زیادی از اسکراب را روی پوست تمیز صورت به مدت 60 ثانیه ماساژ دهید .و در صورت تمایل، بگذارید 10 دقیقه روی پوست‌تان بماند.- بعد پوست خویشرا با آب گرم بشویید-.

— اسکراب صورت عسل و جو دوسر

مواد لازم:

 • یک‌دوم فنجان جو پخته‌نشده؛
 • دو قاشق غذاخوری عسل؛
 • یک قاشق چای‌خوری جوز هندی؛
 • 15 قطره اسانس اسطوخودوس؛
 • 15 قطره اسانس درخت چای؛
 • یک قاشق چای‌خوری اسطوخودوس خشک (اختیاری)-

جو دو سر را با استفاده از مخلوط‌ کن ریز کنید.دقت کنید که به‌صورت پودر در نیاید؛ فقط ریز شود- بلغور جو دوسر را به همراه باقی مواد در یک کاسه کوچک بریزید. و هم بزنید تا ترکیب شوند- جهت لایه برداری پوست آن را به‌ آرامی و با حرکات دایره‌ای‌ شکل روی پوست‌تان ماساژ دهید.آن را 5 تا 10 دقیقه روی پوست‌تان باقی نگه دارید .و بعد پوست خویشرا با آب گرم بشویید.

— اسکراب شکر و موز

موز حاوی مواد مغذی و  و آب‌رسان فراوانی هست و جهت لکه‌بری و جوان‌سازی پوست شما یک گزینه عالی هست

مواد لازم:

 • نصف یک موز رسیده و له شده؛
 • 2 قاشق غذاخوری شکر سپید؛
 • 1 قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای-

مواد را با هم مخلوط کنید و مواد را روی پوست خویش کمی ماساژ دهید.اجازه دهید مواد لایه‌بردار جهت 5 تا 10 دقیقه باقی بمانند. و بعد آن‌ها را از روی صورت خویشپاک کنید .

نکات مهم قبل استفاده از ماسک لایه بردار پوست

توجه کنید که قبل از استفاده از ماسک صورت، حتما پوست خویش را با صابون ملایم و آب ولرم شسته. و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید.به علاوه، ضروری هست. که در پایان کار، از یک کرم مرطوب کننده‌ی پوست استفاده کنید.همچنین، جهت اطمینان از عدم حساسیت نسبت به مواد استفاده شده .در داخل ماسک، روز قبل از استفاده از ماسک، آن را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست دست خویش امتحان کنید.در صورت بروز هر گونه واکنش غیرطبیعی، از ماسک صورت خانگی لایه‌بردار استفاده نکنید-.

سایر نکات مهم که جهت لایه برداری پوست باید رعایت کنید، عبارتند از:

 • از لایه‌برداری پوست‌های آسیب‌دیده .که دارای جوش و آکنه هستند،. یا دچار جراحت شده‌اند، یا عفونت در آن دیده می‌شود، خودداری نمایید؛ زیرا این کار مشکلات پوستی را افزایش می‌دهد-.
 • استفاده از ماسک لایه‌بردار جهت سلامت پوست افرادی که در نواحی گرم زندگی می‌کنند، ضروری است؛ زیرا پوست رطوبت خویشرا از دست داده، خشک می‌شود و سلول‌های مرده‌ی پوستی و در نتیجه، آسیب پوستی افزایش می‌یابد-
 • اگر در فصل تابستان از ماسک لایه‌بردار استفاده می‌کنید، سعی کنید. جهت جلوگیری از آسیب پوست توسط نور خورشید،. شب‌هنگام از آن استفاده کنید؛ زیرا بعد از استفاده از ماسک، حساسیت پوست نسبت به اشعه‌های خورشید چندین برابر می‌شود-.

سوالات متداول درباره لایه برداری پوست

 

پاکسازی پوست با اسکراب و ماسک چه تفاوت‌هایی دارد؟

اساساً اسکراب، ماسک هر دو قرار هست یک کار مشابه را انجام دهند .یعنی شما را از شر سلول‌های مرده پوست خلاص کنند. تا پوستتان بتواند بهتر نفس بکشد! تفاوت بین این دو در این هست. که چطور این کار را انجام می‌دهند-.

 • اسکراب: معمولاً اسکراب دانه‌های ریزی در مواد اولیه خویش .دارد  که وقتی آن را بر روی پوست قرار می‌دهید، لغزیدن همین دانه‌های ریز بر روی سطح پوست دلیل پاکسازی پوست از سلول‌های مرده می‌شود- نیز اسکراب لایه‌برداری سطحی انجام می‌دهد-
 • ماسک: پاکسازی پوست را به شکل عمیق‌تری نسبت به اسکراب انجام می‌دهد.اصولاً کرم‌های لایه بردار و اسکراب، پوست را جهت یک پاکسازی عمیق‌تر آماده می‌کنند- آن‌ها منافذ پوست را باز می‌کنند و ماسک‌ها این منافذ را به طور عمقی تمیز می‌کنند.

آیا لایه برداری پوست جهت من مناسب است؟

هر شخصی می‌تواند لایه برداری پوست صورت را انجام دهد، اما به صورت کلی یک تا سه بار در ماه بسته به نوع پوست کافی هست  .همانطور که می‌دانید لایه برداری پوست یکی از بهترین روش‌ها جهت تازه کردن پوست بدن و از بین بردن پوست مرده هست.

آیا انجام مکرر لایه برداری پوست خطر دارد؟

چون انجام بیش از حد لایه‌بردای پوست، می‌تواند. دلیل ایجاد خشکی پوست، خارش، قرمزی و رنگ غیر یکنواخت پوست شود.هدف نهایی هر لایه برداری از بین بردن لایه بیرونی پوست، سلول‌های مرده، تحریک کلاژن‌سازی و الاستین پوست جهت محکم کردن لایه سالم زیر آن هست  بهتر هست .از لایه برداری در فصل تابستان اجتناب کنید چرا که نور آفتاب حساسیت پوست را افزایش و ضخامت پوست را کاهش می‌دهد-.

بهترین ماسک لایه بردار جهت پوست چرب کدامند؟

ماسک آسپرین و جوش شیرین، ماسک موز و عسل، ماسک خیار و خاک رس و ماسک عسل و شکر قهوه‌ای بهترین اسکراب‌های خانگی جهت پوست چرب به حساب می‌آیند-.

بهترین ماسک لایه بردار جهت پوست خشک کدامند؟

ماسک ماست لاکتیک و پرتقال، ماسک لایه بردار جو دوسر و شیر و ماسک لایه بردار ماست و شکر بهترین لابه بردارهای خانگی جهت پوست خشک هستند.

کدام لایه بردارها را باید پزشک تجویز کند

بعضی از کرمهای لایه بردار باید حتما زیر نظر پزشک مصرف شوند، به خصوص لایه بردارهای غلظت بالا که جهت درمان بعضی بیماریها زیرا کک ومک، اسکارهای آکنه، کومدونهای آکنه تجویز میشود ،

زیرا استفاده نادرست دلیل ایجاد تحریک و التهابات پوستی، خشکی پوست و نیز تشدید. رنگدانه های پوستی، ایجاد لک و حساسیت در برابر نور آفتاب، ایجاد اسکارهای دائمی، کمرنگی یا پررنگی در نواحی مختلف پوست میشود.

-همچنین با توجه به رنگ پوست، واکنش پوست در نقاط مختلف بدن و نیز با توجه به اینکه کرمهای لایه بردار در همه افراد عکس العمل یکسانی ندارند.، بهتر هست .پزشک متخصص بگوید، کدام کرم جهت شما مناسب است، زیرا ممکن هست. استفاده نکردن صحیح و بجا از این داروها نتیجه معکوسی به دنبال داشته باشند-.

به چه کسانی لایه برداری سطحی توصیه میشود

لایه برداری سطحی جهت از بین بردن آثار اولیه آفتاب در پوست، چینهای ظریف پوستی و تغییر رنگهای خفیف استفاده  دارند.ترکیبات اصلی آنها معمولا از دسته هیدروکسی اسیدها (آلفا هیدروکسی اسید(AHA) و بتا هیدروکسی اسید(BHA)) با غلظت های ۲۰ تا ۷۰درصد، یا سایر مواد لایه بردار هست  استفاده از لایه بردارهای شیمیایی سطحی باید توسط شخص متخصص تجویز شوند.

-هرچند که انواع ملایم تر این لایه بردارها با غلظتهای پایینتر جهت استفاده عموم وجود دارند.علاوه بر این جهت کسب نتیجه مطلوب، لازم هست. که این فرآیند ۴ تا ۵ بار در طول ۲ تا ۴ هفته و پس از آن سالی ۴ بار تکرار شود- هیدروکسی اسیدها در جوانسازی پوست تاثیر مهمی دارند. زیرا میتوانند پوستهای چرب را پوسته پوسته کرده. و بدون ایجاد التهاب به عمق پوست نفوذ کنند. معروفترین بتا هیدروکسی اسید، اسید سالی سیلیک هست که در درمان آکنه استفاده  زیادی دارد-.

 

لایه برداری مخصوص بدن

در این نوع لایه برداری پوسته ریزی و جداشدن لایه آسیب دیده ۳ تا ۷ روز طول میکشد- قرمزی و التهاب پوست ممکن هست. تا ۲ ماه طول بکشد،. هرچند که به طور معمول بعد از یک تا ۲ هفته پوست نسبتا به حالت طبیعی خویش .بازگردد . و از آن به بعد با استفاده لوازم آرایشی التهاب باقی مانده را میپوشانند.

با استفاده از لایه برداری با فرآورده های با قدرت متوسط، شخص به ندرت احساس درد و ناراحتی شدید می  بشود  .و عوارض به وجود آمده نیز با روشهای معمولی قابل کنترل هستند-.

کدام کرم ها را می توان بدون تجویز پزشک استفاده کرد.

کرم ها یا محلولهای شیمیایی حاوی موادی زیرا آلفاهیدروکسی اسید (AHA)، رتینوئیدها، آنزیمهای طبیعی و… بهعنوان لایه بردار شناخته میشوند.وقتی این مواد روی پوست مالیده میشود  .با توجه به نوع محلول یک تا ۱۴ روز بعد از استفاده، سلولهای مرده روی پوست تخریب میشوند. تا سلولهای جوان جای آنها را بگیرند، اسیدهای میوه(AHA) غلظت پایینتر را افراد میتوانند. بدون نسخه از داروخانهها تهیه کنند و در منزل، شبها هنگام خواب استفاده کنند.

-بهتر هست این فرآورده ها دور چشم و دور دهان استفاده نشود .زیرا موجب تحریک و قرمزی و التهاب این نواحی خواهد شد.درصدهای بالاتر مانند ۵۰ درصد و ۷۰درصد باید توسط متخصص پوست به کار روند-.

لیزردرمانی در آرایشگاه

به هیچ وجه نباید در سالن لیزردرمانی انجام  بشود. بلکه باید توسط متخصص بیماریهای پوست و مو یا متخصص جراحی پلاستیک انجام  بشود.و انجام این عمل توسط افراد غیرمتخصص در آرایشگاهها و حتی توسط پزشکان عمومی که تحت عنوان پزشک بیماریهای پوست و مومشغول لیزردرمانی هستند، اشتباه هست .و میتواند خطرناک باشد-.

چگونه پوست صورت و بدن خویشرا لایه برداری کنیم؟

همان طور که می دانید. لایه برداری از جمله اقدامات ضروری جهت نگهداری از پوست هست. که می تواند به شما در داشتن پوستی روشن و صاف کمک کند.به همین دلیل در این مقاله قصد داریم. به سوالاتی مانند: از چه نوع لایه برداری استفاده کنیم؟ ، چند مرتبه از لایه بردار استفاده کنیم؟ ، چطور می توان از محصولات لایه بردار استفاده کرد؟ و… پاسخ داده و به صورت کامل شما را راهنمایی کنیم-.

الف)لایه برداری صورت!

۱-با انجام حرکات دورانی پوست صورت خویشرا لایه برداری کنید!

برای این کار ابتدا مقداری از کرم لایه بردار را بر روی نوک انگشتان خویشقرار دهید و بعد آن را با استفاده از حرکات دورانی بر روی پوست صورت خویشبمالید.در صورتی که جهت پوشش کل صورت به کرم بیش تری نیاز دارید ، دوباره مقداری از آن را بر روی نوک انگشتان خویشقرار داده و حرکت را ادامه دهید-.

بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه با استفاده از لایه بردار صورت خویشرا ماساژ دهید-.

۲-صورت خویش را شسته و آن را خشک کنید!

پس از استفاده از لایه بردار بر روی پوست و ماساژ دادن آن ، باید صورت خویشرا با آب خنک (برای کوچک تر شدن منافذ پوست) شسته و بعد با استفاده از حوله آن را خشک کنید. (توجه داشته باشید. که کرم لایه بردار باید به صورت کامل از روی پوست پاک شده و هیچ مقدار از آن بر روی پوست و منافذ آن باقی نماند).

۳-برای تسکین پوست از مرطوب کننده استفاده کنید!

پس از لایه برداری پوست صورت ، ممکن هست. پوست کمی خشک و سفت  بشود .، به همین دلیل بهتر هست بعد از انجام لایه برداری ، با استفاده از کرم و یا لوسیون ، پوست صورت را مرطوب کنید (در صورتی که از سرم پوست استفاده می کنید ، بهتر هست آن را قبل از استفاده از مرطوب کننده ، بر روی پوست خویشبمالید)-.

۴-هفته ای ۲تا۳ بار صورت خویش را لایه برداری کنید!

به صورت میانگین بهتر هست هر هفته بین ۲ تا ۳ بار از لایه بردار بر روی پوست خویشاستفاده کنید-  و توجه داشته باشید ، در صورتی که پوست شما حساس هست ، لایه برداری آن یک مرتبه در هفته نیز می تواند کافی باشد- ممکن هست این سوال جهت شما پیش بیاید که بهترین زمان جهت استفاده از لایه بردار چه زمانی است؟ ، در پاسخ باید بگوییم که ، صبح زمان مناسبی جهت استفاده از لایه بردار هست ، چرا که پوست خویشرا در طول استراحت شبانه تجدید می کند-

۵-از چه نوع لایه برداری استفاده کنیم؟

بهتر هست در هنگام انتخاب لایه بردار ، پرچسب روی آن را بخوانید تا حاوی: اسید گلیکولیک ، اسید لاکتیک ، بتا هیدروکسی اسید یا سالیسیلیک باشد ، چرا که این مواد لایه بردار های مناسب و محبوبی هستند- همین طور بهتر هست قبل از استفاده از لایه بردار ، جهت مطمئن شدن از دستورالعمل استفاده از آن ، برشور همراه محصول را مطالعه کنید-

۶-یک اسکراب خانگی جهت خویش بسازید!

ممکن هست به هر دلیلی شما تمایل به استفاده از لایه بردار های شیمیایی را نداشته باشید ، در این حالت می توانید با استفاده از یکی از روش های زیر ، جهت خودتان یک لایه بردار بسازید:

-حدود ۸ گرم نمک یا شکر به پاک کننده صورت خویشاضافه کرده و از آن به عنوان لایه بردار استفاده نمایید-

-۱۲۰ میلی لیتر روغن نارگیل ، ۲۴ گرم شکر و ۱۵ میلی لیتر آب لیمو را با هم مخلوط کرده و یک لایه بردار جهت خویشبسیازید-

ب)از چه لایه برداری جهت انواع پوست استفاده کنیم؟

۱-برای پوست های نرمال ، از یک لایه بردار شیمیایی استفاده کنید!

برای پوست های نرمال می توانید از هر محصول لایه برداری که با آن راحت هستید استفاده کنید- همین طور ۳ مرتبه لایه برداری در هفته ، جهت پوست های نرمال عالی میباشد-

۲-برای پوست های چرب از لایه بردار شیمیایی قوی استفاده کنید!

اگر پوست بدن و صورت شما چرب هست ، باید به دنبال لایه برداری باشید که دارای مواد BHA و یا درصد نسبتا” بالایی از AHA باشد- جهت پوست های چرب نیز هفته ای ۳ بار لایه برداری مناسب هست

۳-برای پوست های حساس از لایه بردار های خفیف استفاده کنید!

اگر پوست شما حساس هست می توانید از لایه بردار های حاوی : اسید گلیکولیک یا اسید لاکتیک استفاده کنید- جهت پوست های حساس بسته به درجه حساسیت ، می توانید بین ۱ تا ۲ بار در هفته از لایه بردار استفاده کنید-

ج)لایه برداری بدن!

۱-پوست بدن را نیز لایه برداری کنید!

از آن جایی که پوست بدن نسبت به پوست صورت ضخیم تر هست ، می توان جهت لایه برداری آن ، از دانه های نمک ، شکر و… استفاده نمود- توجه داشته باشید که در هر بار حمام رفتن (هفته ای ۲ تا ۳ بار) ، با استفاده از لایه بردار می توانید پوست بدن خویشرا نیز روشن و لطیف تر کنید-

بهتر هست پوست خویشرا قبل از حمام کمی مرطوب کرده و بعد از لایه بردار بر روی آن استفاده کنید-

۲-با استفاده از یک برس لایه برداری کنید!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، با استفاده از یک برس نیز می توانید سلول های مرده پوست را جدا کرده و پوست بدن خویشرا لایه برداری کنید- توجه داشته باشید که لایه برداری توسط برس بهتر هست قبل از حمام و بر روی پوست خشک اجرا شود-

۳-بعد از لایه برداری جهت تغذیه پوست از مرطوب کننده استفاده کنید!

پس از لایه برداری احساس خشکی و خارش در پوست طبیعی هست ، بنابراین با استفاده از کرم و یا لوسیون مرطوب کننده می توانید علاوه بر تغذیه پوست ، آن را تسکین دهید-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.