تاتو ابرو چیست؟

تاتو کردن ابرو یکی از سرویس پوست و زیبایی و یک روش درمانی جهت برطرف کردن نواقص ابرو، پر کردن و حالت دادن به ابروهای باریک و پراکنده هست که به هزاران نفر کمک کرده تا بدون نیاز به مداد و سایه ابرو، جهت مدت طولانی از ابروهای آرایش شده لذت ببرند-.

در این روش، یک متخصص با تجربه با ظرافت رنگ را از طریق سوزن هایی که مختص این کار هستند، بر لایه سطحی پوست اعمال می کند- این عمل با کمک یک سوزن استریل انجام می  بشود که به سادگی در داخل و خارج از پوست می لغزد تا دلیل ایجاد رنگدانه یا اثر رنگ شود- این روش مانند کاشت ابرو امروزه طرفداران بسیاری دارد-.

مدل های تاتو ابرو

مدل های مختلفی جهت تاتوی ابرو وجود دارد که طبیعتاً متناسب با فرم چهره و سلیقه شخص انتخاب می شوند- مدل های مختلف جهت تاتو کردن ابروها عبارتند از:

تاتو سنتی (قدیمی)

در این مدل تاتو، تمام ابرو پر رنگ می  بشود که معمولا حالت مصنوعی پیدا می کند- سنتی و قدیمی هست و امروزه چندان طرفدار ندارد-.

هاشور ابرو

در این روش خط هایی شبیه تارهای ابرو در داخل ابروی کم پشت و پراکنده کشیده می  بشود که شکل و نظم و حالت زیبایی به ابرو می بخشد- این روش امروزه زیاد رایج و پرکاربرد هست.

سایه ابرو

تاتوی سایه نسبت به تاتوی سنتی طبیعی تر به نظر می رسد؛ زیرا از رنگ روشن تری استفاده می  بشود و تمام قاب ابرو رنگ نمی شود؛ بلکه فقط قسمت های کم مو پربشود  این روش زیاد پرطرفدار هست  هر کدام از این مدل های تاتو با روشی روی صورت طراحی می شوند (مانند میکروپیگمنتیشن و —)- که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم-.

نکات آرایشی در رابطه با ابرو

زیبا ساختن ابرو می تواند تغییرات شگفت انگیزی در ظاهر و حالت چهره ایجاد کند – ابروهایی که شکل زیبایی دارند مانند قابی جهت چشم ها هستند ،درست مانند موهای آرایش کرده که قاب چهره هست و قاب عکس می تواند زیباساز یک نقاشی زیبا باشد-اقراق نیست اگر بگوییم شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد -.

از تیغ زدن ابرو خودداری کنید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها ، تارهای موی ابرو را کلفت تر کرده و دلیل شکستگی موهای ابرو خواهد شد و نیز دلیل رشد موهای زیر پوستی ، رشد موها در خلاف جهت ابرو می  بشود و به مرور زمان جهت ابروها کاملا به سمت پایین عوض خواهد شد-.

نقطه شروع ، محل پایان و منطقه ای که بلندترین نقطه ابرو در آن فرار دارد به درستی انتخاب و شکل صحیح و متناسب ابرو را مد نظر قرار دهید-.

ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند ( جهت رشد مو یا به اصلاح خواب مو) بردارید یعنی به سمت بالا و مایل وبه هیچ عنوان با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این امر خویشباعث نامنظم شدن تارهای ابرو خواهد شد-ابروها را به سمت بالا برش بکشید و با قیچی ابرو قسمت های اضافه آن را قیچی کنید – بعد روی شکل و کمان ابرو کار کنید- این کار را روز قبل از مهمانی انجام دهید زیرا آثار آن چندان نیست و همیشه ابروهایتان شب بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود-.

یک پارچه لطیف گرم روی ابروی خویشبکشید تا برداشتن ابرو آسانتر  بشود – موها را یک به یک و در جهت رویش مو بکشید و ابتدا از وسط ابرو ( بالای بینی) شروع تا به درد آن عادت کنید – زیرا این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت کمتری دارد- زیر ابرو را زیاد بر ندارید زیرا ظاهر عجیبی پیدا می  بشود  – ابروهایتان را بیش از حد بر ندارید زیرا به شما چهره متعجب میدهد- بهتر هست انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی تر باشد – برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج انجام دهید – طبیعی بودن همیشه بهتر هست.

از موچین جنس خوب و دارای لبه های باریک ، سرکج ، دارای قسمت انتهایی زبر ( که گرفتن مو با آن آسان تر هست ) و همینطور از کیپ استفاده کنید تا به هنگام برداشتن ابرو ، موی ابرو نشکند زیرا این کار ممکن هست دلیل عفونت شود-همیشه رنگ مداد ابرو را هماهنگ  با رنگ موها و پوست انتخاب کنید – نوک مداد ابرو را قبل از استفاده تیز کنید -.

تکرار بیش از حد در مداد کشیدن هم را دیگری هست که هم دلیل ریزش شدید ابرو خواهد شد- تاتو کردن ابرو در سنین نوجوانی و جوانی (۱۶ تا ۲۰) سال جهت دختران جوان علاوه بر ریزش ابرو سبب می  بشود که شما مدت ها یک ابروی مصنوعی و زنانه و یک مدل داشته باشید و جهت تغییردوباره آن دست به تاتو زده ، پاک کنید تا مدل آن را عوض کنید پاک کردن آن هم مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت- بهتر هست از سایه های ابرو در رنگهای مختلف و یا قلم مو استفاده کنید-در صورت تمایل به تاتو در سنین پایین می توان از روش میکروبلیدینگ که تکینک جدید هست و نیز بر روی ابروهای بکر و دست نخورده زده می  بشود استفاده  بشود  – این تکنیک دلیل ریزش ابروها نخواهد شد بلکه در مواردی برعکس عمل کرده و دلیل رشد ابروها نیزبشود.

آشنایی با جدیدترین روش های هاشور ابرو

ابرو یکی از مهمترین و مشخص ترین عضو در چهره میباشد که با تغییرات در مدل و پهنای آن حالات چهره نیز به طرز شگفت آوری تغییر می کندو زیبایی چهره دوچندانبشود  امروزه نیز خانم هایی که به زیبایی خویشاهمیت می دهند و ابروهای توخالی دارند یا نازکی دارند ، به دنبال روش های جدید هاشور ابرو هستند-.

زیرا بسیاری از آنها از استفاده از ژل ابرو ، ریمل ابرو ، مداد و سایه های پودری که معمولا با عرق کردن و با گذشت مدت زمانی در ابرو پخش می شوند خسته شده اند- هاشور ابرو یکی از موثرترین روش هاست که روش های مختلفی دارد-.

برای خوش فرم شدن ابروها  هر دو ابرو باید با یکدیگر قرینه باشند- جهت آنکه زیبایی آرایش انجام شده به چشم بیاید و به زیبایی صورت بیافزاید باید هر دو ابرو با یکدیگر قرینه باشند- قرینه بودن ابروها در صورت یکی از اصول زیبایی صورت و ابرو میباشد- جهت آنکه میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، شیدینگ ابرو و یا هر نوع آرایش دیگری به طور قرینه انجام  بشود  روشهای مختلفی جهت قرینه سازی آنها وجود دارد-.

تمیز و دقیق بودن آرایشی که انجام میشود را از قرینه بودن ابروها میتوان متوجه شد به همین دلیل هست که تمام متخصصینی که اینگونه سرویس آرایشی را ارائه میدهند دقت خاصی جهت انجام کار خویشمیگذارند زیرا اگر سهوا اشتباهی و یا خطایی در انجام اینگونه آرایشها بروز دهد دیگر جبران کردن این خسارات ممکن هست زیاد سخت  بشود زیرا هم هزینه ترمیم آن زیاد میشود و هم به مدت زمان طولانی جهت جبران خسارت نیاز دارد-.

قرینه سازی ابروها جهت آنکه احتمال بروز اشتباه و یا خطا را کم کند زیاد مناسب هست و تا حدود زیاد زیادی با قرینه سازی ابروها دیگر امکان بروز اشتباه وجود ندارد- به همین دلیل هست که متخصصین همگی باید قرینه سازی ابرو را بدون اشتباه و با مهارت بالایی انجام دهند-.

ترمیم ابرو چیست؟

ابرو نقش مهمی در زیبایی افراد دارد  ترمیم ابرو روشی جهت درمان ریزش ابرو ها و  زیبایی بخشی به ابرو و در نهایت چهره افراد هست ، ترمیم ابرو در کلینیک و یا در مراکز زیبایی صورت میگیرد – از جمله روش های ترمیم ابرو ، هاشور زدن هست به این طریق که رنگدانه ها در لا به لای ابرو ها القا می شود، مناطق خالی ابرو را پوشانده و نیز مدل ابرو افراد را به شکل دلخواه آن ها در می آورد.

طراحی ابرو جهت انواع صورتها چطور انجام میشوند؟

صورت گرد

بهترین مدل ابرویی که جهت این صورتها مناسب هست ابروی زاویه دار با ارتفاعی بلند و دمی کوتاه میباشد و ابروهای گرد اصلا جهت این نوع صورت ها مناسب نیتند زیرا دلیل گرد تر نشان داده شدن صورت میشوند- هدف ما از طراحی این نوع ابرو جهت صورتهای گرد آن هست که صورت را استخوانی و کشیده تر نمایان کند- صورتهای گرد را میتوانید از روی چانه گرد و چهره پر که در آن زوایای صورت مشخص نیست شناسایی کنید-.

صورت قلبی

مدل ابرویی که جهت این نوع صورت‌ها مناسب هست ابروهای پهن و تیره رنگی هستند که در انتهای ابرو زاویه دارند و افرادی که صورت قلبی شکل دارند چانه تیز آنها زیاد نمایان میشود و هدف از طراحی این نوع ابرو آن هست که چشم بیشتر نمایان شوند و چانه کمتر مشخص باشد- این نوع صورتها معمولا پیشانی پهن، گونه‌های برجسته و چانه برجسته دارند که به شکل قلب کشیده شده‌اند-.

صورت بیضی

مدل ابرویی که جهت این نوع صورتها مناسب هست  ابروهایی پهن، صاف و بدون زاویه میباشد- به طور جدی از طراحی ابروهای هشتی رو به بالا جهت این نوع صورتها بپرهیزید که اصلا مناسب نیستند- این نوع صورتها را میتوانید از شباهت آنها با تخم مرغ شناسایی کنید- در این مدل صورت چانه کشیده تر از پیشانی میباشد-.

صورت مربعی

بهترین مدل ابرویی که جهت این نوع صورتها میتوان پیشنهاد  بشود  مدلی هست که زوایای مشخص صورت را کمتر  بشود  که بهترین مدل ابروهای مناسب جهت آن ها گرد و بدون زاویه هستند.

صورت مستطیلی

بهترین مدل ابرو جهت این نوع صورت ابروهای پهن و بلند هست – هدف از طراحی این نوع ابروها آن هست که پهنای صورت بیشتر نمایان  بشود و این به این دلیل هست که این نوع صورتها طولشان کشیده تر از عرض آنها هست و به همین دلیل هست که مدل ابروهای پهن و بلند توصیه میشود- این نوع صورتها که از انتها دراز، لاغر و دارای زاویه های تند هستند میتوان شناسایی  بشود.

صورت الماسی

مدل ابرویی که جهت این نوع صورتها باید در نظر بگیرید ابروهای رو به بالا و دنباله دار هستند و این مدل صورتها را میتوانید از صورت لاغر، گونه‌های برجسته، چانه و پیشانی کوچکشان شناسایی کنید-آنچه باید در مورد جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو  و آموزش قرینه سازی ابرو جهت تاتو بدانید آن هست که این کار قبل از هر چیز نیاز به آموزش دارد و زمانی که آموزش قرینه سازی را گذراندید با کمی تمرین و تمرکز بر روی انجام کار میتوانید آن را بدون هیچ گونه خطایی انجام دهید-.

برای آن که بهترین مدل ابرو را جهت تاتو و حتی روشهای دیگر آرایش دائم و نیمه دائم طراحی کنید نیاز هست که صورتهای مختلف را بشناسید آنگاه میتوانید قرینه سازی ابرو در کنار بهترین مدل ابرو را جهت  زیبایی صورت انجام دهید- جدیدترین روشهایی که جهت قرینه سازی ابرو مورد استفاده تمام متخصصین قرار میگیرد استفاده از خط کش، کولیس، مداد ابرو و وسایلی مانند این قبیل هست.

انواع کار روی ابرو

از جمله روش های ترمیم ابرو عبارتند از:

  • هاشور ابرو
  • میکروبلیدینگ
  • فیبروز
  • میکروپیگمنتیشن

روش های جدید هاشور ابرو با تتو چه تفاوت هایی دارند؟

خانم ها جهت آرایش دائمی ابروی خویشازتاتوی ابروکه یک روش قدیمی هست استفاده می کردند اما این روش خیلی زود جای خویشرا به روش های جدید داد- کادرهای مصنوعی ، رنگ های یکنواخت ، زخم و خونریزی ، دائمی بودن روش و —- همه دلایلی جهت نارضایتی شخصی که از تاتو استفاده می  بشود  بودند-.

روش های جدید علاوه بر تاتو کادربندی مصنوعی ندارد و به ندرت شخص دچار خونریزی می  بشود و از آنجا که رنگ به لایه های سطحی پوست انتقال میابد به مرور زمان از بین می رود و در صورتی که شخص از هاشور ابرو پشیمان  بشود می تواند در نوبت های بعدی هاشور ابرو را ترمیم نکند وبه تدریج هاشور ابرو از بین میرود-.

هاشور ابرو سه بعدی

امروزه ابرو یکی از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آید بنابراین هاشور سه بعدی ابرو  تاثیر زیاد زیادی بر زیبایی چهره افراد دارد خانم ها معمولا تمایل دارند که ابرو های زیبا و مرتبی داشته باشند و نیز با تغییر شکل یا اصلاح فرم ابرو هایشان به ابرو های زیبا و دلخواه شان دست یابند-.

روش های زیاد زیاد و متنوعی جهت انجام این کاروجود دارد که هاشور سه بعدی ابرو هم یکی از همین روش های جدید میباشد که زیاد پرطرفدار شده هست  این نوع هاشور زدن ابرو از زیباترین انواع هاشور ابرو به شمار میرود-.

هاشور سه بعدی ابرو چیست :

برای انجام هاشور سه بعدی ابرو ،هاشور ها را چه شکلی طراحی می کنند که حالت ابروی شخص حالتی زیاد طبیعی به خویشگرفته و با ایجاد خطای دید سبب  بشود که ابرو برجسته و شبیه به ابروهای طبیعی به نظر برسد- حتی در مواردی که شخص هیچ ابرویی نداشته باشد نیز این نوع هاشور سه بعدی می‌تواند تاثیر خویشرا بر زیبایی شخص بگذارد- در ایران جهت انجام هاشور سه بعدی ابرو از دو روش پرطرفدار استفاده می نمایند-.

هاشور بر اساس روش فیبروز

روش تغییر رنگ

روش انجام هاشور سه بعدی:

میکروپیگمنتیشن و میکرو‌بیلدینگ دو روش معروف جهت انجام هاشور ابرو سه بعدی هستندکه اکثر متخصصان از این دو روش استفاده میکنند- روش میکروبلیدینگ هست که جهت انجام هاشور های سه بعدی به صورت دستی و یا با قلم های مخصوص میکروبیلدینگ انجامبشود  این هاشور زیاد ظریف و طبیعی میباشد اما متاسفانه نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری و دوام کمتری دارد که احتمالاً به دلیل ظرافت آن هست.

هر کدام از این دو روش با سوزن ها و وسایل یکبار مصرف انجام می‌شوند و هر دو روش روش های بهداشتی هستند  و به شرطی که اجرای این دو روش در مراکز زیبایی با کیفیت و معروف انجام بگیرد- روش بعدی میکروپیگمنتیشن هست این روش جهت هاشور سه بعدی ابرو استفادهبشود  در این روش رنگهای تزریق شده به قسمت عمیق پوست نفوذ می کنند و در نتیجه روی ابروها ماندگاری بالاتری دارند-.

میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروپیگمنتیشن با استفاده از قلم و دستگاه دیجیتال انجام می  بشود و رنگ به لایه عمیق تری نسبت به میکروبلیدینگ می رود- در این روش ابتدا ابرو را بی حس می کنند بعد با ماژیک یا مداد ابرو فرم مورد نظر را طراحی می کنند بعد خطوط هاشور را با قلم دستگاه درون کادر می کشند-.

میکروپیگمنتیشن با هاشورچه تفاوت هایی دارد؟

مواد مورد استفاده و مقدار آسیب رسانی به پوست و احتمال حساسیت به رنگ های مورد استفاده در هاشور و خالکوبی یا همان تاتو یکسان هست و این دو فقط در شکل استفاده با هم متفاوت اند- در خالکوبی یا همان تاتو منطقه مورد نظر کامل و یکدست رنگ می  بشود ، اما در هاشور خط هایی ظریف کنار هم قرار میگیرند تا ظاهری طبیعی تر ایجاد کند-.

در میکروپیگمنتیشن از رنگ های استانداردی استفاده می  بشود که قبلا آزمایش شده و احتمال حساسیت به این رنگ ها کمتر هست  نکته دیگر اینکه در میکروپیگمنتیشن اگر لازم باشد می توان رنگ به کار رفته را با روش های پاک کننده به خصوص لیزر محو  بشود.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ  در حقیقت هاشور سه بعدی ابرو هست و جدیدترین روش آرایش ابرو میباشد- ابزار کار در میکروبلیدینگ یک قلم حرفه ای با 12 تا 15 عدد سوزن هست که توسط اپراتور جهت رسم خطوطی به شکل تارهای ابرو در نواحی خالی میان موهای ابرو به کار گرفتهبشود  در این روش آرایشگر پس از بی حس کردن ابروی فرد، ابتدا با مداد مدل مورد نظر خویشرا دور ابروی طبیعی شخص طراحی می  بشود  بعد با بلید از رنگ مخصوص ابرو که به فرم ژله‌ای، خمیری و سایر اشکال است، بر‌‌‌‌می‌دارد و داخل کادر را پر ‌‌‌‌می‌کند- .

پرنگ ابرو با استفاده از این قلم به غشای میانی پوست نفوذ ‌‌‌‌می‌کند- در میکروبلیدینگ ابرو، در صورتی که پیش از این از تاتو استفاده نکرده باشید آرایشگر ‌‌‌‌می‌تواند از رنگ‌‌‌‌های روشن نیز برای‌‌‌‌هاشور ابروی شما استفاده کند اما در صورتی که قبلا تاتو کرده باشید فقط رنگ‌‌‌‌های تیره روی ابروی شما جواب ‌‌‌‌می‌دهد-.

یکی از موارد و  در حقیقت مهمترین استفاده  این روش ، در انجام هاشورهای ظریف و مویی میباشد- دلیل این امر هم ، در این هست که در روش میکروپیگمنتیشن ،  به دلیل لرزش های دستگاه (تبدیل حرکت دورانی موتور به حرکت خطی سوزن ) و ضربات وارده از سوزن به پوست ،  خط های هاشور ، ضخیم تر از موی ابرو ایجاد میشود و  و عمیق تر -.

اگر پیگمنتر در استفاده از دستگاه و کنترل خطوط هاشور،  مهارت کافی را پیدا کرده باشد ، در استفاده از این روش نیز،  میتواند زیاد موفقتر عمل نماید- روش بلیدینگ ، در مبحث پوست شناسی ، رنگ ها ، بی حسی ها کاملا مانند میکروپیگمنتیشن بوده و فقط در روش تزریق رنگ به پوست با تغییراتی همراه میباشد.

فیبروز چیست؟

یکی از جدیدترین متدهای ابرو ، تکنیک فیبروز میباشد- فیبروز  در حقیقت روشی از میکروبلید هست که توسط آکادمی معتبر فیبروز ایجاد شده هست  فیبروز ابرو روشی نیمه دائمی جهت آرایش ابروهاست که در آن عمل هاشور زدن ابروها به وسیله سوزن های یکبار مصرف و به صورت دستی انجام می  بشود و شکل تمام شده کار زیاد شبیه به ابروهای طبیعی هست.

هاشور ابرو به روش فیبروز مدل های مختلفی از نظر تنوع مدل دارد- ماندگاری هاشور ابرو به روش فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا بین 6 ماه تا یک سال دوام دارد زیرا نسبت به روش میکروپیگمنتیشن عمق کمتری دارد پس ماندگاری آن نیز کمتر هست  به علاوه رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو از نوع مواد معدنی و بدون فلزات سنگین می باشند به همین دلیل این رنگدانه ها جذب پوست می شوند و ظاهری طبیعی رو جهت ابروها ایجاد می کنند و ایجاد حساسیت نیز نمی کنند-.

میکروشیدینگ چیست؟

میکروشیدینگ اثری همانند سایه پودری دارد و جهت پوست های حساس مناسب میباشد – افرادی که پوست خشک و ابروهای توخالی دارند می توانند از ترکیب میکروبلندینگ و میکروشیدینگ استفاده کنند-.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

هر دو روش، روش‌‌‌‌های نیمه دائمی ‌هستند و باید پس از مدتی‌‌‌‌‌ ترمیم شوند- اما میکروبلیدینگ سطحی‌‌‌‌‌تر هست و مدت کمتری روی پوست ‌‌‌‌می‌ماند- معمولا اثر میکروبلید پس از یک سال از بین ‌‌‌‌می‌رود اما جهت میکروپیگمنتیشن این مدت طولانی‌‌‌‌‌تر هست  از آن جا که میکروبلید با دست انجام ‌‌‌‌می‌شود دقت بیشتری دارد و طبیعی‌‌‌‌‌تر نیز ‌‌‌‌می‌باشد در حالی که میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه انجام ‌‌‌‌می‌شود-.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

بعد  از‌‌‌‌ انجام هاشور ابرو تا سه روز از استحمام خویشداری نمایید و تا یک هفته از شستن صورت با مواد شوینده و کشیدن لیف بر روی ابرو پرهیز کنید- نیز تا سه روز هر چهار ساعت با سرم نمکی یا آب جوشیده خنک شده و یک پنبه ابروها را پاک کنید و با پماد آ چشمی ‌ابرو را چرب کنید- تا دو هفته استخر نروید و و از خاراندن و کندن پوست ابرو خودداری نمایید-.

هاشور ابرو جهت چه افرادی مناسب نمی باشد؟

بیماران سرطانی، افراد مبتلا به صرع، افراد با آفتاب سوختگی شدید، خانم‌‌‌‌های باردار، مادران شیرده،افراد دارای بیماری‌‌‌‌ها و اختلالات خونی، افراد با بیماری‌‌‌‌های پوستی و شکستگیابرو نمی‌توانندیکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ انجام دهند.