آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و خط چشم

اگر به فکر ایجاد یک خط چشم، ابرو یا رنگ لب دائمی در صورت خویشهستید، احتمالاً باید به انجام میکروپیگمنتیشن فکر کرده باشید- میکروپیگمنتیشن یک درمان زیبایی هست که در آن از ابزار تاتو جهت بهبود یا بازیابی دائمی زیبایی صورت استفاده می‌شود-.

اما از کجا بدانید که انجام میکروپیگمنتیشن گزینه‌ی مناسبی جهت شما است؟ اگر از ایده‌ی  آرایش دائمی خوشتان می‌آید و یا اگر آرایش کردن جهت شما کاری سخت هست و ظاهر زیبایی ایجاد نمی‌کند و یا هنگام آرایش کنترل خوبی روی دستان خویشندارید، پس احتمالاً انجام میکروپیگمنتیشن گزینه‌ی مناسبی جهت شما هست  علاوه بر این، اگر به خاطر آسیب، بیماری یا انجام یک درمان خاص، ابرو و مژه‌های خویشرا از دست داده‌اید، انجام میکروپیگمنتیشن نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های کمکی باشد که می‌توانید جهت بهبود ظاهر خویشآن را در نظر بگیرید-.

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی یک روش نوین جهت فرو بردن رنگدانه‌های معدنی ضدحساسیت در لایه‌ی درم پوست هست  با استفاده از رنگدانه‌های مخصوص و یک سوزن فوق باریک، حالت ابروها، چشم‌ها یا لب‌ها اصلاح می‌شود- .

میکروپیگمنتیشن به عنوان آرایش دائمی یا تتوی زیبایی نیز شناخته می‌شود- این روش معمولاً با تتوهای آرایشی مانند تتوی ابرو یا تتوی خط چشم، اشتباه گرفته می‌شود-.

رنگدانه‌های مورد استفاده جهت آرایش دائمی (میکروپیگمنتیشن ) در لایه‌ی کم‌عمق‌تری از پوست فرو برده می‌شوند و ترکیب متفاوتی از جوهر تتو دارند- دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن نیز زیاد ظریف‌تر از دستگاه‌های تتو هستند و تکنیک‌های به‌کاررفته در این دو روش نیز با یکدیگر کاملا تفاوت دارد-.

مزایا

 • گذراندن وقت زیاد کمتر جهت آرایش روزانه خصوصاً جهت زنان شاغلی که باید تمام مدت ظاهر خویشرا به خوبی و زیبایی حفظ کنند و از سوی دیگر برنامه‌ی فشرده و زمان کمی دارند-
 • ایده‌آل جهت زنانی با پوست چرب یا ترکیبی که مواد آرایشی را به خویشجذب می‌کند-
 • این روش جهت زنانی که نسبت به مواد آرایشی حساسیت دارند، مژه‌های آن‌ها کم‌پشت هست و نیز زنانی که به خاطر داشتن لنز مدام از چشمشان اشک می‌آید، گزینه زیاد خوبی محسوب می‌شود-
 • این روش می‌تواند کاستی‌هایی مانند کوچک بودن لب و یا عدم تقارن و هماهنگی لب بالا و پایین را برطرف کند-
 • با این روش می‌توانید همیشه و در همه حال ظاهر زیبا و مرتب داشته باشید-

متقاضیان مناسب جهت انجام میکروپیگمنتیشن

طبیعی هست که افرادی با برخی محدودیت‌های فیزیکی به دنبال انجام این روش باشند، اما هر شخصی (مرد یا زن) می‌تواند میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی را انجام دهد- اگر می‌خواهید ظاهر باریک ابرو‌ها یا لب‌های خویشرا بهبود دهید، شکل خط رویش موهای خویشرا اصلاح کنید و یا اگر به مواد آرایشی حساسیت دارید، انجام میکروپیگمنتیشن می‌تواند راه‌حل مناسبی جهت شما باشد که ویژگی‌های خاصی از صورت شما را بهبود می‌دهد-.

ابروها

تقریباً تمامی موارد انجام میکروپیگمنتیشن با هدف زیبایی هست  متخصصان تتوی زیبایی که میکروپیگمنتیشن را انجام می‌دهند، تکنیک‌های پیشرفته‌ای مانند ‌هاشور را به کار می‌برند تا خطوط باریکی شبیه به تار مو ایجاد کنند که مانند ابروی واقعی هست  آن‌ها زیر تارهای موی طبیعی، سایه‌ای ایجاد می‌کنند که حالت پرپشت بودن به موها بدهد و جهت ایجاد سایه‌ها و تن رنگی که با رنگ موی طبیعی شما و رنگ پوست شما همخوانی دارد، رنگ‌های زیادی را با هم ترکیب می‌کنند-.

در این روش با استفاده از سوزن‌های زیاد باریک و استریل، رنگ‌هایی در زیر سطح پوست فرو برده می‌شود- هدف از انجام میکروپیگمنتیشن ایجاد نتایجی زیاد طبیعی هست که زیبایی چهره‌ی شما را دوچندان می‌کند-.

چشم

چشم‌ها یکی از نواحی هست که توجه زیادی را به خویشجلب می‌کنند و حالت آن تأثیر زیادی در زیبایی دارد- ایجاد ظاهری زیبا و انجام آرایش به شیوه‌ی صحیح موضوعی هست که بسیاری از زنان هرروز با آن مواجه هستند-.

روند پیشروی مد و زیبایی امروزه به‌ گونه‌ای هست که در آن بیشترین توجه به چشم‌ها هست  با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌ی میکروپیگمنتیشن و با ابزارهای مخصوص و رنگدانه‌های متنوع می‌توان جلوه‌های زیاد خاص و ویژه‌ای بر روی پلک چشم‌ها ایجاد  بشود   خط چشمی که با روش میکروپیگمنتیشن زده می‌شود، دو خط نسبتاً خمیده هستند که در نزدیکی هم قرار دارند و فاصله‌ی  آن‌ها در گوشه خارجی چشم کمی بیشتر از گوشه‌ی داخلی هست.

اصلی‌ترین تکنیک به‌کاررفته در میکروپیگمنتیشن چشم‌ها، کشیدن خط چشم بالا و پایین هست که موجب افزایش حجم و پرپشتی مژه‌ها می‌شود- جهت آنکه چشم‌ها حالتی زیبا و متعادل پیدا کنند، حالت خط چشم و ضخامت آن باید با شکل صورت همخوانی کامل داشته باشد- چشمان هر شخصی دارای حالت متفاوتی هست که می‌توان با میکروپیگمنتیشن آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن آن را بهبود بخشید-.

میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب روشی فوق‌العاده جهت زیباسازی و حجم دادن به لب‌ها هست  میکروپیگمنتیشن لب موجب می‌شود که لب‌ها شاداب‌تر و زیباتر به نظر برسند- با میکروپیگمنتیشن این روش می‌توان لکه‌ها و نواقص پنهانی لب را برطرف نمود و به لب‌های شما حالتی که همیشه آرزویش را داشتد، بخشید- رنگدانه‌های میکروپیگمنتیشن در این روش در لایه‌ی  اپیدرمیس پوست فرو برده می‌شوند و بنابراین میکروپیگمنتیشن لب به عنوان روش زیبایی دائمی (یا بلندمدت) شناخته می‌شود که نتایج آن بین 2 تا 5 سال ماندگاری دارند-.

چگونگی انجام  میکروپیگمنتیشن

معمولاً می‌توان میکروپیگمنتیشن را در مطب پزشک انجام داد- این کار با استفاده از ابزاری شبیه به خودکار و یا با تفنگ مخصوص تتو، انجام می‌شود- پزشک یا متخصص شما باید در حین انجام این کار دستکش مخصوص پزشکی به دست کند-.

انجام میکروپیگمنتیشن به‌ تنهایی زمان کوتاهی در حدود 20 الی 30 دقیقه طول می‌کشد- در صورتی که قرار هست از ماده بیحس‌کننده استفاده  بشود باید کمی زودتر به مطب بیایید تا داروی بیحسی به ناحیه مورد نظر زده  بشود و شما کمی صبر کنید تا این ناحیه بیحس شود- بعد از اتمام درمان، متخصص شما به شما داروی ضدعفونی یا استریل می‌دهدتا با آن ناحیه مورد نظر را مرتبا تمیز کنید-.

اقدامات قبل از انجام درمان

 • در روز انجام میکروپیگمنتیشن ورزش نکنید-
 • پوست خویشرا برنزه نکنید و با صورت آفتاب‌سوخته اقدام به میکروپیگمنتیشن نکنید-
 • تا 24 ساعت قبل، از خوردن نیاسین، آسپرین، ویتامین E و ایبوبروفن خودداری کنید-
 • در روز انجام درمان، کافئین و الکل مصرف نکنید-
 • تا سه روز قبل از جلسه‌ی انجام آرایش دائم، ابروهای خویشرا وکس نزنید و اصلاح نکنید-
 • توجه داشته باشید که در دوران قاعدگی، پوست شما کمی حساس‌تر خواهد بود-

مراقبت‌های بعد از درمان

 • ناحیه مورد نظر را نخارانید و پوسته‌های تشکیل‌شده روی آن را نکنید- اجازه دهید این پوسته‌ها به‌خودی‌خود خشک شوند و بیافتند- کندن این پوسته‌ها موجب به‌جا ماندن جای زخم می‌شود-.
 • تا ده روز نباید هیچ آب، پاک‌کننده، کرم یا ماده‌ی آرایشی به محل مورد نظر برسد-
 • تا 3 الی 4 هفته از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید-
 • تا 10 روز از داشتن تعرق زیاد زیاد جلوگیری کنید-
 • تا 4 هفته از انجام درمان‌های زیبایی صورت مانند بوتاکس، لایه‌برداری و میکرودرم‌ابریژن خودداری کنید-
 • تا 10 روز از خوابیدن به‌طرف صورت خود، خودداری کنید-
 • تا 10 روز از شنا کردن، رفتن به سونای داغ و جکوزی خودداری کنید-.
 • تا 7 رو از خوردن غذاهای تند و پرادویه اجتناب کنید-.
 • از کشیدن سیگار اجتناب کنید-.
 • تا 7 روز از رانندگی و قرارگیری در وسایل نقلیه بدون کابین مانند قایق، موتور، ماشین‌های کروکی (بدون سقف) و دوچرخه خودداری کنید-.
 • قبل از دوش گرفتن، یک لایه از کم مخصوص بعد از میکروپیگمنتیشن که به شما داده شده است، به ناحیه مورد نظر بزنید تا از مرطوب دن آن جلوگیری کنید و در حین دوش گرفتن صورت خویشرا از زیر دوش کنار ببرید-.

ارایش دائم ابرو را بشناسید-

همانطور که میدانید آرایش دائم ابرو یا تاتو یکی از کارهایی هست که هر شخصی جهت بدست آوردن زیبایی ظاهری خویشانجام میدهد- با استفاده از روش‌های مختلف آرایش دائمی ابرو  در حقیقت رنگ انتخابی متقاضی به صورت کاملا مستقیم وارد پوست میشود تا ابروها را زیباتر کرده و پر پشت نشان دهد-  و این کار انقدر با مهارت و ظرافت خاصی انجام میشود که به سختی میتوان تفاوت آرایش دائمی ابرو را با ابروی طبیعی شخص شناخت- .

معمولا طرح ابرو را بر اساس فرم صورت و چره شخص انتخاب میکنند و پیش از انجام کار ابتدا با مداد ابرو آن را جهت شخص شبیه سازی کرده و بعد اقدام به آغاز کار میکنند-  و شرط اصلی طراحی ابرو سلیقه شخص هست که میخواهد زیبایی را به چه شکل به ابروهای خویشبرگرداند- همانطور که از اسم آن معلوم هست آرایش دائمی ابرو میتواند شما را تا همیشه با ظهری مطلوب و آراسته نمایان کند و دیگر نیاز به آرایش مکرر جهت زیباتر کردن چهره خویشندارید- .

و که هنگامی که افراد آرایش دائم نمیکردند زمان زیاد زیادی و هنر زیاد زیادی را باید هر باره جهت طراحی و کشیدن ابروی خویشبا مداد ابرو انجام میدادند که خویشیکی از عواملی هست که به مرور زمان کیفیت و کمیت موی ابروی شخص را از بین میبرد- و  و افراد زیاد زیادی وجود دارند که علاقه چندان زیادی به آرایش کردن ندارند یا کم آریش می  بشود  اما آراستی و زیبایی ابرو برایشان زیاد مهم هست  توصیه ما به چنین افرادی استفاده از روش‌های آرایش دائمی ابرو هست.

حال بهتر هست کمی در رابطه با اینکه اصلا آرایش دائمی ابرو چیست کمی صحبت کنیم- آرایش دائمی ابرو  در حقیقت یک عملیات کاملا بهداشتی هست که به وسیله ابزار و وسایلی یکبار مصرف انجام میشود- .

این موضوع پر طرفدار امروزه متخصصین زیاد زیادی با مهارت و تبحر بالایی پیدا کرده هست  ممکن هست قیمت انجام آن کمی بالا باشد اما اگر در دراز مدت بخواهید هزینه صرف شده را در نظر بگیرید روشی کاملا مقرون به صرفه هست   و باید به این نکته دقت نمود که هر کدام از روش‌های آرایش دائم ابرو ممکن هست مدت زمان متفاوتی ماندگاری داشته باشد-.

با انواع آرایش دائم ابرو آشنا شوید-

آرایش دائم ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه هر کدام از روش‌های آن را نام برده و شرح میدهیم:

روش میکروبلیدینگ ابرو MICROBLADING

افرادی که میخواهند جهت مدت زمان طولانی زیبایی ابروهای خویشرا حفظ کنند  بهتر هست از روش میکروبیلیدنگ ابرو استفاده کنند- این روش جهت کسانی که پوست طبیعی نرمال دارند زیاد مناسب هست و پیگمنت‌های رنگی که در عمق مناسبی از  سطح پوست تزریق میشود بهتر نگهداشته میشوند- افرادی که دارای پوست چرب هستند یا پوست آن‌ها شاین دار هست بهتر هست استفاده از این روش را فراموش کنید- .

در روش میکروبلیدینگ با استفاده از یک قلم پیگمنت‌های رنگی را به صورت خطوط باریک در ناحیه‌های خالی ابرو میکشند به صورتی که مانند موی طبیعی ابرو نشان میدهد- سوزن‌هایی  که روی قلم طراحی ابرو قراردارد به سطح مشخصی از پوست نفوذ کرده و رنگ را وارد می  بشود  به همین علت هست که گفته اند میکروبلیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی جهت تاتو ابرو هست   و واژه نیمه دائمی در مقایسه با تاتوهای دائمی قدیمی هست.

ممکن هست پوست ناحیه‌ای که میکروبلیدینگ ابرو انجام شده هست دچار کمی آسیب  بشود اما نگران نباشید در مدت زمان کوتاهی این زخم‌ها بهبود میابد و حالت طبیعی به ابروی شما بازمیگردد- این روش در مقایسه با دیگر روش‌های مشابه خویشیک نمای زیاد طبیعی دارد و مشابه ابروی طبیعی انسان کشیده میشود- بهتر هست یک روز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از پنبه و آب مقطر  اطراف زخم‌ها  و ابرو را تمیز کنید و حتما از پمادهایی که متخصص این کار جهت شما تجویز می  بشود  استفاده نمائید-.

روز دوم پس از میکروبلیدینگ بهتر هست روزی 3 مرتبه این پروسه را تکرار کنید-  و 5 روز بعد یک مرتبه صبح و یک مرتبه عصر این روند را تکرار کنید- ممکن هست به مدت 3 روز ناحیه ابروی شما قرمز باشد و دچار تورم باشد بهتر هست در این مدت 3 روزه، کمی فعالیت‌های خویشرا کاهش دهید تا با عرق کردن یا برخورد آب به ابروی شما پیگمنت‌های رنگی وارد شده به سطح پوست شما رنگ ابرو دچار آسیب نشود و عفونت در ناحیه ابروی شما ایجاد نشود-.

با استفاده از روش میکروبلیدینگ ابرو ممکن هست 12 ماه تا 36 ماه طرح زیبای ابروی خویشرا با کیفیت خوب داشته باشید که همه این‌ها بستگی به مراقبتی دارد که شما از ابروهای خویشداشته باشید-  عواملی که میتواند ماندگاری میکروبلیدینگ را افزایش دهد عبارت هست از:

 • از نور آفتاب جهت مدتی دور باشید و اجازه ندهید به صورت شما آفتاب بخورد که رنگ ابروی شما کاهش یابد یا کمرنگ شود-.
 • از لایه بردارهایی زیرا رتینول یا گلیکولیک اسید استفاده نکنید زیرا دلیل از بین رفتن رنگ ابروی شما میشود- زیرا رنگ در سطحی از پوست شما تزریق میشود که ممکن هست در لایه برداری از بین رود-.

روش نانوبلیدینگ NANOBLADING

به علت اینکه اکثر ایرانیان تاتو داشته و پوست هایشان رنگ دارد، و نیز کم بودن ماندگاری روش بلید، این تکنیک توسط خانم خاطره صفاوردی جهت افزایش ماندگاری آرایش دائم ابرو ابداع شد-.

این روش از ترکیب بلید و میکروپیگمنتیشن ایجاد شده هست  به صورت کلی در این تکنیک، خطوط ظریف و زیبا با تیغ بلید، و کاشت رنگ با سوزن نانو در شکاف های ایجاد شده صورت میگیرد- جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آموزش جهت استفاده از این تکنیک می توانید در کلاس های خانم صفاوردی شرکت کنید-.

روش میکروشیدینگ ابرو MICROSHADIN

استفاده از این روش جهت افرادی مناسب هست که تمایل دارند ابروهایی زیاد پر پشت و زیبا جهت خویشدرست کنند- در این روش دیگر هیچ جای خالی از ابروی شخص دیده نمیشود و ابروها به صورت پرپشت و پهن طراحی میشود-.

افرادی که دارای پوست چرب و شاین داری هستند بهترین گزینه جهت میکرو شیدینک ابرو هستند زیرا این روش دوام و ماندگاری زیاد بالایی دارد و درصد زیاد کمی ممکن هست کمرنگ شود-  این روش مانند نقاشی کردن توی ابرو هست و هنر طراحی متخصص این کار زیاد مهم هست  در این روش از سمت تاج که به سمت انتهای ابرو میرویم نقاطی که جهت پرپشت نشان دادن ابرو ایجاد شده هست بیشتر میشود- .

در روش میکرو شیدینگ ابرو از دستگاهی استفاده میشود که اتوماتیک و الکتریکی هست  و برخی از ابزار دستی نیز استفاده میکنند که با استفاده از آن یک حالت پودری و مخملی زیبایی به ابرو داده میشود به صورتی انگار از سایه ابرو جهت فرم دهی و زیبایی ابروی خویشاستفاده کرده باشید- .

در این روش خبری از ایجاد شکاف و خطوط بین ابرو نیست و فقط نقاط زیاد ریز در ناحیه‌های خالی ایجاد میشود که پیگمنت‌ها در نقاط ایجاد شده تزریق میشود- جالب هست بدانید مدت زمان ماندگاری میکروشیدینگ مانند میکروبلیدینگ ابرو هست  و با استفاده از این روش میتوانید به مدت حداقل یک سال زیبایی ابروی خویشرا حفظ کنید-.

روش آمبره

روش آمبره جهت  اصلاح فرم یک روش زیاد جدید و مدرن جهت زیباسازی ابرو هست  مانند موی سر افراد که آمبره انجام میدهید و دو تناژ رنگی را روی موی خویشمیبینید در آمبره ابرو نیز میتوانید دو تناژ رنگی را از روشن به تاریک ظاهر کنید-.

افرادی که دارای انواع مختلفی از پوست صورت هستند از چرب، نرمال و خشک فرقی ندارد بهترین گزینه جهت آمبره هستند-    و بیشتر افرادی این روش را استفاده میکنند که طبق ترند و مد روز پیش میروند و میخواهند در زیبایی همیشه پیشرو باشند-.

روش اکستنشن ابرو

این روش انقلابی در زمینه زیبایی ابرو جهت بانوان ایجاد  بشود  بدین صورت که میتواند به آسانی ابروی شما را طوری طراحی کند که شما را جوانتر یا پیرتر جلوه دهد- این روش یکی از بهترین روش‌هایی هست که جهت افرادی که تحت درمان شیمی درمانی یا پرتو درمانی هستند بهترین گزینه جهت این روش هستند-  و بیمارانی که مبتلا به آلوپسی شده‌اند نیز گزینه مناسبی جهت این گزینه هستند-.

افرادی که دارای ابروی و مژه‌های بلند هستند دیگر فقط نیاز به کمی رژگونه و رژ لب دارند و این روش زیبایی چشم‌هایشان را تامین میکند-  بهتر هست بدانید بر خلاف آنکه بسیاری از افراد تصور میکنند چسباندن به مو به جای خالی ابرو ممکن هست مصنوعی به نظر برسد این اتفاق کاملا طبیعی هست و موهایی که چسابنده شده هست جزو ابرو و فرم ابروی شخص هست   و این روش جهت افرادی مناسب هست که زمان کمی جهت آرایش و پیرایش ابروی خویشدارند.