مانیکور

انجام یک مانیکور که به زیبایی انجام شده به شما کمک می  بشود  که تمیز و آراسته دیده شوید- اما انجام مانیکورهای حرفه ای می توانند گران و وقت گیر باشند- پس چرا وقتی در خانه خویشمی توانید یک مانیکور کامل انجام دهید، به سالن بروید و هزینه های سنگین سالنرا بپرداید؟ مقاله زیر را بخوانید تا به آسانی بتوانید در خانه و بدون تجهیزات گران قیمت ، ناخن های خویشرا مانیکور کنید-.

اگر می خواهید خودتان مانیکور انجام دهید، ناخن ها را با ناخن گیر تمیز و مرتب کنید، بعد لبه های تیز ناخن را با استفاده از سوهان گرد کنید- بعد، ناخن های خویشرا جهت چند دقیقه در آب گرم بشویید تا کوتیکول های ناخن نرم شوند – دست های خویشرا خشک کنید و کوتیکول های ناخن خویشرا به عقب هل بدهید، اما کوتیکول های ناخن خویشرا برش ندهید-.

ناخن های خویشرا با یک پوشش پایه شفاف یا ناخن رنگ کنید و آن را جهت ۱۰-۱۵ دقیقه خشک کنید، بعد پولیش رنگی ناخن را در هر رنگی که دوست دارید بکارید و آنرا خشک کنید- اگر دوست دارید، شما می توانید یک پوشش دوم پولیش مانند سنگ های قیمتی اعمال کنید-.

با ما جهت انجام کامل و مرحل به مرحله این آموزش همراه باشید-

قدم اول: آماده کردن ناخن

۱- وسایل خویشرا آماده کنید:

جهت داشتن یک مانیکور زرق‌وبرق دار، اطمینان حاصل کنید که همه لوازم مناسب را داشته باشید- ممکن هست مجبور باشید بعضی وسایل را تهیه کنید، اما دفعه بعد که می‌خواهید ناخن‌هایتان را رنگ‌آمیزی کنید، تمام وسایل را خواهید داشت- ابتدا محصولات زیر را تهیه کنید-

 • پاک کننده پولیش ناخن
 • پنبه
 • عقب زن کوتیکول
 • سوهان دستی ناخن
 • ناخن گیر
 • پولیش ناخن
 • کرم دست یا کوتیکول
 • رنگ پایه
 • رنگ اصلی

۲- محیط کار خویشرا آماده کنید:

مواد شیمیایی پاک‌کننده رنگ ناخن و یا حتی خویشرنگ ناخن می‌تواند جهت بسیاری از وسایل مانند: چوب ، لباس ، پلاستیک آسیب‌زننده باشد- به همین دلیل لباس مخصوص به تن کنید و حواستان باشد که وسایل قیمتی در اطراف محیط کار نباشد- پشت یک میز بنشینید و با استفاده از روزنامه یا حوله از آن محافظت کنید-.

۳- پاک کردن رنگ‌های قدیمی ناخن:

با استفاده از مواد پاک‌کننده رنگ ناخن و پنبه، در ابتدا باید رنگ‌های قدیمی ناخن خویشرا پاک‌کنید- بعضی از مواد پاک‌کننده می‌توانند ناخن و اطراف آن را کمی خشک کنند- پس بهتر هست که از این مواد استفاده نکنید- اما اگر آلرژی خاصی ندارید در کل مشکلی ندارد-.

 • اگر از ناخن‌های مصنوعی استفاده می‌کنید از پولیشی استفاده کنید که دلیل جداشدگی ناخن نشود یا آن را زیاد خیس نکند-
 • از پاک‌کننده‌های حاوی استون بیشتر از یک‌بار در ماه استفاده نکنید- با اینکه استفاده از استون دلیل راحتی در پاک کردن ناخن می‌شود اما به بافت ناخن آسیب می‌رساند-.

۴- اصلاح ناخن‌ها:

با استفاده از ناخن‌گیر می‌توانید ناخن‌های خویشرا کوتاه کنید- فقط مراقب باشید تا بیش‌ازحد ناخن‌ها را کوتاه نکنید ، شما باید بتوانید حداقل قسمتی از سپیدی ناخن‌های خودتان را مشاهده کنید- بعد از انجام این مرحله باید با استفاده از سوهان قسمت‌های زبر و خشن ناخن خویشرا نرم کنید- جهت انجام این کار به آرامی سوهان را در اطراف نقاط زبر حرکت دهید و سعی نکنید که سوهان را به سمت ناخن هل بدهید-

5- پاک‌سازی سطح ناخن:

اگر از سوهان‌های دستی استفاده می‌کنید می‌توانید با استفاده از لبه سپید رنگ آن ،سطح ناخن را تمیز کنید- یادتان باشد که بیش‌ازحد نباید سطح ناخن را صاف و براق کنید زیرا دلیل ضعیف شدن ناخن می‌شود-.

6- ناخن‌های خویشرا خیس کنید:

یک‌کاسه بردارید یا سینک را ببندید و آن را با آب گرم (نه داغ) و چند قطره صابون پرکنید- دست‌ها را فقط چند دقیقه خیس کنید- آب و صابون به از بین بردن گردوخاک، پوست مرده و ذرات دیگری که از طریق سوهان کشیدن ناخن به اطراف آن چسبیده‌اند، كمك می  بشود  و دلیل نرمی کوتیکول می‌شود- با استفاده از یک برس ناخن به‌آرامی ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها را پاک‌کنید- .

در صورت لزوم جهت تمیز کردن خاک، به‌آرامی زیر ناخن‌ها را تمیز کنید- اگر می‌خواهید ناخن و کوتیکولهای شما به‌صورت حرفه‌ای قابل تمیز شدن باشند، می‌توانید آن‌ها را در سینک ظرف‌شویی خیس کنید-.

 • اگر پوست خشک یا ناخن های شکننده دارید، نباید آنها را خیس کنید؛ فقط آنها را بشویید-

۷- کوتیکول های خویشرا آماده کنید:

ناخن های خویشرا خشک کنید و کرم نرم کننده را اعمال کنید- با استفاده از یک عقب زن کوتیکول، به آرامی کوتیکول را به عقب فشار دهید-به هیچ عنوان کوتیکول خویشرا برش ندهید- حتی اگر تجهیزات استریل باشد، از بین بردن کوتیکول می تواند دلیل عفونت  بشود و حاشیه محافظت نشده پس از آسیب پوست را از بین ببرد-.

۸- کرم مرطوب کننده را به دست خویشبمالید-:

اگر دست شما خیلی خشک هست از یک لوسیون قوی تر استفاده کنید- اطمینان حاصل کنید که کرم به تمام نقاط ناخن شما و اطراف آن رسیده هست  بعد از انجام این کار تا حدود نیم ساعت باید به ناخن های خویشآب رسانی کنید و آن را خیس بزنید-.

قدم دوم: مقدمات رنگ آمیزی ناخن

۱- اعمال لاک پایه:

به ناخنتان ، لاک پایه (بیس لاک) یا یک سخت‌کننده ناخن دیگر اعمال کنید-  انجام این کار دلیل می‌شود تا ناهمواری‌هایی که هنوز روی ناخن وجود دارند از بین بروند و به‌عنوان یک ماده اولیه جهت پولیش ناخن عمل می  بشود  و دلیل می‌شود تا عمر پولیش طولانی‌تر  بشود و هم‌زمان از ورود رنگ به بافت‌های ناخن نیز جلوگیری می‌کند-.

 • در این مرحله اگر شما تمایل داشته باشید می‌توانید از ناخن مصنوعی استفاده کنید-.

پولیش ناخن:

 • یک پولیش ناخن را انتخاب کنید که واقعا دوستش دارید- بطری پولیش ناخن را بین دستان خویشجهت حدود ۱۰ ثانیه رول کنید- تکان دادن بطری دلیل می  بشود حباب های هوا در پولیش و جهت پولیش به ناخن ها سخت تر شود- نقاشی ناخن ها را با استفاده از یک لایه پوششی باریک شروع کنید- برس یا قلمو را درون بطری پولیش قرار دهید ، بعد برس را در اطراف لبه داخلی بطری بچرخانید تا لکه های اضافی را حذف کنید- .
 • به آرامی یک نوار عمودی را در مرکز ناخن خویشبکشید، بعد یک خط دیگر در هر دو طرف اول قرار دهید- سعی کنید تمام ناخن تا لبه آن را رنگ کنید، اما بهتر هست یک حاشیه کوچک از انتهای آن را نگه دارید-۳- ناخن ها را خشک کنید:.
 • سعی نکنید بیش از حد ناخن های خویشرا بکشید ، پولیش ممکن هست لکه دار شود- جهت خشک کردن پولیش ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید- اگر بیس کت دوم را خیلی زود بخواهید انجام دهید، تنها بیس کت اول را لکه دار میکنید- شما میتوانید با یک فن فرآیند خشک شدن را تسریع کنید-.

مرتب کردن ناخن

مانیکور ، پدیکور و اکستنشن جهت اصلاح شکل ناخوشایند و جلوه ای تمیز و سالم به ناخن های شما طراحی شده اند- و اصلاح منظم ناخن به حفظ این زیبایی کمک می  بشود  ، و اگر تلاش به موقع انجام  بشود ، با تلاش کمتر- ناخن های آراسته و بسته به سرعت رشد مجدد هر 2-3 هفته یکبار به آن نیاز دارند-.

با رشد مجدد ناخن ها پس از کشیدن ، شکاف هایی در بالای کوتیکول ظاهر می شوند – نوارهایی که با مواد پر نشده اند ، زیاد شلخته به نظر می رسند و مشکلات زیادی را ایجاد می کنند-.

ابتدا مرکز ثقل لایه ساخته شده به سمت نوک ناخن حرکت می  بشود  و این می تواند منجر به شکستگی دردناک صفحه و آسیب جدی به بستر ناخن شود-.

ثانیا ، ناخن از نظر عرض ناهموار رشد می  بشود  ، و تراشه ها و ترک هایی روی اکریلیک یا ژل ظاهر می شوند که در آن رطوبت ، گرد و غبار و میکروب ها جمع می شوند- مورد دوم می تواند دلیل بیماری و التهاب شود- همه اینها دلیل کافی جهت انجام مرتب اصلاحات هست.

نحوه اصلاح ناخن

اصلاح معمولی ناخن ، مانند سخت افزار یا لیزر ، مشکل اصلی را حل می  بشود  – جهت از بین بردن آسیب ناخن- بعلاوه ، اگر ما در مورد اصلاح پس از روش ساخت ژل یا اکریلیک صحبت می کنیم ، این امر شامل استفاده از یک لایه جدید از مواد یا تجدید قابل توجه آن هست.

این روش در چند مرحله انجام می شود:

 • از پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید ، صفحه ناخن را تمیز و چربی بزنید ؛
 • یکی از راه های از بین بردن کوتیکول (پیرایش یا یورو مانیکور) ؛
 • براق شدن ناخن های طبیعی را با یک پرونده ساینده پاک کنید و قسمت مصنوعی ناخن را با دقت سمباده بزنید-
 • گرد و غبار ناخن با یک برس مخصوص با ماده ضد الکتریسیته ساکن پاک می بشود ؛
 • ناخن ها با استفاده از یک ضد عفونی کننده و یک عامل خاص جهت ایجاد تعادل اسید و باز مورد نظر درمان می شوند ؛
 • مواد مدل سازی را اعمال کنید و آن را به دقت در شکل توزیع کنید ؛
 • یک بار دیگر میخ تمام شده با یک پرونده خاص پردازش می بشود ؛
 • لایه چسبناک بالایی را با الکل بردارید-

با هر نوع تصحیح ، یک تأثیر مکانیکی و شیمیایی شدید بر روی ناخن و کوتیکول وجود دارد ، بنابراین در دوره های بین عمل باید مراقب پوست اطراف ، بهبود زخم ها و جوش ها باشید تا در زمان قرار گرفتن در معرض مواد احساس سوزش یا سایر احساسات ناخوشایند نداشته باشید-.

اصلاح ناخن در خانه شرایط: اسرار صنعتگران خانگی

مسئولیت نتیجه روش خانه کاملاً به عهده میزبان هست ، بنابراین دانستن نکات اصلی که باید به آنها توجه ویژه داشته باشید مفید هست  پاکیزگی و عقیم بودن- اصلاح ناخن خانگی به احتمال زیاد در صورت لزوم انجام می  بشود ، به این معنی که حرکات دست اعتماد به نفس کمتری خواهند داشت و خطر ایجاد خراش یا زخم وجود دارد-.

همه وسایل باید کاملا تمیز باشند و در اولین مرحله دست ها باید ضدعفونی شوند- این به شما کمک می  بشود  در آینده از مشکلات زیادی جلوگیری کنید و به یک عادت خوب تبدیلبشود.

انتخاب ابزارها- شما باید با دقت به انتخاب پرونده ها نزدیک شوید- جهت این روش ، شما نیاز دارید: یک پرونده با ساینده 240 واحد جهت پر کردن میخ طبیعی ، 600-800 واحد جهت پردازش مواد مصنوعی ، یک سوراخ جهت پرداخت در مرحله نهایی ، یک برس ضد الکتریسیته جهت پاک کردن گرد و غبار و یک برس طبیعی-.

وجود دو پرونده مختلف یک ضرورت عینی هست و شما نمی توانید با یکی از آنها کنار بیایید- بهترین گزینه خرید اره برقی با ضمیمه های مختلف هست که نه تنها سرعت عمل را افزایش می دهد ، بلکه تأثیر مثبتی بر کیفیت کار دارد-.

تعمیرات جزئی بین اصلاحات- این راز کاملاً ساده هست – با وجود یک تراشه کوچک در خانه ، از بین بردن مشکل در 15 دقیقه کاملاً ساده و راحت هست  این احتیاط شما را از آسیب جدی تر به ناخن مصنوعی نجات می دهد و به شما کمک می  بشود  تا زمان اصلاح بعدی کوتاه  بشود ، زیرا یک نقص کوچک در قسمت بزرگ تمایل ناخوشایند به بدتر شدن دارد ، مگر اینکه به موقع اقدامی انجام شود-.

اصلاح ناخن با لیزر – راه حلی جهت مشکل با روش مدرن

در سالن های زیبایی و کلینیک های عمومی ، در صورت بروز مشکلی مانند ناخن پا در داخل ، می توانید با استفاده از لیزر

اصلاح ناخن کنید- .

با یک مشکل پیشرفته ، این تقریباً تنها راه جهت بازگرداندن شکل طبیعی و جلوگیری از مداخلات بالقوه جراحی هست.

تحت بی حسی موضعی ، یک متخصص در مدت 15 دقیقه با کمک یک پرتوی لیزر درمانی ، قسمت داخل شده را تبخیر کرده و ناحیه سخت و ملتهب بستر ناخن را جلا می دهد-.

مناطق سالم تحت تأثیر قرار نمی بگیرند ، ناخن در عرض یک ماه به حالت طبیعی برمی گردد- با نگهداری ساده و پدیکور ملایم ، می توانید این مشکل را جهت همیشه فراموش کنید-.

هر نوع تصحیح نیاز به پشتکار ، دقت و حرکات دقیق دارد- پاداش تلاش ظاهر بی عیب و نقص ناخن ها و اعتماد به نفس خواهد بود.