زیبایی طبیعی زنان

راز زیبایی زنان ترک

هیچ تردیدی وجود ندارد که زیبایی در زنان ترکیه آمار بالایی دارد- درست هست که بخش اعظمی از رنگ موها، رنگ چشم و صورت آنها به ژنتیک مربوط می‌شود اما صرف‌نظر از ژنتیک، آنها رموز دیگری هم جهت زیبایی دارند که تجربه نشان داده هست تاثیر منحصر به شخصی در زیبایی دارد-

با وجود آنکه ترکیه یکی از تولیدکنندگان مهم مواد آرایشی و بهداشتی هست اما خانم‌های ترکیه جهت زیبایی به دنبال راه‌های ساده و طبیعی می‌گردند- درست هست که هر فرهنگی تعریف خویشرا از زیبایی دارد و زنان ترکیه هم مانند هر زن دیگری در این دنیا می‌خواهند زیبا باشند اما تقریبا منشا همه زیبایی آنها در آشپزخانه‌های‌شان هست

برخی از این راه‌ها و راهنما‌های زیبایی زنان ترکیه را شما هم می‌توانید امتحان کنید-

صابون سیاه پوست را تازه می‌کند

زنان ترکیه به حمام‌هایی می‌روند که به حمام ترکیه معروف هست و از قرن‌ها پیش متداول هست  این حمام نه‌تنها پوست‌شان را صاف و ابریشمی می  بشود  بلکه دلیل باز شدن منافذ پوست جهت تعریق هم می‌شود-

یک صابون خاص سیاه وجود دارد که تقریبا در همه جای دنیا در دسترس هست و دلیل پاک کردن عمیق پوست شده و مثل اسکراب عمل می‌کند- با استفاده از این صابون خواهید دید که پوست مرده‌تان شسته شده و جای آن را پوست تازه و جدید می‌گیرد-

رفع خستگی پوست با هندوانه

آب هندوانه را با کمک پنبه روی صورت‌تان بمالید و ۱۵ دقیقه بگذارید روی صورت‌تان بماند- این یکی از بهترین روش‌ها جهت از بین بردن خستگی پوست هست

 

گلاب پوست‌شان را زنده می‌کند

زنان ترکیه گلاب را خیلی دوست دارند- آنها از این عصاره گل سرخ جهت شادابی پوست‌شان استفاده می‌کنند- اگر گلاب در دسترس نداشته باشید، می‌توانید خودتان آن را تهیه کنید-

تنها چیزی که لازم دارید گلبرگ‌های رز هست که باید در آب بجوشانید و بگذارید آب سرد شود- اگر هم گلاب دارید، می‌توانید آن را روی صورت‌ و بدن‌تان اسپری کنید- این کار به فروکش کردن جوش‌ها کمک کرده و پوست را در حالت تعادل نگه می‌دارد-

بسیاری از دختران ترکیه قبل از آنکه صورت‌شان را آرایش کنند آن را با گلاب مرطوب می‌کنند.

 

ماست ناخن‌ها را محکم می‌کند

مردم ترکیه واقعا معنی ماست خوشمزه را می‌فهمند، به همین دلیل هست که همیشه یک ظرف از آن همراه وعده‌های غذایی‌شان هست- هیچ جای تعجب ندارد که مزایای خوردن ماست در هضم غذا یک دلیل مهم مصرف آن هست اما واقعیت این هست که ماست جهت زنان ترکیه استفاده خارجی هم دارد-

بسیاری از مردم ترکیه آن را به صورت می‌مالند یا با آب لیمو مخلوط می‌کنند و روی دست‌های‌شان می‌زنند- این یک راه مفید جهت سالم نگه‌داشتن دست‌ها و ناخن‌هاست-

 

روغن فندق، پوست را مرطوب می‌کند

روغن فندق در ترکیه تولید می‌شود و قیمت زیاد مناسبی دارد- روغن فندق چندان چرب نیست و از این نظر جهت پوست‌های چرب زیاد مناسب هست و نه‌تنها دلیل مرطوب شدن پوست بلکه دلیل ایجاد رنگ مناسب پوست هم می‌شود-

ماسک عسل دلیل مرطوب شدن پوست

ماسک عسل یکی از بهترین‌ ماسک‌هایی هست که می‌توان استفاده  بشود  زیرا حاوی نمک‌های معدنی، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه هست  این معجون از زمان مصر باستان وجود داشته و دلیل مرطوب شدن پوست می‌شود- اضافه کردن کمی آب لیمو می‌تواند نتیجه بهتری ایجاد کند-

روغن بادام جهت مژه‌های بلند

کسانی که می‌خواهند مژه‌های بلند و تیره داشته باشند، باید هر شب از روغن بادام جهت مژه‌ها استفاده کنند- یک تا دو قطره از آن را روی انگشت تمیزتان بریزید و روی مژه‌ها بمالید- جهت این کار بهتر هست از پایه مژه به سمت نوک آن حرکت کنید- سعی کنید ریشه مژه‌های‌تان را به آرامی ماساژ دهید-

 

خاک رس ماسکی طبیعی

زمانی که کلئوپاترا جهت استفاده از چشمه‌های طبیعی به ترکیه آمده بود. از خاک رس محلی جهت صورت و بدن خویشاستفاده  بشود  و نتیجه‌ای باور نکردنی گرفت-.

خاک رس با آب تبدیل به خمیری می‌شود. که می‌توان به صورت ماسک از آن استفاده  بشود   این ماسک کمک می  بشود  خون در صورت جریان پیدا کند- انجام این کار یک مرتبه در هفته توصیه می‌شود-.

موهای سالم با روغن زیتون

روغن زیتون جهت همه چیز خوب هست  .می‌توانید آن را به عنوان یک مرطوب‌کننده سالم روی صورت و بدن‌تان استفاده کنید.

روغن زیتون جهت هر نوع پوستی حتی پوست چرب هم مناسب هست. فقط باید در مناطق چرب کمتر استفاده شود. می‌توانید از روغن درمانی جهت براق شدن موهای‌تان استفاده کنید.

روغن را به سرتان بزنید و شروع به ماساژ پوست سر و موهای‌تان کنید- بعد آن را با کلاه یا حوله بپیچید. و جهت چند ساعت یا کل شب بگذارید. روی سرتان بماند- صبح روز بعد با آب داغ آن را بشویید.

سرمه

سرمه یکی از رموز زیبایی هست .که از زمان مصر باستان وجود دارد- سرمه همراه پودر سیاه استفاده می‌شود. اما در حال حاضر برندهای مختلف آن را تولید کرده. و در دسترس قرار داده‌اند. استفاده از سرمه دلیل روشنی چشم و درشت‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود.

لیمو ویتامین را تامین می‌کند.

وقتی در حمام هستید یا زیر دوش- یک لیمو را به دو نیم تقسیم کنید و آن را روی صورت‌تان بمالید- مراقب باشید حین استفاده .از لیمو آن را به چشم‌های‌تان نزنید. این کار حتی بهتر از تمام کرم‌های گران قیمت حاوی ویتامین C عمل می‌کند- بعد از آن آرایش به خوبی روی صورت می‌نشیند.

حنا،‌ علامت مهم بدنی

حنا در زمان عثمانیان جهت نقاشی بدن استفاده می‌شده و به نظر می‌رسد بیشتر مربوط به فرهنگ آنهاست.

حنا نوعی رنگ موی طبیعی نیز به حساب می‌آمده،. ضمن آنکه بعد از اپیلاسیون در نقاط مختلف بدن استفاده می‌شده هست  .حنا نه‌تنها جهت تزئین پا و دست استفاده می‌شد بلکه عمق رنگ حنا نشان می‌داد.که زنی در دوره تخم‌گذاری هست. یا نه، به همین دلیل معمولا بعد از قاعدگی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

نکته مهم در مورد حنا آن هست. که اگر آن را جهت کف پا استفاده کنید از ترک خوردگی آن جلوگیری می‌شود.

زیبایی

جذابیت و جوانی و زیبایی از یک صورت تصویری ماندگار و زیبا می سازد- اما چرا گفته اند یک صورت زیبا و دیگری نازیباست. و آیا جراحان زیبایی و تولیدکنندگان لوازم آرایش بوسیله تغییرات و رنگ و آبی که به چهره یک شخص می بخشند. آن را زیبا و جذاب می سازند؟

زیبا بودن یک شخص ممکن هست. به دلایل مختلفی دستخوش تغییر شود. از جمله افزایش سن، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی اما کسانی که از زیبایی طبیعی برخوردارند. چرا به دنبال تغییر در وضعیت فعلی خویشمی باشند؟.

شاخص های زیبایی

در بین افراد از شخصی به شخص دیگر تغییر می  بشود.  و فاصله بین این تفاوت ها در بیشتر مواقع خط باریکی بین زیبایی و نازیبایی هست. تحقیقات جهانی نشان می دهد. که از هر 10 زن 9 زن از وضعیت فعلی خویش راضی نیستند و به دنبال تغییر در چهره خویشمی باشند-.

در کشور ما ایران نیز این وضعیت صادق هست به گونه ای که بیشترین مقدار جراحی های زیبایی در منطقه خاورمیانه در ایران انجام می  بشود. و ایران بعد از عربستان بیشترین سرانه مصرف لوازم آرایش را داراست.

لازم بذکر هست. استفاده بیش از حد از این مواد حتی سبب می  بشود طراوت و شادابی طبیعی پوست از دست برود.نجام دادن بعضی از اعمال جراحی مثل راه رفتن بر روی لبه تیغ هست .چه بسا با انجام دادن بعضی از این موارد به جای صعود بر قله زیبایی می تواند .نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد-.

این مشکلی هست که اگر به آن اندیشیده نشود. ممکن هست. به بحران بزرگی جهت سلامت هنجارهای جامعه تبدیل  بشود قدری تامل کنیم. آیا سلامت و تندرستی، زیبایی طبیعی حالتی از معصومیت چهره کودکانه و چهره هایی که حالتی از شادی و انرژی و آشنایی و خودمانی بودن را به نمایش می گذارند .زیاد جذاب تر به نظر نمی رسند؟.

زیبایی شناسی

  • زیبایی شناسی Aesthetics

زیبایی شناسی یکی از شاخه های فلسفه هست. که به عنوان نظریه ی تفکر در داوری های زیبایی شناختی و چیستی زیبایی و نسبت آن با درک آدمی تعریفبشود  نیز این علم دارای قابلیتی جهت درک بهتر ادراکات و نیز پدیده های سخت مانند تندیس و معماری و پدیده های نرم همانند. موسیقی و چهره ی آدمی که دلیل تغییر در روحیه و نگرش افرادبشود.

افلاطون، فیلسوف یونانی بیش از دو هزار و پانصد سال پیش تعریف ساده ای از مفهوم زیبایی بیان کرد:. زیبایی به معنای هماهنگی از اجزا با کل است، .که در قرن بیستم به این مفهوم در کشور آلمان «گشتالت» می گفتند، که جلوتر به آن میپردازیم-.

زیبایی چهره

ممکن هست. تاثیرات زیادی در روابط اجتماعی شخص و رابطه با اطرافیانش بگذارد و دلیل جذابیت شخص می گردد. این زیبایی می تواند .ارثی یا اکتسابی باشد- ما می توانیم .به روشهای مختلفی حداکثر جذابیت را جهت خودمان ایجاد کنیم- بر اساس اعتقاد روانشناسان ظاهر زیبا و جذاب یک انسان می تواند. موقعیت اجتماعی بهتر و تاثیر بیشتری روی اطرافیان جهت شخص ایجاد کند که این مسآله دلیل می  بشود.

اعتماد به نفس در شخص افزایش یابد- بنابراین هر شخصی محتاج هر گونه مشورت جهت بهتر شدن چهره از سوی دیگران هست . معمولا صورت را به شکل بیضی در نظر می بگیرند و با دو خط فرضی عمودی و افقی به چهار قسمت مساوی تقسیم می کنند.

محل چشم ها روی خط افقی هست  اگر خط افقی به پنج قسمت مساوی تقسیم گردد. اندازه طبیعی چشم ها مشخص می گردد و متوجه می شویم که فاصله بین دو چشم به اندازه یک چشم هست نیز با خط عمودی محل بینی مشخص می گردد-.

معیارزیبایی در جوامع مختلف متفاوت هست

مثلا در آمریکا طبق نظر یک آکادمی جراحی زیبایی، مشخصات زنان زیبا را پوست مایل به رنگ برنز، لب و ابروهای پر، مژه های بلند و ابروهای باریک و منحنی و گونه های برجسته، بینی باریک، دندان های مرتب، چشم های درشت، پیشانی متوسط و …- معرفی  بشود   موضوع قابل توجه و مهم این بود. که هر چه یک چهره شادتر باشد .زیباتر هست.

نسبت های طلایی در زیبایی شناسی صورت

در این مطلب سعی می  بشود .که اصول زیبایی شناسی عمومی چهره مورد مداقه قرار بگیرد. هرچند که زیبایی امری نسبی هست.و علاوه بر قواعد، مبتنی بر سلیقه، فرهنگ و زمانه هست. و با معیارهای زیاد بی شماری مورد قضاوت قرار می گیرد، با این حال، نسبت های طلایی در ترکیب هر تصویری . اعم از چهره . تابع مبانی پایه و ثابت خویشاست-. بنابراین متغیر هایی مانند جنسیت، نژاد، رنگ پوست و کمبود یا اضافه وزن، در این چک محلی از اعراب ندارند.

قانون اول: تقارن در صورت

در هر فرهنگ و هر نژادی، اصولاً هر چهره ای که زیبا به نظر می آید، دارای تقارن نیز هست- توازن و قرینه بودن دو سمت صورت، امری هست که هم با وسایل فن آوری قابل چک است،. و هم به صورت ناخودآگاه موجب جذاب به نظر آمدنِ چهره، جهت مخاطب بشود.  و احتمالا دلیل این که بعضی از افراد ناگهان در یکی از عکس های خود، به صورتی تصادفی، زیاد جذابتر از همیشه به نظر می آید همین باشد:

تقاون می تواند به صورت «ایستا» (استاتیک) و یا به صورت پویا «داینامیک» باشد که هر دو حائز اهمیت هستند-.

قرینه بودن چهره ی شخص

«تقارن استاتیک» به قرینه بودن چهره ی شخص در وضعیتی گفته اند که فاقد حالات روانی و عاطفی هست و در پی انعکاس هیچ حسی نیست-.

«تقارن داینامیک» به قرینه بودن چهره ی شخص در زمانی گفته می  بشود که گویای حالاتی عاطفی مانند خنده، اخم و تعجب هست.

چه بسیاری از افراد که در وضعیت ایستا، دارای چهره ای متقارن هستند، اما زمانی که می خندند یا لب ها را غنچه می کنند.، دچار عدم تقارن در چهره می شوند.- هرچند که بعضی از افراد در وضعیت داینامیک به صورت ارادی در صورت خویش عدم تقارن ایجاد می کنند-.

مانند لبخندهای کج، یا بالا نگه داشتن یک ابرو که گاها دلیل جذاب یا گیراتر شدن چهره ی شخص هم بشود  .اما اگر این عدم تقارن در حالت داینامیک به صورت غیرارادی ایجاد شود، اصولاً به معنای مشکل یا کم کاری دائمی در عضلات و اعصاب صورت هست که یا از ابتدا وجود داشته یا به مرور زمان به وجود آمده .و یا در اثر سانحه یا فشار عصبی ایجاد شده هست .  به هر حال، وجود این دو نوع از تقارن در صورت، موجب جذابیت و دوست داشتنی بودن چهره ی افرادبشود.

قانون دوم: تناسب در اجزای چهره

تناسب یکی از مفاهیم کلیدی زیبایی در عالم تجسمی هست.  بیش از حدود دوهزار و پانصد سال پیش، «افلاطون» زیبایی را «هماهنگی اجزا با کُل» تعریف کرده.، که تعریفی زیاد هوشمندانه هست .و کماکان به عنوان یکی از اصول پایه ی زیبایی شناسی، استفاده  دارد- «راجر فرای» و «کلایو بل» نیز از نظریه پردازانی بودند که در زیبایی شناسی، «نظریه ی صورت معنادار» را مطرح کردند.

بر اساس این نظریه زیبایی در هنر، به مجموعه ای از آثار گفته می  بشود. که دارای نسبت معینی میان اجزای خویش هستند. که بر اساس آن، میان افراد حساس، احساس زیبایی شناسی برانگیخته بشود.  در مکتب روانشناسان قرن بیستم در آلمان، نهضتی تحت عنوان «گشتالت» به وجود آمد. که به اهمیت کُل می پرداخت. در این نظریه «کل» چیزی فراتر از جمعِ اجزا هست  اما منکر تاثیر اجزا بر کل نمی شود-.

بر همین منوال، تناسب اجزا در چهره نیز از اصولی دائمی تبعیت می کند-

در چهره ای که تمام اجزا استخوانی و لاغر هستند، .یک بینی گوشتی و پهن، می تواند عنصر نامطلوبی شناخته  بشود .و برعکس، در چهره های گوشتی با خطوط منحنی، لاغر بودن ناگهانی یکی از اعضای صورت، موجب احساسی ناخوشایند در افرادبشود . در بسیاری از موارد عدم تناسب، خویش موجب عدم تقارن در صورت هم می  بشود .و ما را به سمت مبحث قدیم و تکرار همان اصول تقارن می برد-. به همین نحو، در نمای تمام رخ و نیمرخ نیز اجزای صورت باید دارای تناسب و هارمونی باشند-.

وقتی صورت در حالت تمام رخ، قرار دارد، می توان تناسب را به صورت افقی چک نمود-.

تناسب افقی در نمای تمام رخ صورت

در این چک اگر با شش  خط عمودی فرضی، فاصله ی دو گوش را به پنج قسمت مساوی،  تقسیم نماییم، چشم ها بایستی فضای فرضی دوم و چهارم را پوشش دهند- .طبیعتاً بینی باید، فضای فرضی سوم یا مرکزی را پر کند-. و صرف نظر از وجود پرسپکتیو، فضای فرضی اول و پنجم بایستی. باید از لبه ی چشم ها تا لبه ی گوش نزدیک به خویشرا در بر بگیرند-.

تناسب عمودی در نمای تمام رخ صورت

این چک مستلزم این هست که نمای عمودی چهره از حد فاصل محل رویش موها تا چانه به سه قسمت مساوی تقسیم شود.

– پس از این تقسیم بندی بایستی. شاهد این باشیم که فاصله ی محل رویش موها تا زیر ابرو، یک سوم بالایی فضای تقسیم شده را به خویش اختصاص بدهد. از زیر ابروها تا زیر بینی، یک سوم میانی را در بر گیرد، و از زیر بینی تا چانه نمایانگر یک سوم تحتانی صورت باشد.

هرچند لازم به ذکر هست. که رعایت حدودی این فواصل جهت داشتن چهره ای متناسب کفایت می  بشود  و اختلاف جزئی به معنای عیب در چهره نیست.اما اگر این اختلاف ها در یک چهره، چشمگیر و فاحش باشند؛ به نحوی که یکی از قسمت ها زیاد بزرگ یا زیاد کوچکتر از این نسبت ها باشد.به معنای عدم تناسب چهره ی شخص هست.

تناسب چهره در حالت نیمرخ

روش چک تناسب عمودی در نمای تمام رخ صورت، جهت چک تناسب عمودی صورت در نمای نیمرخ نیز استفاده  دارد و می توان گفت. که نحوه ی چک تناسب عمودی در نمای نیمرخ، هیچ تفاوتی با چک حالت تمام رخ ندارد.

– زیرا فواصل همان فواصل حالت نیمرخ هستند. اما لازم به توجه هست که نحوه ی چک تناسب  افقی صورت در نمای نیمرخ دارای قواعد مدقن و از پیش تعیین شده ای نیست.

زیرا می تواند بر اساس سن و سال (کودکی، بلوغ یا کهولت) و یا جنسیت متفاوت باشد. نمای نیمرخ، نمایی هست ک.ه در آن ما می توانیم برجستگی ها و فرورفتگی های چهره را مورد سنجش و مطالعه قرار بدهیم .و اساساً این کار با تقسیم افقی نمای نیمرخ چهره به فواصل مساوی، صحیح نیست و نتیجه ی منصفانه ای را در پی نخواهد داشت. لذا جهت چک تناسب افقی صورت در نمای نیمرخ نیازمند چک تک تک اجزا هستیم .که در مطلب جداگانه ای منتشر خواهد شد-.

در پایان لازم به ذکر هست که اگر قصد دارید. طبق این دستورالعمل ها تناسب چهره ی خویش را ارزیابی کنید،. بایستی از تصویر عکاسی شده. با لنز نرمال از فاصله ی کافی و در زاویه ی صحیح استفاده کنید.- بنابراین عکسی که با دوربین تماس همراه (خصوصاً در حالت سلفی) از خویش می گیرید به هیچ عنوان معیار خوبی جهت این نوع چک ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.