آرایش دائمی بدون هیچ آسیبی

نکات قبل از انجام آرایش دائم و نیمه دائم:

آرایش دائم و نیمه دائم بروی روی ناحیه مورد نظر می بایست بعد از حداقل 3 هفته از انجام بوتاکس و ژل انجام شود-.

از مصرف داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپرین، امگا 3 و غیره)، دارو های آنتی بیوتیک، ویتامین ها، قرص آهن و مسکن ها قبل از انجام آراش دائم و نیمه دائم می بایست جدا خودداری شود-.

از خوردن انواع مش-ر-و-بات الکلی و کشیدن سیگار قبل از انجام آرایش دائم و نیمه دائم می بایست بپرهیزید-.

نکات بعد از انجام آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن و نیمه دائم یا میکروبلیدینگ:

دو تا سه روز موضع (ابرو، چشم و لب) به هیچ وجه آب زده نشود-

بعد از سه روز تا دو هفته حمام بدون بخار گرفته شود-

بعد از انجام کار روی ابرو، دو ساعت بعد موضع را با پنبه تمیز پاک کنید و از پماد A  چشمی به اندازه خیلی کم به مدت یک هفته روزی دو بار استفاده کنید-.

از آفتاب، سونا، جکوزی، بخار و آب های آلوده  و هر گونه کرم و لوازم آرایش تا دو هفته پرهیز شود-.

بعد از 30 روز محل مورد نظر باید مجددا ترمیم  بشود در غیر اینصورت کار شما دوام زیادی نخواد داشت-.

بعد از انجام آرایش دائم، محل مورد نظر تا یک هفته اول  پر رنگ خواهد بود ولی از هفته دوم به بعدکمرنگ و ناپدید خواهد شد-.

در این مرحله لایه درام 14 تا 21 روز طول خواهد کشید تا به سطح پوست برسد- هفته سوم تا هفته چهارم شکل نهایی مشخص می  بشود و می بایست در طول دوره صبور باشید-.

درصد کار در جلسه اول و مابقی کار در جلسه ترمیم انجام خواهد شد-

اگر به هر دلیلی بعد از 30 روز نتوانستید ترمیم انجام دهید، هزینه کار بعدی بر اساس تاریخی که جهت انجام کار دوم مراجعه می کنید تغییر می کند-.

میکروبلیدینگ یک کار ظریف، سطحی و نیمه دائم هست و از رنگ های ارگانیگ استفاده می  بشود که ماندگاری آن بستگی به عوامل متخلفی دارد:

نوع پوست، عوامل هورمونی (بیماری های خاص) و نگهداری های بعد از کار-

آرایش دائم

آرایش دائم با روش میکروپیگمنتیشن روشی جدید جهت اصلاح فرم و تغییر شکل ابروها, اصلاح فرم خط لب, خط چشم و بسیاری استفاده  های زیبایی دیگر هست

آرایش دائم چه استفاده هایی دارد؟

بهبود ظاهر پلک ها و حالت چشم ها با خط چشم دائم در پلک بالا و پایین و یا اصلاح خط مژه در پلک ها که به هاشور مژه نیز معروف هست  نیز می توان از این روش جهت ایجاد سایه دائم در پلک های بالا و پایین نیز استفاده  بشود.

هاشور و سایه ابرو از موارد مهم و زیاد محبوبی هستند که می توان با استفاده از آن ها نواقص ابرو مانند کم پشتی یا قرینه نبودن آن ها را برطرف  بشود.

از این روش جهت ایجاد خط لب جهت قرینه سازی مدل لب و یا تغییر رنگ آن استفاده  بشود   رژ لب دائم نیز جهت حجیم نشان دادن لب ها, تغییر رنگ آن و از بین بردن سپیدی و کبودی لب ها در بعضی افراد انجامبشود.

از کرم پودر دائم نیز می توان جهت ایجاد یکنواختی و ایجاد رنگ مورد نظر مراجعه کننده روی پوست استفاده  بشود   نیز از این روش جهت پوشاندن نواقص پوستی مانند تیرگی, لک, کاه گرفتگی و یا اسکار های روی پوست نیز استفادهبشود.

-آرایش دائم چیست

آرایش دائم روشی جهت ورود رنگدانه به پوست به صورت دائمی و نیمه دائمی هست که از  روش هایی مثل تاتو (و میکروپیگمنتیشن دائمی و میکروبلیدینگ) با استفاده از ابزار دستی یا برقی استفاده می  بشود تا طرح هایی به رنگ دلخواه شخص در قسمت های مختلف صورت (مثل ابرو، چشم، مژه، لب و …) ایجاد کند-.

این روش آرایشی بسته به اینکه در کدام قسمت صورت انجام میشه اسامی مختلفی رو داره که عبارتند از::

-تاتو خط چشم: از این روش آرایش دائم جهت کشیدن خط چشم بصورت دائمی استفاده میشه-.

-تاتو خط لب: از این روش آرایش دائم جهت کشیدن خط لب بصورت دائمی استفاده میشه-.

-تاتو رژ لب: از این روش آرایش دائم جهت زدن رژ لب بصورت دائمی استفاده میشه-.

-تاتو پزشکی: از این روش آرایش دائم جهت از بین بردن دائمی نواقص ظاهری ناشی از حوادث یا بیماری های خاص بر روی صورت استفاده میشه-.

-میکرو پیگمنتیشن ابرو: از این روش آرایش دائم جهت کشیدن ابرو بصورت دائمی (هاشور و سایه دائمی ابرو) استفاده میشه-.

لازم به ذکره که آرایش دائمی اسامی و عناوین دیگری مثل “میکروپیگمنتیشن” و “تاتوی آرایشی” هم داره؛ احتمالا تاتوی آرایشی مناسب ترین اسم جهت این تکنیک آرایشی باشه-.

آموزش تاتو و آرایش دائم صورت (بخش اول) مقالات

تاتو و آرایش دائم یکی از جدیدترین مباحثی هست که در حوزه آرایش بانوان مطرح شده هست  این مدل آرایش، همانطور که از نامش پیدا است، می تواند جهت یک مدت طولانی به صورت افراد زیبایی ببخشد- و شما را از مراجعه های مکرر به سالن های آرایش باز می‌دارد- در آموزش تاتو آرایش دائم با کمک ابزار تخصصی تاتوی آرایشی، در بخش هایی از صورت تغییرات دائمی ایجاد میشود-.

وقتی می‌گوییم آرایش با تاتو منظورمان چیست؟

آرایشگران در آرایش دائم به منظور ایجاد طرح هایی در بخش های مختلف صورت مثل، ابروها، لب، چشم و بخش های دیگر، از تاتو استفاده میکنند- جهت این نوع آرایش نام ها مختلفی گذاشته اند- بسته به بخشی از بدن که آن را تاتو می‌کنند، نام های مختلفی به این روش اطلاق می‌شود-.

با کمک این روش، در داخل پوست، انواع مختلفی رنگدانه ها تزریق میشود تا ساختار خاصی مثل لب یا ابرو را به یک رنگ دلخواه در بیاورند-.

مختصری از قدمت تاتو

طبق مدارک و شواهد موجود، به نظر میرسد اولین باری که از این شیوه آرایش استفاده شده، به سال ۱۹۰۲ بازمیگردد- کشور مبدا آرایش دائم پوست انگلستان هست  جایی که در آن هنرمند و طراح مد مشهوری به نام مک ساترلند جهت اولین اقدام به انجام این شیوه آرایشی  بشود.

این شخص پس از مدتی رو به سمت سرزمین فرصت ها یعنی آمریکا می آورد و طول یک سفر دور و دراز به معرفی این روش در کشور آمریکا اقدام میکند-.

طولی نکشید که در دهه ۳۰ میلادی تاتو آرایشی به یکی از بهترین و رایج ترین شیوه های آرایش در آمریکا مبدل شد- در آن دوران بسیاری از سالن های زیبایی مشهور به صورت ابتدایی به تزریق رنگ و متدهای دیگری میپرداختند-.

نتایج اولیه تاتو صورت به چه صورت است؟

پس از اعمال رنگ به داخل پوست، ممکن هست پوست دچار تورم شود- به دلیل جذب بالای رنگدانه ها، نتیجه اولیه آرایش ممکن هست زیاد پر رنگ باشد- اما این کاملا طبیعی هست  تورم و التهاب احتمالی میتواند دلیل بروز چنین وضعیتی شود-.

با گذشت چند روز از تاتو، رنگ بصورت دلخواه شما در خواهد آمد و تورم و التهاب پوست فروکش میکند-.

اگر شخصی نیاز به آرامش دائم با ماندگاری بالا داشته باشد…-.

به طور معمول مواد رنگی یا رنگدانه های مورد استفاده در این روش، تا چند سال بدون تغییر در پوست باقی خواهند ماند- و اینکه انتظار داشته باشیم رنگدانه ها جهت باقی طول عمر دقیقا مثل روز اول تزریق باقی بمانند، کمی دور از واقعیت هست.

معمولا بعد از چند سال رنگ به کار رفته کم کم و تحت تاثیر برخی عوامل رو به کمرنگ شدن میگذارد.

اینکه رنگ بکار رفته چقدر طول بکشد تا اثرش کمتر و خودش کمرنگتر  بشود به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

  • علل زیست محیطی (مثلا کسانی که در اقلیم جغرافیایی گرم و خشک زندگی میکنند و مدام پوستشون خشک میشه، متوجه میشن طول عمر رنگدانه ها کمتره)
  • نوع و کیفیت مواد به کار رفته جهت تاتو
  • میزان مهارت شخص و دقت او در تزریق و جای دهی رنگدانه ها در پوست
  • سبک زندگی شخصی که تاتو کرده است
  • و …

کسانی که دوست دارند جهت مدت های طولانی رنگ اعمال شده را حفظ کنند باید پس از کمرنگ شدن، دوباره اقدام به تمدید آرایش دائم پوست صورت کنند.

این روش دائمی آرایش به درد چه کسانی می‌خورد؟

استفاده از این روش آرایشی که روز به روز بر محبوبیت آن اضافه میشود، فواید و جوانب مثبت زیادی دارد- وقت زیادی جهت برشمردن تک تک مزایای این روش نداریم و تنها  به دو دسته از اشخاص اشاره میکنیم که میتوانند از تاتو  و آرایش دائمی صورت بیشترین استفاده را ببرند:

  • برخی از افراد دچار مشکلات مربوط به سلامتی یا بیماری هایی خاصی هستند که به طور معمول نمیتوانند از وسایل آرایشی به صورت روزانه استفاده کنند- و اینکه به خاطر کسالت وقت رسیدگی به آرایش صورت خویشرا ندارند- این اشخاص کاندید مناسبی جهت آرایش دائمی صورت هستند.
  • اشخاصی که اصلا وقت سر خاراندن ندارند و نمیتوانند آرایش کنند هم میتوانند از مزایای این روش سود ببرند.

اگر این روش به دست شخصی صورت بگیرد که دوره آموزش تاتو (آرایش دائمی صورت) را گذرانده باشد و مدرک معتبر هم گرفته باشد، با اطمینان خاطر میتواند اقدام به انجام این نوع آرایش کنید