پپیگمنتر در انگلیسی pigmenter

آنچه در این مطلب می خوانید

میکروپیگمنتیشن یعنی کاشت رنگدانه های زیاد ریز با استفاده از دستگاه مخصوص که برقی هست و در صورت ترمیم نکردن بعد از مدتی از زیر پوست پاکبشود  پیگمنت در انگلیسی به معنای رنگدانه هست و کلمه میکرو به معنای خیلی کوچک و ریز هست در ادامه نیز پسوند er که در انگلیسی اسم ساز هست با اضافه شدن به کلمه pigment آن را به شخص یا دستگاه تبدیل می  بشود  که عمل کاشت رنگدانه را انجام می دهد-.

در اینجاست که این تقسیم بندی صورت می گیرد و زیرا به دستگاه میکروپیگمنتیشن هندپیس handpiece گفته می  بشود به شخصی که در مراکز مربوط میکروپیگمنتیشن کار سرویس و آموزش هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد پیگمنتر گفته شده و شخصی که سرویس تاتوی بدن را انجام می دهد تاتو آرتیست گفته اند -یک نام دیگر نیز که در حوزه پزشکی و درمانی که جهت از بین بردن تاسی سر و از بین بردن کم پشتی موی سر انجام می  بشود گفته می  بشود که میکرو اسکالپ نام دارد-.

پیگمنتر یا اجرا کننده میکروپیگمنتیشن:

پیگمنتر مهمترین عامل انجام یک میکروپیگمنتیشن موفق و ایمن میباشد- پیگمنتر آموزش دیده، متعهد و آگاه، جهت سلامتی شما اهمیت قائل هست و از دستگاهها و مواد مصرفی مجاز جهت شما استفاده خواهد نمود و با طراحی مناسب چهره، زیبایی توأم با سلامت را جهت شما به ارمغان خواهد آورد-.

تکنیسینی که می‌خواهد میکروپیگمنتیشن انجام دهد، باید گواهینامه آموزشی با واکسیناسیون هپاتیت B و کزاز و بیمه تخصصی مسئولیت داشته باشد- نظارت پزشکی می‌تواند ضمانتی بر رعایت اصول بهداشتی، انتخاب مناسب بیماران و حذف موارد پرمخاطره باشد-.

در گذشته‌ای نه چندان دور بسیاری از امور پزشکی به‌وسیله غیرپزشکان صورت می‌گرفت اما با درک دانش نحوه انتقال بیماری‌ها و بالا رفتن توقع مردم رفته رفته این امور در حیطه مسئولیت‌های پزشکی درآمدند و به نظر می‌رسد امروزه میکروپیگمنتیشن که تولد جدید تاتو است، سرنوشتی مشابه پیدا کرده هست.

علاوه بر اینها، باید به یاد داشته باشید که خون و مایعات بافتی هر بیمار می‌تواند با ویروس ایدز (HIV)، هپاتیت B، هپاتیت C و دیگر میکروب‌های بیماری‌زا عفونی شود، از این رو باید خیلی محتاطانه عمل و از انجام این کار در جاهایی که احتمال می‌دهید این مخاطرات را نمی‌شناسند یا اصول استریلیزه کردن را نمی‌دانند، اجتناب کنید-.

-آرایش دائم چیست ؟

در حقیقت آنچه که به آرایش دائم مفهوم و معنا داده روش پزشکی و زیبایی و ایمنی هست بنام میکروپیگمنتیشن – واژه پیگمنت  در حقیقت رنگ دانه هایی هستند که جهت آرایش از آنها استفادهبشود  و عمل میکروپیگمنتیشن تزریق این رنگدانه با ابزار مخصوص خویشبه زیر لایه های پوست میباشد – دقت کنید که این عمل تاتو کردن نیست و تفاوتهای زیادی از ان دارد از نوع نفوذ عمق کار ، تا بهداشت و ایمنی و ابزار آلات با تاتو کردن مغایر میباشد -.

پس انچه که به زبان ساده متوجه شدیم آرایش دائم همان بکارگیری روش میکروپیگمنتیشن جهت آرایش در حوزه آرایشی و پزشکی است.

تاتو بهتر هست با میکروپیگمنتیشن

تاتو یک روش سنتی و قدیمی هست که دیگر با آمدن سیستم آرایش دائم میکروپیگمنتیشن عملا کارایی خویشرا از دست داده هست  تاتو های بد رنگ قدیمی که در عمق های بیشتری از پوست با روش سنتی استفاده می شدند در دنیای امروز جایگاهی ندارند- چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ ایمنی و بهداشت.

به طور خلاصه 

آرایش دائمی که با نام های میکرو پیگمنتیشن ، خال کوبی آرایشی و آرایش نیمه دائمی نیز شناخته می  بشود ، یک روش آرایشی انقلابی هست که شامل رنگدانه سازی دائمی زیر پوست هست.

این کار با قرار دادن رنگدانه های طبیعی رنگی در لایه پوستی به دست می آید- این کار طرح های مفصلی شبیه آرایش را تولید می کند- با این کار می توانید ظاهری زیبا داشته باشید بدون اینکه همیشه به کشیدن خط چشم ، مداد ابرو ، رژ لب ، ریمل و خط لب احتیاج داشته باشید-.

اگر به دلیل زندگی متفاوت یا موارد پزشکی مانند شیمی درمانی ، کهولت سن یا بیماری هایی مانند آلوپسی توتالیس ، ابرویتان از بین رفته باشد می توانید از این روش جهت ایجاد ابرو مصنوعی استفاده کنید- نیز می تواند در مخفی سازی جای زخم ها یا لکه های سپید روی پوست و نیز در ترمیم آرئول پستان بعد از جراحی پستان کمک کند.

تاریخچه آرایش دائم

بر اساس شواهد موجود، اولین آرایش دائم را تاتوکار معروف بریتانیایی به نام «ساترلند مک دونالد» در سال 1902 انجام داده هست  این طراح مد پس از آن به امریکا سفر  بشود  تا این شیوه آرایشی را به یک روش رایج در این ایالت تبدیل کند-. در نهایت، در سال 1930 این روش به یکی از تکنیک های آرایش مد روز تبدیل شد و عده زیادی از خانم ها بدون این که تخصصی در این زمینه داشته باشند، عمل تاتو را انجام می دادند- در گذشته، تاتو به عنوان عمل کاشت رنگ معرفی می شد که طول آن رنگ های گیاهی زیر لایه های پوس تزریق می شد.

آرایش دائم، روشی جهت آرایش صورت هست که از روش میکروپیگمنتیشن و سایر متدهای تاتو جهت به وجود آوردن طرح هایی در قسمت های مختلف صورت مانند مژه، چشم، ابرو، لب و — استفاده می کند- روش آرایش دائم با توجه به این که در کدام قسمت از صورت انجام می شود، دارای اسامی مختلفی هست که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم  بشود.

آرایش دائم لب

از روش آرایش دائم می توان جهت تاتو خط لب استفاده  بشود  و لب ها رو برجسته تر نشان داد-.

آرایش دائم چشم

برای کشیدن خط چشم یا بن مژه که نقش به سزایی در حالت دادن به چشم ها دارند، می توان از آرایش دائم چشم استفاده  بشود.

آرایش دائم ابرو

یکی از بیشترین استفاده هایی که آرایش دائم دارد و طرفداران بسیاری را نیز به سمت خویشجلب کرده است، تاتو ابرو میباشد- تاتو ابرو را می توان با متدهای مختلف و جدیدی همچون میکروپیگمنتیشن، میکروبیلیدنگ و فیبروز انجام داد-.

آرایش دائم رژلب

اگر از این که هر چند ساعت یکبار رژلب خویشرا تمدید می کنید خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم آرایش دائم رژلب را امتحان کنید- از آنجایی که اکثر رژلب ها دارای سرب زیادی هستند و با عمل بلعیدن مقدار بسیاری از آن وارد دهان می شود، این کار می تواند کمک زیادی به شما کند تا از خطرات احتمالی در امان بمانید-.

فواید آرایش دائم کدامند؟

آرایش دائم فایده های زیادی را به همراه دارد که بر اساس همین فایده ها روز به روز گسترده تر و سیستمی تربشود

طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان نمونه هاشور ابرو، سایه ابرو و … جزوی از آرایش دائم هستند که از فواید آن محسوب می شوند  و این همه فواید نیست آرایش های مریوط یه خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود از دیگر فایده های آرایش دایم هستند-. و نیز میکروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب- گاها از آن جهت از بین بردن سپیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود- با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد- استفاده  دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی هست.

مضرات آرایش دائم کدامند؟

بله در حوزه های ارایشی زیبایی همیشه مضراتی هم وجود خواهد داشت که بیشتر آن بر می گردد به مهارتهای ضعیف کننده کار که در اینجا منظور پیگمنتر میباشد- ناشی بودن و نیز استفاده از مواد نامرغوب و رعایت نکردن مسایل بهداشتی و ایمنی همیشه می توانند خطر آفرین باشند- پس همیشه در انتخاب پیگمنتر دقت کنیدو از مراکز معتیر که پروانه کسب و بهداشت دارند استفاده کنید-.

حال که با مفهوم آرایش دائم چیست ؟ آشنا شدید و علاقمند به یادگیری آن هستید می توانید در کلاس های آموزش آرایش دایم کلبه آرزو شرکت کنید و مدرک فنی حرفه ای آنرا نیز بگیرید-.

میکروپیگمنتیشن چه فرقی با تاتو دارد؟

میکروپیگمنتیشن روشی تقریبا مشابه تاتو به شکل سنتی دارد، با این تفاوت که در این روش، رنگ مانند دانه‌های مو و در جهت رویش موهای ابرو روی پوست می‌نشیند و تفاوت آن با تاتوهای قدیمی این هست که دیگر یک کادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تارهایی مانند مو با سوزن نازکی داخل ابرو کشیده می‌شوند که خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلکه رنگی طبیعی دارند- تفاوت پیگمنت با تاتو در روش اجرای آن، نیز بدون درد و خونریزی بودن آن هست که درنتیجه التهاب کمتری در افراد ایجاد می‌کند-.

قبلا از هر چیز یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت وارد بوده و تسلط کاملی به ترکیب رنگها و چگونگی

تثبیت آن داشته باشد- بنابراین گذراندن دوره های مخصوص آرایش صورت و تسلط کامل و کافی به اصول قرینه سازی در آن، شرط ابتدایی ورود به این رشته هست  پس از طول دوره ابتدایی لازم هست که طول دوره ای کامل و تخصصی، در کلاسهای آموزش آرایش دائم شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این رشته شوید-.

آرایش دائم از قدیم تا به امروز

بر اساس شواهد موجود، اولین آرایش دائم را تاتوکار معروف بریتانیایی به نام «ساترلند مک دونالد» در سال 1902 انجام داده هست  این طراح مد پس از آن به امریکا سفر  بشود  تا این شیوه آرایشی را به یک روش رایج در این ایالت تبدیل کند- در نهایت، در سال 1930 این روش به یکی از تکنیک های آرایش مد روز تبدیل شد و عده زیادی از خانم ها بدون این که تخصصی در این زمینه داشته باشند، عمل تاتو را انجام می دادند- در گذشته، تاتو به عنوان عمل کاشت رنگ معرفی می شد که طول آن رنگ های گیاهی زیر لایه های پوست تزریق می شد.

رعایت اصول بهداشتی در هنگام انجام میکروپیگمنتیشن

ریسک مبتلا شدن متقاضی به بیماری نسبت به پیگمنتر کمتر هست  زیرا اگر متقاضی در طول روز با یک پیگمنتر در ارتباط باشد، پیگمنتر در طول روز با چند متقاضی میکروپیگمنتیشن در ارتباط هست  بنابراین عدم رعایت اصول ایمنی، ریسک انتقال بیماری جهت پیگمنتر را افزایش خواهد داد- پس باید پیگمنتر رعایت اصول ایمنی و بهداشت را اول به خاطر خود، بعد جهت شخصی که میکروپیگمنتیشن را جهت او انجام می دهد رعایت نماید-.

با توجه به ماهیت انجام میکروپیگمنتیشن، یعنی انتقال رنگدانه های زیست سازگار به لایه زیرین پوست، عبور از اولین و مهم ترین سد دفاعی بدن یعنی اپیدرم را ناگزیر می نماید- بنابراین شرایط انجام میکروپیگمنتیشن از قبیل محیط انجام کار، دستگاه، رنگ ها و ملزومات مورد استفاده و نیز مهارت پیگمنتر زیاد حائز اهمیت هست و در صورت عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، بدون شک سلامت افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد- به همین منظور حتماً قبل از انجام کار، با جدیت از حصول موارد فوق آگاه شوید-.

همچنین توجه به این موضوع که پیگمنتر می بایست آموزش ها و مهارت های لازم  را در این زمینه کسب نموده باشد، زیاد حائز اهمیت هست  پیگمنتر می بایست پیش از انجام کار، دستگاه را با مواد ضد عفونی کننده مناسب به دقت ضد عفونی کرده و از کیت استریل یکبار مصرف که تمام ملزومات مورد نیاز در انجام یک میکروپیگمنتیشن ایمن در آن قرار دارد، استفاده نماید-.

اهمیت رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن

کنترل عفونت و جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر نظیر ایدز، هپاتیت و … یکی از دغدغه های جدی پزشکان، مسئولین بهداشت، کاربران و متقاضیان در انجام آرایش دائمی محسوب می گردد-. به همین دلیل هرچه به جلو پیش می رویم مقررات بهداشتی در خصوص تجهیزات، ملزومات میکروپیگمنتیشن و نحوه انجام میکروپیگمنتیشن سخت تر و پیچیده تربشود.

امروزه رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن، در بسیاری از مراحل انجام این کار دیگر فقط مخصوص پیگمنتر نیست، بلکه متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن نیز باید در این زمینه اطلاعات دقیق داشته باشد و حتماً از پیگمنتر خویشبخواهد که با استفاده از دستگاه های ایمن، رنگ های استریل زیست سازگار و کارتریج های یکبار مصرف استریل، حداکثر تلاش خویشرا در پیشگیری و کنترل عفونت به عمل آورد.

مزایای استفاده از آرایش دائم

روشی ایده آل جهت کسانی که دچار بیماری های خاص هستند (نظیر بیماران پوستی، بیماران سرطانی، افرادی که از ناحیه صورت دچار جراحت شدند و …) و نیز کسانی که وقت، حوصله و یا مهارت کافی جهت آرایش هر روزه در قسمت های مختلف صورت رو ندارن روش زیاد استفاده ی و تاثیرگذاریه- چنانچه هر کدوم از تکنیک های بخش های مختلف این روش بدرستی و توسط شخص ماهر و متخصص انجام بشه میتونه تاثیر زیادی در زیبایی چهره و صورت بزاره-.

به طور کلی از مزایای آرایش دائم میتوان به موارد زیر اشاره  بشود  :

نیازی نیست زمان خویشرا صرف آرایش کردن بکنید

آلرژی چشم به مواد آرایشی دارید که دلیل ایجاد واکنش به آرایشبشود

پرپشت و متقارن شدن ابرو ها

لب های شما باریک و کم حجم هستند-

داشتن اسکار پوست-.

جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکارهای پوستی هست  درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون هست کار کنیم، به عنوان نمونه جهت از بین بردن ماه گرفتگی-.

معایب میکروپیگمنتیشن

اما میکروپیگمنتیشن هم مانند خیلی از روش های دیگر معایب و عوارض خویشرا دارد که  و با رعایت نکات اصولی و ایمنی میتوانید آنها را به حد اقل برسانید :

بعضی از زنان پس از تتو کردن ابروهایشان دچار مشکلی بنام کلوئید یا زخم پف کرده می‌شوند- اگر شما دارای پوست حساس هستید، و یا سابقه‌ی عفونت‌های پوستی دارید، احتمالا تتو کردن ابروها، گزینه‌ی مناسبی جهت شما نباشد-.

هاشور ابرو و آرایش دایم ابرو نسبت به آرایش دایم لب و چشم، عوارض جانبی کمتری دارند- اما نیاز به نگهداری خاص نیز دارد؛ یعنی بعضی ها زخم و خونریزی بیشتری دارند و بعضی دیگر زخم و خونریزی کمتری دارند-. از جمله نکات مهم در میکروبلیدینگ این هست که باید از پمادهای ویتامین A (استریل چشمی) استفاده نموده یا این که از پماد ویژه ترمیم استفاده نمایید – خارش و قرمزی احتمالی را این پماد تسکین می دهد- مواظب باشید پماد داخل چشم نشود- جهت این که زخم نرم تر شده و اذیت نکند تا چند روز این کار را ادامه دهید- اما اگر زخم خون ریزی داشته باشد با تجویز پزشک می توانید از تتراسایکلین یا جنتامایسین 2 تا 3 بار استفاده کرده و بعد از ویتامین A چشمی استفاده نمایید-.

برخی دیگر از معایب آن که گاها دلیل عدم رضایت متقاضی شده در این زمینه عبارتند از تیره شدن بیش از حد،  استفاده از رنگ اشتباه، قرینه نبودن و خیلی بزرگ بودن- که  و میتوان گفت اکثر اینها از عدم مهارت پیگمنتر در این زمینه بوده و اگر شخص مناسبی را انتخاب کنید دیگر جای نگرانی نیست -.

چگونه می توانم یک متخصص را که این روش را انجام می دهد پیدا کنم؟

شما باید مطمئن شوید که یک پزشک یا متخصص را پیدا کرده اید که در این روش تجربه دارد- هنگام بازدید از محل انجام این روش بهتر هست محل را با دقت از نظر  پاکیزگی و حرفه ای چک کنید – .زیاد مهم هست که یک متخصص یا دکتر خوب جهت این کار پیدا کنید که در این روش زیاد آموزش دیده و با تجربه باشد تا بتواند به بهترین حالت این روش را پیاده کند- یک متخصص باید بتواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، پیش از انجام این روش باید با پزشک خویشمشورت کنید، در این مدت شما انتظارات خویشرا با دکتر یا متخصص بازگو می کنید-.

جهت بهبودی زخم بعد از انجام آرایش دایم لب از یک لیزر کم توان استفاده نمایید- از پماد یا ماده ضد تب‌خال نیز می توان جهت بهبودی زخم استفاده  بشود   اما اگر متوجه شدید ویروس تب‌خال فعال شده، متقاضی را به پزشک ارجاع دهید تا طبق نظر پزشک دارو استفاده کند-.

هنگام کشیدن خط چشم جهت این که مواد رنگی از چشم خارج  بشود از اشک مصنوعی یا چند قطره آب مقطر در چشم استفاده کنید و پماد ویتامین A یا استریل چشمی را بعد از انجام خط چشم روی سطح چشم استفاده نمایید.

اصول اولیه آرایش دائم

قبلا از هر چیز یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت وارد بوده و تسلط کاملی به ترکیب رنگها و چگونگی تثبیت آن داشته باشد- بنابراین گذراندن دوره های مخصوص آرایش صورت و تسلط کامل و کافی به اصول قرینه سازی در آن، شرط ابتدایی ورود به این رشته هست  پس از طول دوره ابتدایی لازم هست که طول دوره ای کامل و تخصصی، در کلاسهای آموزش آرایش دائم شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این رشته شوید-. در مرحله بعد چگونگی استفاده از دستگاه ایمن آرایش دائم میباشد که به نام دستگاه میکروپیگمنتیشن معروف هست  این دستگاه با داشتن یک قطعه یک مرتبه مصرف جداشونده ( کارتریج ) در نوک آن این امکان را به پیگمنتر می دهد که پس از هر بار استفاده از دستگاه، کارتریج مورد استفاده را جدا کرده و دور بیاندازد- از طرفی هر پیگمنتر حرفه ای باید شرح حال کاملی از سوابق پزشکی متقاضی آرایش دائم داشته و با اطلاع دقیق از سابقه پزشکی او در رابطه با بیماری های خاص و یا پوستی و اطمینان خاطر از عدم وجود چنین بیماری هایی اقدام به انجام آرایش به صورت دائم نماید- در صورت وجود چنین مشکلاتی و یا سابقه هرگونه حساسیت مهم و… در متقاضی، از انجام آرایش دائم پرهیز نمایید- ناگفته نماند که در صورت باردار بودن متقاضی و یا دوره شیردهی نیز باید از انجام آرایش های دائمی پرهیز نمود-.

روش صحیح آرایش دائم

روش صحیح انجام آرایش دائم به این صورت هست که پیگمنتر با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن به شکلی کاملا سطحی آرایش دائم را انجام می دهد تا به مرور پیگمنت های تزریق شده رو به محو شدن نمایند-. به یاد داشته باشید که انجام آرایش دائم در لایه های عمقی پوست صحیح نمی باشد- شناخت انواع رنگ پوست جهت یک پیگمنتر ضروریست چرا که با توجه به رنگ پوست طبیعی شخص و انتخاب متناسب ترین رنگ با آن باید چندین رنگ مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده تا رنگ نهایی جهت استفاده آماده شود- ترکیب رنگها در آرایش دائم امری حیاتیست و پیگمنتر باید رنگ اصلی را با رنگ های مکمل ترکیب کرده تا پس از انجام آرایش دائم در زیر پوست دچار تغییر رنگ و تیرگی نشوند- نیز باید رنگ هایی را که یکدیگر را خنثی می کنند بشناسد و در مواقعی که لازم به تغییر دادن رنگ یک آرایش دائم قدیمی هست از آنها استفاده کند.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ محبوب‌ترین میان انواع آرایش دائم هست  این آرایش صورت روشی از تاتو هست که با استفاده از سوزنی خاص خط‌های بسیاری نازکی مانند تارهای ابرو میان تارهای ابروی طبیعی خودتان ایجاد می  بشود  و به شما ابروی پر و طبیعی می‌دهد- این روش جهت آن دسته افرادی مناسب هست که قسمتی از ابروی خویشرا از دست دادند (دم، سر یا میان ابرو) یا ابروهای خیلی نازکی دارند که می‌خواهد آنها را به روشی طبیعی ضخیم کنند- ماندگاری میکروبلیدینگ معمولاً چیزی میان 1 الا 2 سال هست و هزینه آن می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

رژلب دائم

رژلب دائم می‌تواند همان میکروپیگمنتیشن لب باشد- تفاوت در این هست که رژلب فقط به لب‌های شما رنگ نمی‌دهد، بلکه آنها را نیز پرتر نشان می‌دهد- علاوه بر این،  در حقیقت می‌توانید رنگ مورد علاقه خویشرا انتخاب کنید- رژلب دائم می‌تواند زیاد دردناک باشد زیرا لب‌ها معمولاً حساس هستند- با این حال، اغلب قبل از انجام فرآیند تاتو از یک کرم بی حس کننده روی لب‌ها استفاده می‌شود- بنابراین، شما مجبور نیستید درد زیادی را تحمل کنید- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

خط چشم دائم

در این مورد، خط چشم مانند قرار دادن رنگ در پوست شما و روی خط مژه هست  اگر شما به دنبال خط چشمی هستید که هیچ وقت پخش نشود یا می‌خواهید از کشیدن مراحل عذاب‌آور آن فرار کنید، این آرایش دائم می‌تواند جایگزین مناسبی باشد- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

استتار اسکار (جای زخم)

اگر تصادف کردید یا جای زخم سرسخت ناشی از آکنه دارید، استتار جای زخم می‌تواند گزینه‌ای عالی جهت شما باشد- استتار اسکار یک روش تاتو هست که جهت مخفی کردن جای زخم صورت استفاده می‌شود- این کار با استفاده از رنگدانه های به رنگ پوست (فرآیندی به نام میکروپیگمنتیشن) روی پوست جهت اصلاح و غیرقابل مشاهده شدن جای زخم انجام می‌شود- فرآیند درمان آن معمولاً چیزی میان 8 تا 12 ماه طول می‌کشد اما این نوع آرایش دائم معمولاً سال‌ها دوام می‌آرود، مخصوصاٌ اگر پوست خویشرا به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار ندهید- بعلاوه، این نوع آرایش دائم می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

تاتو کک مک

اکثر افرادی که به دنبال تاتو کک مک هستند، در زمان کودکی خویشکک و مک داشتند اما با بلوغ و دوری از آفتاب آنها از بین رفتند- ماندگاری تاتوهای کک و مک معمولاً 1 تا 2 سال هست  علاوه بر این، هزینه آن می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

مراقبت از آرایش دائم

مراقبت مناسب از آرایش دائم جهت حفظ زیبایی و کیفیت آن امری ضروری هست  قدیم از آن، اگر نتوانید از تاتو آرایشی خویشبه خوبی نگهداری کنید ممکن هست منجر به بروز عفونت شوید-.

در این قسمت نکاتی را گردآوری کردیم که احتمالا بخواهید آنها را جهت نگهداری از قسمت‌های تاتو شده صورت خویشدر پیش بگیرید:

همیشه قبل از لمس قسمت تاتو شده مطمئن شوید که دستان شما تمیز هست

از لمس قسمتی که آرایش دائمی دارد، به جز هنگام تمیز کردن آن، خودداری کنید-

در دو هفته اول دو بار در روز یک کرم تقویت کننده یا هر نوع کرم توصیه شده دیگر توسط انجام دهنده آرایش دائمی خویشاستفاده کنید-

از استفاده هر چیزی روی صورت تا بهبودی کامل خودداری کنید-

از پوست خویشهمیشه در برابر نور آفتاب محافظت کنید-

شنا نکنید-

از انجام فعالیت‌ها با تعریق زیاد خودداری کنید

یکی از عنصر های اصلی صورت ابروها هستند که ساختار اصلی صورت شما را تشکیل می دهند- آیا از تاثیر بالای  آرایش دائم ابرو بر روی چهره خویشاطلاع دارید-

ابروها میتوانند چهره ی شما را غمگین و یا خوشحال نشان دهند و نیز تاثیر زیاد بالایی در لاغر یا چاق نشان دادن صورت شما دارند- اگر فرم ابروهای شما نامناسب باشد حتی گاها دلیل پیر شدن چهره ی شما می شود

مانند بیشتر روش های تاتو ، روش های آرایش دائمی نیز می توانند دردناک باشند- با این حال ، مراجعه به یک متخصص واجد شرایط می تواند به کاهش درد کمک کند- تکنسین های آموزش دیده ابزاری در دسترس خویشدارند که می توانند احساس درد ناشی از سوزن را در طول این روش ها کاهش دهند- این ابزارها شامل بیهوشی و اپی نفرین بدون نسخه هستند-

درباره محصولی که ممکن هست تکنسین شما جهت این روشهای مختلف استفاده کند بیشتر اطلاعات کسب کنید

آرایش دائم تا چه مدت ماندگار است؟

اینکه آرایش دائم چه مدت می تواند ماندگار باشد به عوامل مختلفی از جمله سن ، رنگ رنگدانه و نوع پوست بستگی دارد- از آنجا که روند تجدید سلول با افزایش سن کاهش می یابد ، هرچه سن شما بیشتر  بشود ، پوست شما رنگ بیشتری حفظ می کند- هرچه رنگ رنگدانه تیره تر باشد ، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا کمرنگ شود- نیز ، برخی از انواع پوست افراد در حفظ رنگ بهتر از دیگران هستند- با این حال ، در اینجا یک ایده کلی در مورد مدت زمان دوام هر روش طبق یک برنامه معمولی وجود دارد.

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی هست مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک‌بارمصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند-.

برترین‌ها: احتمالا شما هم خانم‌هایی را دیده‌اید که همیشه آراسته و آرایش کرده در همه‌جا حضور پیدا می‌کنند و احتمالا از خویشپرسیده‌اید چطور ممکن هست یک خانم در آخر شب ظاهری مثل اول روز داشته باشد-.

اگر شما هم کمی کنجکاو بوده، در اینستاگرام و سایر شبکه‌های مجازی فعال باشید یا تراکت‌های تبلیغاتی آرایشگر‌ها به دست‌تان رسیده باشد، حتما تبلیغات مربوط به آرایش دائم را دیده‌اید- بله، آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن! فرآیندی که طول آن رنگ‌ها به صورت طبیعی روی صورت شما می‌نشیند و شما را تبدیل به شخصی می  بشود  که ۲۴ ساعته آراسته‌اید و از هرگونه مواد آرایشی بی‌نیاز هستید-

روش میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی هست مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک مرتبه مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی هست  این تکنیک علاوه بر استفاده ‌های زیبایی در حوزه پزشکی نیز استفاده  وسیعی دارد-.

برخلاف تاتو که جهت نقاشی کردن روی بدن استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن جهت بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد- با این اوصاف انجام چنین کاری آن هم به عنوان آرایش دائم عاقلانه هست یا نه؟ آن‌طور که پیگمنتر خانم مریم زهره‌وند در سالن Abrooto می‌گوید، این کار نسبت به تاتویی که به صورت سنتی انجام می‌شود، درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر هست  آسیب کمتری به پوست وارد می  بشود  و با تکرار ترمیم چند سال یک مرتبه رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی‌زند-.

از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده‌هایی می‌شود؟

بهبود ظاهر پلک‌ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه جهت مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لک‌های ماه گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم، مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی تفاوت سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم جهت افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی هست که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت- در حوزه آرایش دائم جهت موارد زیر می‌توان از این روش استفاده کرد:.

  • طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان نمونه هاشور ابرو، سایه ابرو و —
  • خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود-.
  • میکروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب- گاها از آن جهت از بین بردن سپیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود- با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد-.
  • استفاده دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی هست درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون هست کار کنیم، به عنوان نمونه جهت از بین بردن ماه گرفتگی-.

میکروپیگمنتیشن چه فرقی با تاتو دارد؟

میکروپیگمنتیشن روشی تقریبا مشابه تاتو به شکل سنتی دارد، با این تفاوت که در این روش، رنگ مانند دانه‌های مو و در جهت رویش مو‌های ابرو روی پوست می‌نشیند و تفاوت آن با تاتو‌های قدیمی این هست که دیگر یک کادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تار‌هایی مانند مو با سوزن نازکی داخل ابرو کشیده می‌شوند که خیلی هم پررنگ و مشخص نیستند بلکه رنگی طبیعی دارند- تفاوت پیگمنت با تاتو در روش اجرای آن، نیز بدون درد و خونریزی بودن آن هست که درنتیجه التهاب کمتری در افراد ایجاد می‌کند-.

در قدیم شخصی که تاتو انجام می‌داد ممکن بود تا مدت‌ها از فعالیت‌های روزانه خویشدور  بشود یا نتواند در اجتماع ظاهر  بشود ولی در این روش، بسته به نوع پوست و ویژگی‌های بدن افراد، التهاب و زخم زیاد کم هست  در پیگمنت به دلیل استفاده از کارتریج‌های یکبار مصرف و رنگ‌های تست شده، ایمنی و بهداشت کار زیاد بالا و خطر انتقال بیماری زیاد کم هست  باتوجه به ظریف بودن سوزن‌های این دستگاه، درد حاصل از این کار به‌شدت کاهش یافته هست و می‌توان به جرات، کلمه پیگمنت بدون درد را به کار برد-.

کجا برویم؟

برای انجام میکرو‌پیگمنتیشن باید به مراکز آرایشی مجاز که هم دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده‌اند و هم دستگاه‌های پیشرفته دارند، مراجعه کنید- احتمالا پیامک این مراکز یا آگهی آن‌ها را در صفحات اینترنت و جا‌های دیگر مشاهده کرده‌اید-. فقط به خاطر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن را به شرط سلامت و ایمنی انجام دهید و جهت زیباتر شدن تن به هر کاری ندهید- حتما از پیگمنتر خویشبخواهید گواهی آموزشی خویشرا به شما نشان دهد و از مجاز بودن رنگ و دستگاهی که استفاده می  بشود  و گواهی وزارت بهداشت او مطمئن شوید-.

پزشکان چه گفته اند ؟

همان‌طور که گفتیم میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی استفاده  فراوانی دارد، اما استفاده  آن به شکل گسترده و به عنوان یک فرآیند زیبایی موضوعی هست که باید به آن توجه  بشود   امروزه در استفاده ‌های پزشکی از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می‌شود- از این روش جهت درمان ضایعات پوستی، اسکارها، سوختگی، ترمیم ابرو، علامت‌گذاری در آندوسکوپی‌ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و— بهره می‌برند-.

در کشور‌های پیشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می‌کنند، به‌طور نمونه پس از جراحی پلاستیک جهت درمان لب شکری؛ رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آمیخته می‌شوند، زیرا هنوز لب فرم و شکل طبیعی خویشرا به دست نیاورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبیعی از طریق میکروپیگمنتیشن هست.

می‌خواهم زیبا بمانم!

همانطور که خودتان هم می‌دانید زیبا شدن به این شیوه خالی از درد و نگرانی نیست- پوست یکی از حساس‌ترین عضو‌های بدن هست که به صورت عادی هم مراقبت‌های خاص خویشرا می‌طلبد و اگر قصد انجام میکروپیگمنتیشن را دارید، باید توصیه پزشکان را جدی بگیرید:

دستگاه‌ها، رنگ‌ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده باید براساس اصول پزشکی تهیه و تولید شده باشند، در غیر این حالت استفاده از وسایل غیراستاندارد می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری جهت آرایشگر و متقاضی به همراه داشته باشد- پیگمنتر باید دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن، تکنیک‌های انجام کار، اصول زیبایی شناختی و طراحی چهره را گذرانده باشد؛ در غیر این حالت به دلیل دائمی بودن آرایش ممکن هست خواست متقاضی تامین نشود و دلیل ایجاد بحران‌های روحی و روانی در شخص شود-.

فواید و معایب آرایش دائم

از مهم ترین مزایای آرایش دائم، کوتاه شدن زمان آرایش میباشد- امکان دارد زمان زیادی را جلوی آینه جهت مداد کشیدن و سایه زدن ابروهایتان صرف کنید-.

ابروهایی منطبق با ویژگی های صورت

ابروهای دائمی، براساس ویژگی های صورت طراحی می شوند- نیز جلوه بیشتری به صورت می دهد و موجب کشیده تر دیده شدن صورتبشود  ابروهای متقارن و خوش فرم می تواند چشمان را کشیده تر نشان بدهد- ازاین رو بسیاری از افراد تصمیم به انجام تاتوی ابرو می گیرند-.

برطرف کردن ریزش ابروها

آلوپسی نوعی بیماری هست که موجب ریزش موهای بدن در برخی از زنان و مردانبشود  ضمن اینکه تاتو می تواند به وسیله شکل و رنگ مناسب جهت بازگرداندن حالت طبیعی ابروهایشان به آنها کمک کرده و ریزش ابروها را مخفی نماید-.

برطرف کردن جای لکه ها یا اسکارهای پوستی

روش تاتو می تواند دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در نواحی مختلفی از پوست که از لحاظ رنگ، ناهمگون میباشد نظیر: ماه گرفتگی کار کنیم-

درد از معایب میکروپیگمنتیشن

تمام افرادی که تاتو انجام می دهند، به دردناک بودن فرآیند تاتو، اعتراف می کنند- بخش بالایی ابرو، نقطه کوچکی هست که شخص مراجعه کننده، نسبت به تاتوی چشم درد کمتری را حس می کند-.

تغییر مد از معایب آرایش دائم

اگر براساس مد مدل ابروها را انتخاب کنید، امکان دارد چند ماه یا چند سال بعد از انجام آن پشیمان شوید- جهت نمونه در زمان های قدیم ابروی باریک مد بود ولی امروزه ابروی پهن و طبیعی روی مد هست.

عفونت و حساسیت

عوارض زیادی از جمله عفونت ممکن هست بد از انجام تاتو به وجود بیاید- افرادی که پوست حساسی دارند و یا سابقه عفونت پوستی دارند، ممکن هست پس از انجام تاتو با مشکل مواجه شوند- کلوئید و زخم پف کرده از مشکلات پوستی هست که برخی از خانم ها پس از انجام تاتو با آن مواجه می شوند-

فرق میکروپیگمنتیشن و تاتو

از مهم ترین موارد که موجب تمایز سبک میکروپیگمنتیشن با تاتو شده است، سوزن هست  کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن هست که یکبار مصرف بوده و جایگزین سوزن های یکبار مصرف در دستگاه های سنتی تاتو میباشد- با توجه به سیستم بسته موجود در کارتریج ها، برنگشتن خون و انتقال نیافتن ترشحات از یک نفر به یک نفر دیگر، تضمین می گردد- سوزن های کارتریج های استاندارد تیز هست و با حداقل تخریب بافت، کاشت رنگدانه ها را به شکل مناسبی انجام می دهد-.

تاتوی سنتی با میکروپیگمنتیشن تفاوت های زیادی دارد- در حال حاضر جهت میکروپیگمنتیشن دستگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که ارتباط قسمت های ثابت آن با اجزای قابل تعویض و فاقد جریان برگشت به عقب هستند، قطع شده و متضمن سلامت انجام آن از لحاظ انتقال پیدا نکردن بیماری از یک نفر به نفر دیگر میباشد-.

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست؟ فواید و معایب آن کدامند؟

میکروپیگمنتیشن جهت بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد-.

در حقیقت انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی هست مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک مرتبه مصرف استریل که به کاربر (پیگمن‌تر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی هست  این تکنیک علاوه بر استفاده های زیبایی در حوزه پزشکی نیز استفاده  وسیعی دارد-.

در قدیم شخصی که تاتو انجام می‌داد ممکن بود تا مدت‌ها از فعالیت‌های روزانه خویشدور  بشود یا نتواند در اجتماع ظاهر  بشود ولی در این روش، بسته به نوع پوست و ویژگی‌های بدن افراد، التهاب و زخم زیاد کم هست  در پیگمنت به دلیل استفاده از کارتریج‌های یکبار مصرف و رنگ‌های تست شده، ایمنی و بهداشت کار زیاد بالا و خطر انتقال بیماری زیاد کم هست  باتوجه به ظریف بودن سوزن‌های این دستگاه، درد حاصل از این کار به‌شدت کاهش یافته هست و می‌توان به جرات، کلمه پیگمنت بدون درد را به کار برد-.

آرایش دائم لب

از روش آرایش دائم می توان جهت تاتو خط لب استفاده  بشود  و لب ها رو برجسته تر نشان داد-

آرایش دائم چشم

برای کشیدن خط چشم یا بن مژه که نقش به سزایی در حالت دادن به چشم ها دارند، می توان از آرایش دائم چشم استفاده  بشود

آرایش دائم ابرو

یکی از بیشترین استفاده هایی که آرایش دائم دارد و طرفداران بسیاری را نیز به سمت خویشجلب کرده است، تاتو ابرو میباشد- تاتو ابرو را می توان با متدهای مختلف و جدیدی همچون میکروپیگمنتیشن، میکروبیلیدنگ و فیبروز انجام داد-

آرایش دائم رژلب

اگر از این که هر چند ساعت یکبار رژلب خویشرا تمدید می کنید خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم آرایش دائم رژلب را امتحان کنید- از آنجایی که اکثر رژلب ها دارای سرب زیادی هستند و با عمل بلعیدن مقدار بسیاری از آن وارد دهان می شود، این کار می تواند کمک زیادی به شما کند تا از خطرات احتمالی در امان بمانید-

آرایش دائم پزشکی

اخیرا از روش های آرایش دائم در علم پزشکی نیز استفاده های زیادیبشود  از مهم ترین استفاده های آرایش دائم می توان به از بین بردن نواقص ظاهری ناشی از حوادث یا بیماری های خاص روی صورت اشاره  بشود

نتیجه آرایش دائم به چه صورت است؟

دو نوع نتیجه از آرایش دائم وجود دارد که کوتاه مدت و بلند مدت نام دارد و در ادامه به چک کامل آن ها خواهیم پرداخت-

آرایش دائم در کوتاه مدت

نتیجه ای که آرایش دائم به دنبال دارد، بهبود نقاط ابروها، لب و چشم ها با استفاده از رنگ خواهد بود- نتیجه به دست آمده در ابتدا تیره تر هست که دلیل آن هم باقی ماندن رنگ در بالاترین لایه های اپیدرمی پوست میباشد- پس از گذشت چند روز، رنگ روشن تر شده و با پوست اندازی لایه های بالایی اپیدرم، سلول های مرده از بین رفته و سلول های تازه جایگزین آن می شوند-

آرایش دائم در بلند مدت

آرایش دائم این قابلیت را دارد که سال های سال دوام داشته باشد و پس از گذشت مدت زمان زیاد، رو به کم رنگ شدن بگذارد-  و زمان لازم جهت کم رنگ شدن آرایش به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که نوع پوست و مقدار چربی آن یکی از آن موارد هست  آرایش دائم در غشای میان پوست باقی می ماند که زیبایی آن تحت تاثیر عواملی نظیر محیط زیست، روند انجام عمل و ویژگی های خویششخص بستگی خواهد داشت- قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند آرایش دائم را کمرنگ تر کند- مقدار و رنگ رنگدانه کاشته شده در لایه پوست می تواند در بهتر دیده شدن آرایش دائم موثر واقع شود- از طرفی، کیفیت بسیاری از مواد استفاده شده در تاتو با گذر زمان دچار تغییر شده و به ترمیم نیازخواهد داشت- درجه رنگ پوست نیز یکی از عواملی هست که در تغییر رنگ و کم رنگ شدن آرایش دائم تاثیرگذار خواهد بود- افرادی که مرتبا در فضای باز به سر می برند یا افرادی که شنا می کنند نیز باید به خاطر داشته باشند که احتمال کمرنگ شدن زودتر از موعد آرایش دائم شان وجود دارد-.

فواید و معایب آرایش دائم

افرادی که بنا به دلایلی نظیر بیماری یا جراحت، قسمتی از موهای ابرو و مژه یا پوست خویشرا از دست داده اند، بهترین گزینه جهت انجام آرایش دائم هستند- علاوه بر این، افرادی که زمان یا حوصله چندانی جهت آرایش و میکاپ هر روزه ندارند نیز می توانند نسبت به انجام این کار اقدام کنند- اگر تکنیک های آرایش دائم به درستی و توسط شخص ماهر انجام شود، تاثیر زیاد زیادی روی زیبایی چهره خواهد داشت-.

نارضایتی های زیادی از انجام آرایش دائم نیز مشاهده شده هست که از جمله آن ها می توان به استفاده از رنگ اشتباه، قرینه نبودن، تیره شدن بیش از حد رنگ و خیلی بزرگ بودن اشاره  بشود   یک شخص ماهر و حرفه ای باید از این قابلیت برخوردار باشد که آرایش دائم درست با رنگ های طبیعی را اجرا کند- طرحی که خیلی بزرگ تر از طرح مد نظر متقاضی باشد هم یک چالش جدی در آرایش دائم به حساب می آید- در صورتی که متقاضی از رنگ های به کار رفته استقبال نکند، می توان از تکنیک های روشن کردن رنگدانه ها یا از بین بردن آن ها استفاده  بشود  که پرهزینه نیز خواهد بود-.

عوارض آرایش دائم چیست؟

و که عوارض آرایش دائم مانند تاتو به روش های سنتی نیست؛ اما در صورت عدم رعایت نکات مهم، احتمال ایجاد زخم، برآمدگی در محل زخم، پوست انداختن، تاول زدن، ترک خوردن پوست و عفونت موضعی وجود دارد- استفاده از وسایل غیربهداشتی نیز احتمال بروز بیماری های خطرناک مانند ایدز و هپاتیت را افزایش می دهد-.

هر گاه تصمیم به انجام آرایش دائم گرفتید، به پیگمنت آرتیستی مراجعه کنید که از حرفه ای بودن و بهداشتی بودن وسایل وی اطمینان خاطر داشته باشید- داشتن مدرک معتبر و محیط تمیز می تواند خیال شما را تا اندازه ای راحت کند- علاوه بر این، زیاد حائز اهمیت هست که پیگمنت آرتیست، آموزش های لازم در خصوص رنگدانه های پوستی را دیده باشد تا از جابجایی رنگدانه ها در سطح پوست جلوگیری به عمل بیاید- اگر به دنبال پیگمنت آرتیستی هستید که از همه این قابلیت ها برخوردار باشد، پیشنهاد وب سایت ابروتو به شما سرکار خانم انا کریمی هست.

روش میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی هست مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک مرتبه مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی هست  این تکنیک علاوه بر استفاده ‌های زیبایی در حوزه پزشکی نیز استفاده  وسیعی دارد-.

برخلاف تاتو که جهت نقاشی کردن روی بدن استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن جهت بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که درنتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد- با این اوصاف انجام چنین کاری آن هم به عنوان آرایش دائم عاقلانه هست یا نه؟  این کار نسبت به تاتویی که به صورت سنتی انجام می‌شود، درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر هست  آسیب کمتری به پوست وارد می  بشود  و با تکرار ترمیم چند سال یک مرتبه رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی‌زند-.

از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده‌هایی می‌شود؟

بهبود ظاهر پلک‌ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه جهت مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لک‌های ماه گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم، مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی تفاوت سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم جهت افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی هست که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت- در حوزه آرایش دائم جهت موارد زیر می‌توان از این روش استفاده کرد:

  • طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان نمونه هاشور ابرو، سایه ابرو و …
  • خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود-
  • میکروپیگمنتیشن رژ لب و خط لب یا در اصطلاح هاشور رژ لب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم سازی لب- گاها از آن جهت از بین بردن سپیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود- با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد-
  • استفاده دیگر از بین‌بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکار‌های پوستی هست درواقع با این روش می‌توانیم دقیقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون هست کار کنیم، به عنوان نمونه جهت از بین بردن ماه گرفتگی-

اهمیت رنگ در روش میکروپیگمنتیشن

انتخاب رنگ مناسب جهت میکروپیگمنتیشن از اهمیت ویژه ای برخوردار هست  در صورت استفاده از رنگهایی که بر اساس اصول بهداشتی تولید نشده اند، سلامتی افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد-.

برای اطمینان از عدم وجود حساسیت به رنگ میکروپیگمنتیشن نیز در مواردی آزمون رنگ و حساسیت تقریبا 7 روز قبل از انجام عمل انجام می  بشود که نتایج آن نشان می‌دهد رنگدانه دلیل واکنش ناخواسته می‌شود یا نه- معمولا جهت انجام آن، مقدار کوچکی از رنگدانه یا رنگدانه‌های مورد نظر جداگانه به پوست وارد می‌شود-.