پاکسازی پوست سریع در خانه

 • تغییر سبک زندگی

جدا از اینکه جهت داشتن پوستی شاداب، استفاده از انواع مرطوب کننده ها،آبرسان ها، لوسیون ها، کرم پودر…تاثیرگذار است، تغییر سبک زندگی جهت رسیدن به پوستی شاداب و صاف زیاد ضروری هست  چراکه با قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض باد و طوفان، رطوبت، داشتن رژِیم غذایی نا سالم نمی توان انتظار داشت که پوستی شاداب و صاف داشته باشید- .هیچ کرم پودری، هیچ عمل جراحی، هیچ روش ارگانیک نمی توان جایگزین سبک زندگی جهت داشتن پوستی شاداب شد- از این رو جهت اینکه بتوان پوستی شاداب و صاف داشت بایستی در کنار نگهداری های پزشکی و استفاده از انواع روش های پاکسازی پوست سبک زندگی را تغییر داد، تحر ک زیاد، ورزش و رژیم غذایی سالم تاثیر شگفت انگیزی در شادابی پوست خواهد داشت-.

 • پیشگیری بهتر از درمان هست

همیشه پیش گیری بهتر از درمان بوده هست  استفاده مرتب و روزانه از کرم ضدآفتاب چه در روز های ابری چه غیرابری حتما موثر خواهد بود- استفاده از کرم ضدآفتاب پوست را در برابر نور آفتاب محافظت می  بشود  و از تیره و کدر شدن پوست جلوگیری می کند-.

 

 • محافظت از پوست

پوست یکی از اعضای اصلی صورت بوده و تغییرات در زیبایی آن به سرعت مشخصبشود  اولین قدم جهت محافظت از پوست این هست که شما نوع پوست خویشرا بشناسید و از روش درستی جهت پاک سازی پوست استفاده کنید- لایه برداری و پاک سازی پوست هفته ای یک مرتبه دلیل از بین رفتن سلول های مرده می شود، و دلیل می  بشود پوست شما شاداب و صاف باشد-.

 

 • مرطوب نگه داشتن پوست

رطوبت مناسب پوست نیز تاثیر زیادی در شادابی پوست دارد- پوست خشک دلیل تیرگی و کدر شدن پوستبشود  استفاده از یک مرطوب کننده مناسب جهت جلوگیری از خشکی پوست و شادابی پوست ضروری هست.

 

 • پاکسازی پوست با بخور صورت

بخور صورت سریع ترین راه پاک سازی صورت هست  این روش بدون هزینه بوده و باز کردن منافذ بسته ی صورت زیاد مناسب هست  با باز شدن منافذ پوست انواع جوش های سر سیاه و آلودگی های پوستی از بین می رود- شما جهت داشتن پوستی شاداب می توانید این کار را هفته ای دو بار انجام دهید- جهت این کار حوله ای بر سر خویشانداخته و صورت خویشرا برابر بخور قرار دهید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زیر حوله بمانید تا پوست شما کاملا خیس شود- بعد از تونرصورت ( جهت تعادل ph صورت ) و از مرطوب کننده ی صورت استفاده کنید- این کار دلیل می  بشود منافذ پوست باز  بشود و شما پوستی شاداب و جذاب داشته باشید-.

 • شست و شوی روزانه پوست با عسل

خواص عسل جهت پوست زیاد شگفت انگیز هست  عسل علاوه بر خاصیت روشن کنندگی پوست، در حفظ رطوبت پوست زیاد موثر هست  شما می توانید به جای استفاده از شست وشو دهنده های پوست از عسل به طور روزانه جهت شست و شوی پوست استفاده کنید – .عسل نیز سریع ترین راه پاک سازی پوست است، به این ترتیب که شما می توانید از عسل به عنوان ماسک پوست استفاده کنید، لایه ی نازکی از عسل را روی پوست کشیده و بعد از چند دقیقه آن را بشویید، این کار تاثیر زیادی در شادابی پوست خواهد داشت-.

 • استفاده از شکر جهت پاکسازی پوست

شکر به عنوان یک لایه بردار یک روش سریع جهت پاکسازی صورت هست  جهت این کار دو قاشق غذاخوری از شکر را به حالت پودر درآورید و بعد نصف آب یک لیمو و کمی آب به آن اضافه کنید تا به حالت خمیری به خویشبگیرد- آن را روی پوست صورت بمالید و به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید و بعد صورت خویشرا بشوئید- این روش دلیل باز شدن منافذ بسته ی صورت شده و دلیل شادابی و جذابیت پوستبشود.

 

 • استفاده از آرد گندم به منظور روشن شدن پوست

آرد گندم را با مقداری آب یا گلاب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خویشبگیرد، بعد آن را روی پوست صورت بمالید تا خشک  بشود و بعد آن را با آب بشوئید-.

 

 • پوست خویشرا با روغن بادام ماساژ دهید

استفاده از روغن بادام جهت کاهش چین و چروک صورت و روشن و جوان شدن پوست زیاد موثر است، چراکه روغن بادام با داشتن اسید های چرب غیراشباع و مواد معدنی زیاد دلیل روشن شدن و مرطوب شدن پوستبشود  جهت این کار روغن بادام را روی پوست صورت بمالید و به مدت چند دقیقه صورت را ماساژ دهید و بعد آن را بشوئید- با انجام این کار به مدت ۲ تا ۳ بار در هفته بعد از مدتی پوستی شاداب و جوان خواهید داشت-.

 • ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا جهت بازسازی سلول های آسیب دیده پوست و کاهش تیرگی رنگ پوست زیاد موثر هست  جهت این کار یک برگ گیاه آلوئه ورا تهیه کنید و ژل آن را بگیرید و آن را روی پوست خویشبمالید و به مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید و بعد صورت خویشرا بشوئید-.

 • پاکسازی صورت با ماست

ماست به علت داشتن اسید لاکتیک بالا جهت روشنی و سپیدی پوست زیاد موثر هست  می توانید ماست را به صورت خالی و یا ترکیبی از عسل به عنوان ماسک صورت استفاده کنید- ماسک ماست روش سریع جهت پاک سازی صورت هست  با استفاده مداوم از این ماسک می توانید پوستی شاداب و جذاب داشته باشید-.

 • پاکسازی پوست صورت با جوش شیرین

جوش شیرین یک راه سریع جهت پاکسازی پوست صورت هست  جوش شیرین با باز کردن منافذ بسته ی پوست آلودگی های پوستی را از بین می برد و نیز با تنظیم PH  پوست دلیل شادابی و جوانی پوستبشود  دو قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری آب مخلوط کنید تا یک خمیر یک دست حاصل شود- این خمیر را روی پوست خویشمالیده و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و بعد از ۵ دقیقه با آن ولرم بشوئید- استفاده از این ماسک هفته ای یک مرتبه موثر هست.

 • پاکسازی پوست صورت با تخم مرغ

استفاده از سپیده ی تخم مرغ به دلیل داشتن خواصی جهت شفاف سازی و جوان سازی پوست عالی هست  استفاده از سپیده ی تخم مرغ به عنوان یک ماسک جهت باز کردن منافذ بسته ی پوست روشی سریع جهت پاک سازی صورت هست  جهت تهیه ی این ماسک سپیده ی تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند، بعد به مدت ۵ دقیقه داخل یخچال بگذارید، بعد با آب نصف لیمو مخلوط کنید- این ترکیب را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت خویشبمالید تا خشک  بشود و بعد با آب ولرم بشوئید- استفاده از این ماسک هفته ای یک الی دو بار موثر خواهد بود-.

برای تهیه ی ماسک تخم مرغ می توانید سپیده ی تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری بادام زمینی پودر شده و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید-.

روش‌های طبیعی پاکسازی پوست صورت

پاک‌سازی پوست صورت طبیعی‌ترین روش جهت جایگزینی سلول‌های مرده‌ی سطح پوست با سلول‌هایی تازه و سالم جهت رسیدن به پوستی سالم‌تر، براق‌تر و جوان‌تر هست  این فرایند از طریق پاکسازی بالاترین لایه پوست مرده شروع‌ شده و با تولید سلول‌های پوستی جدید در غشای میانی پوست و انتقال آن‌ها به سطح پوست جهت جایگزین شدن با سلول‌های ریخته شده به اتمام می‌رسد

– .چندین روش جهت پاکسازی پوست صورت وجود دارد- شما می‌توانید از طریق میکرودرم ابریژن، لیزر تراپی و لایه‌برداری به پوستی سالم، شفاف، درخشنده و نرم رسید- این درمان‌ها در چند مرحله صورت می‌گیرند که هر مرحله بیان‌گر عمق پاک‌سازی هست- پاک‌سازی پوست صورت می‌تواند بافت پوست را بهبود ببخشد. و آثار زخم و جای اسکار، چین‌وچروک و دیگر مشکلات پوستی را از بین ببرد-.

چه کسانی به پاک‌سازی پوست احتیاج دارند؟

 • کسانی که پوست خشک و چرم‌مانندی دارند و پوستشان به دلیل آفتاب آسیب‌دیده و یا چروک‌های بسیاری دارند-.
 • کسانی که در اطراف چشم‌های خویشچروک‌های زیادی دارند و پوست اطراف پلک آن‌ها شل و افتاده هست.
 • کسانی که در اطراف لب خویشچروک ‌دارند-
 • کسانی که دچار لک‌های پوستی قهوه‌ای‌رنگ شده‌اند-.
 • کسانی که با رشد سرطانی سلول‌های پوستی روبه‌رو هستند-.
 • کسانی که بر روی پوست خویشجای زخم دارند و این زخم دلیل شده پوست ناهموار و ناصاف به نظر برسد.-
 • اگر شما در سلامت کامل هستید؛ مثبت اندیش و واقع‌گرا باشید-. شما یک متقاضی مناسب جهت پاک‌سازی صورت هستید- .برخی از مؤلفه‌های پوست مانند ضخامت و بافت آن می‌توانند .جهت مناسب بودن متقاضی موثر باشند-

آماده‌سازی جهت پاک‌سازی پوست

 • بررسی سوابق پزشکی: جهت پاسخگویی به سؤالاتی در خصوص شرایط پزشکی کنونی و سابق خود، داروهایی که مصرف می‌کنی.د و یا به‌تازگی مصرف کرده‌اید و هر گونه جراحی زیبایی که درگذشته داشته‌اید، آماده‌ باشید-.
 • آزمایش‌های فیزیکی را انجام دهید: پزشک پوست شما .و قسمت‌هایی که به درمان احتیاج دارد را چک می‌کند.- این چک به پزشک کمک می بشود  تا تغییراتی که باید در پوست ایجاد  بشود. را تعیین نماید و مشخص  بشود چطور شاخصه‌های فیزیکی مانند. رنگ و ضخامت پوستتان در نتیجه‌ی درمان تأثیر می‌گذارد-.
 • در خصوص نتیجه‌ی موردن ظرتان با پزشک گفت‌وگو کنید: در خصوص خواسته‌ها و نتیجه‌ی مورد نظرتان و نیز خطرات این روش درمانی با پزشک خویشصحبت کنید- مطمئن شوید که از مدت درمان و نتیجه‌ی آن به‌خوبی مطلع هستید.
 • از اشعه‌ی مضر خورشید دوری‌کنید: قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض اشعه‌ی خورشید در 2 ماه قبل از درمان دلیل به وجود آمدن لک‌های غیرعادی و دائمی در محل درمان شده می‌شود- در خصوص نحوه‌ی نگهداری در برابر اشعه‌ی آفتاب و میران اشعه سالم خورشید با پزشک خویشصحبت کنید.
 • برای برگشت به خانه آماده‌باشید: اگر در طول پاک‌سازی پوست از بی‌حسی و یا داروهای بیهوشی استفاده کرده‌اید جهت بازگشت به خانه به کمک احتیاج دارید.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن با لایه‌برداری آرام سطح پوست از ضخامت لایه‌ی بیرونی آن می‌کاهد و به درمان لک‌های ناشی از افزایش سن، چین‌وچروک و جوش‌های سرسیاه کمک می‌کند- این روش درمانی جهت درمان جای زخم‌های کوچک، لک‌های پوستی، آفتاب‌سوختگی و ترک‌های پوستی استفاده می‌شود- نیز کمک گرفتن از یکی از روش‌های لایه‌برداری به بالاتر رفتن مقدار تأثیر درمان کمک می‌کند-.

روش انجام

میکرودرم ‌ابریژن یک روش جهت از بین بردن سلول‌های مرده و شاداب سازی و پاکسازی پوست صورت هست. که به بازسازی پوست و درمان آسیب‌های ناشی از خورشید و افزایش سن کمک می‌کند. متخصصین پوست از دستگاهی جهت پاشیدن کریستال‌هایی بر روی پوست کمک می‌گیرند.این کریستال‌ها با ایجاد سایش و مکش لایه بالایی پوست را برمی‌دارند. همانند دیگر روش‌های پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست در این روش نیز جهت رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه به چندین روش احتیاج هست.

همچنین میکرودرم‌ ابریژن به افزایش ضخامت کلاژن‌ها کمک می‌کند

– این افزایش ضخامت دلیل می‌شود. تا شخص جوان‌تر و زیبا‌تر به نظر برسد- کلاژن پروتئینی در پوست هست. که در کودکی مقدار آن زیاد زیاد هست و دلیل می‌شود. پوست محکم و نرم به نظر برسد. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد و دلیل شل شدن و نا‌صاف بودن پوست می‌شود. کریستال‌های میکرودرم ابریژن یک روش مناسب و استاندارد جهت جوان‌سازی و شاداب سازی پوست محسوب می‌شود.

لیزر تراپی

لیزر تراپی روشی سریع، آسان و بدون درد هست  در پاک‌سازی صورت و پوست به کمک لیزر، لیزر انرژی گرمایی را به سطح پوست منتقل کرده. و لایه رویی پوست را پاک‌سازی می‌کند. درعین‌حال با تحریک کلاژن سازی به ساخت کلاژن به روش طبیعی کمک می‌کند.

روش انجام

در این روش جهت از بین بردن لایه‌های آسیب‌دیده‌ی پوست و پاک‌سازی آن از لیزر مخصوصی استفاده می‌شود.معمولاً از این روش جهت درمان چروک‌های اطراف چشم و دهان و نیز بهبود یافتن ظاهر پوست استفاده می‌شود. نیز از این لیزر جهت درمان بیماری‌هایی مانند همانژیوم و درمان جای زخم استفاده می‌شود.در این روش و با استفاده از گرما زخمی بر روی پوست ایجاد می‌شود. که اجازه‌ی دسترسی به لایه‌های زیرین را می‌دهد- به این وسیله چروک‌ها و زخم‌های عمیق‌تر بهتر درمان می‌شوند.این روش بعد از درمان به استراحت نیاز دارد و ممکن هست در طول مدت درمان کمی درد و ناراحتی به همراه داشته باشد-.

عوارض

برخی از بیماران در چند روز نخست ممکن هست. دچار سوزش و قرمزی پوست شوند- نیز به وجود آمدن واکنش‌هایی شبیه به آفتاب‌سوختگی در محل درمان شده .امکان‌پذیر هست.

لایه‌برداری

لایه‌ برداری با نرم ساختن پوست‌های خشک، بهبود بخشیدن به بافت پوست‌های آسیب‌دیده توسط خورشید. و جای زخم و آکنه و کم کردن مقدار چروک‌ها به درمان پوست کمک زیادی می‌کند. لایه‌بردارها نه ‌فقط جهت هدف‌های زیبایی بلکه جهت درمان بیماری‌هایی زیرا ملاسما (لک‌های تیره بر روی پوست) و بیماری‌های پیش سرطانی مانند شاخی شدن پوست نیز استفاده می‌شود.

ماسک پاکسازی پوست صورت

ماسک‌ها محصولاتی هستند که معمولاً به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار می‌گیرند.ماسک‌ها را می‌توان از خاک رس جذب‌کننده‌ی چربی، ژل‌های آب‌رسان و کرم‌های مرطوب‌کننده درست  بشو.   بنابراین بهترین روش این هست که جهت ساخت ژل از موادی که جهت نوع پوست شما مناسب هست. استفاده نمود. تا به بهترین نتیجه رسید. و پوست به‌خوبی پاک‌سازی شود-. جهت پاکسازی پوست خویشاز ماسک‌ها به‌عنوان محصولات نگهداری از پوست خانگی استفاده کنید .تا نتیجه‌ای بهتر از استفاده از پاک‌کننده‌ها، مرطوب کننده‌ها و تونرهای روزانه‌ی خویشبه دست آورید.