ست کردن لباس بهاری به سبک خانمهای شیک پوش با 9 نکته!!

همانطور در روزهای بهاری درجه حرارت هوا کم کم رو به افزایش هست شما هم باید تغییراتی در سبک لباس پوشیدن تان ایجاد کنید- بهار فصل رنگ ها هست و یکی از پیشنهادات اضافه کردن رنگ های مختلف به لباس های تان هست.

ایده هایی جهت ست کردن لباس بهاری

بستن کمربند روی لباس

یکی از پیشنهادات پوشیدن کت های پارچه ای با دامن و بستن کمربند روی کت ها هست  می توانید یک دامن ابریشمی را با یک کت پشمی باریک ست کنید- فراموش نکنید که باید از رنگ های شاد بهاری استفاده کنید-.

پوشیدن بارانی های بلند

یکی از لباس هایی که هم جهت بهار و هم جهت پاییز استفاده زیادی دارد، بارانی های کلاسیک هست  یک بارانی شتری رنگ بلند با یک شلوار گشاد می تواند شما را در بهار امسال به یک خانم شیک پوش تبدیل کند-.

یک خانم واقعی باشید

پوشیدن یک پیراهن زنانه با با قد متوسط با یک جفت کفش کلاسیک و ست کردن آنها با یک کیف دستی شما را در بهار امسال تبدیل به یک خانم تمام عیار می کند-.

قدرت پارچه های گلدار در فصل بهار

بهار فصل گل ها هست و شما هم می توانید از پارچه های گلدار جهت این فصل استفاده کنید- می توانید یک پیراهن گلدار و یا یک بلوز و شلوار گلدار بپوشید – تنها نکه این هست که جهت لباس رویه باید از لباس هایی با پارچه های ساده و بدون طرح استفاده کنید-.

پیراهن های بلند با کت و جلیقه های کوتاه

ست کردن پیراهن های حلقه ای با یک کت چرم یا پارچه ای کوتاه هم یکی دیگر از پیشنهادات جهت لباس پوشیدن بهاری هست.

شلوارهای پاچه گشاد

شلوار های از بالا گشاد یکی از بهترین پیشنهادها جهت ست کردن لباس های بهاری هست  بهتر هست این شلوارها را با کفش های اسپرت ست کرده و تیپ کلاسیک داشته باشید-.

کت و شلوار با نیم بوت های کوتاه

بهار فصل باران هست و یکی از بهترین انتخاب ها جهت این روزهای بارانی پوشیدن کت و شلوارهای کلاسیک با نیم بوت های کوتاه بهاری هست.

استفاده از رنگ سپید

روزهای بهاری هرچه جلوتر بروند هوا گرم تر می  بشود و رنگ سپید هم یکی از بهترین رنگ ها جهت شیک پوشی در این روزها هست  بهتر هست رنگ سپید را با رنگ های تندی مثل قرمز، نارنجی، سبز و — ست کنید-.

رنگ های آب نباتی

رنگ های آب نباتی که شامل رنگ های صورتی، بنفش، قرمز و — هستند هم بهترین رنگ ها جهت شیک پوشی در بهار هست.

ست لباس پیشنهادی جهت فصل بهار (+نکات مهم در ساخت استایل بهاره)

همزمان با شروع فصل جدید، نیاز هست که کمد لباس‌هایمان نیز تغییر کند و لباس‌هایمان بر اساس فصل و آب و هوایی که قرار هست بیاید نیز عوض شوند- بر همین اساس یعضی از تغییر فصل‌ها به تغییر اساسی و فراوان کمد لباس نیازی ندارد- .

مانند تغییر فصل پاییز به زمستان یا بهار به تابستان- اما در این میان،  تغییر فصلی مانند زمستان به بهار ، نیاز به یک دگرگونی اساسی در کمد لباس دارد- ست لباس‌هایی که جهت زمستان می‌پوشیدیم باید کاملا تغییر کنند- در هر صورت وارد شدن به فصل جدید جزو موضوعات زیاد هیجان انگیزی جهت اکثر افراد هست  اما در فصلی که هوا در صبح سرد است، در طول روز گرم و دوباره در شب، سرد، چه ست لباسی باید پوشید؟

تقریبا چالشی‌ترین فصل‌ها جهت ساخت استایل، پاییز و بهار هستند- زیرا هوای یکدست و ثابتی ندارند و اکثر اوقات در حال تغییر هستند- یک لحظه هوا زیاد گرم و دلنشین هست و لحظه‌ی بعد طوفانی و با بادی زیاد سرد- در چنین هوایی خوش‌استایل و شیک ماندن سخت است، اما قطعا قابل انجام هست  با پارچی همراه باشید تا در فصل زیبای بهار نیز زیبا و شیک بمانید-.

لباس‌های اولیه جهت ست لباس بهار

نکته اصلی و کلیدی جهت داشتن استایلی زیبا در فصل بهار این هست که لباس‌های پایه و اولیه خویشرا درست انتخاب کنید- اگر در کمد لباس خویشلباس‌‌های اصلی مانند مانتو، پیراهن و شلوار که از ملزومات هستند را دارید، می‌توانید به راحتی آنها را با هم ترکیب کنید و ست بهاری زیبایی بسازید- نیز به این لباس‌های اولیه می‌توانید اکسسوری نیز اضافه کنید و ست هیجان انگیزی بسازید- در ادامه چند ایده جهت شروع برایتان فراهم کرده‌ایم:

شومیز‌ بلند

شومیز های بلند دلیل می‌شود که ظاهری جالب پیدا کنید، در عین حال که به زحمت زیادی جهت ساخت استایل نیاز ندارند- جهت شومیز به سراغ پارچه‌هایی مانند نئوپرن یا کشمیر بروید تا ظاهری لوکس و زیبا پیدا کنید- ( در پارچی بخوانید: چک جامع انواع پارچه).

کاپشن‌های نازک

برای صبح‌ و شب‌های سرد کاپشن‌‌های باریک و سبک بهترین و ایده‌آل ترین گزینه‌ای هست که می‌توانید بپوشید- نیز پالتو‌های ترنچ نیز گزینه‌ای مناسب هستند، اما در حال حاضر کاپشن‌های بامبر و جین جهت فصل بهار ترند شده‌اند-.

پیراهن‌ بلند

این پیراهن‌ها تمامی مواردی که جهت بهار نیاز هست را دارند- پیراهنی را که حالت گشاد و راحت اما سیلوئت شیکی دارد را انتخاب کنید و با خیال راحت آن را بپوشید-.

شلوار کوتاه تا بالای مچ

این شلوارها را می‌توانید همه جا بپوشید زیرا در عین راحتی، طراحی شیکی دارند و در پا زیاد زیبا هستند- جهت ظاهری زیبا و شیک شلواری را انتخاب کنید که تا وسط کمرتان بوده و نیز کوتاهی آن کمی تا بالای مچ باشد- از خرید شلوار‌هایی که زیادی کوتاه هستند خودداری کنید، زیرا استایل را از حالت شیک بودن در می‌آورند- این شلوار‌ها را می‌توانید با نیم‌بوت، کفش‌های تخت و پاشنه بلند بپوشید-.

کتانی‌ اسپرت سپید

– کتانی‌های اسپرت ظاهر کژوآل و جذابی به استایل بهاره‌تان اضافه می‌کنند- نیز اگر آنها را به رنگ سپید انتخاب کنید ظاهر مینیمال و زیبایی خواهید داشت- بهتر هست کتانی‌ای که جهت بهار انتخاب می کنید ویژگی هایی مانند طراحی ظریف و جزئیات واضح داشته باشد- جنس این کتانی‌ها نیز بهتر هست که چرم یا کنواس محکم باشد-.

چگونه کمد خویشرا از لباس‌های زمستانی به بهاری تبدیل کنیم؟

در فصل زمستان همه‌ی ما بقدری پالتو و لباس‌‌های ضخیم پوشیده‌ایم که احتمالا با گرم شدن هوا نمی‌دانیم چطور لباس‌های خویشرا از ضخیم به باریک تغییر دهیم- این چند نکته را بخوانید تا دیگر این مسئله برایتان چالش نباشد-.

  • از روسری‌های ابریشمی به جای شال‌های بافتنی کلفت استفاده کنید- حتما رنگ‌هایی را انتخاب کنید که روشن و شاد باشند- این روسری‌ها را می‌توانید دور گردن یا مچ خویشببندید یا حتی می‌توانید مانند اکسسوری دور کیف خویشببندید-.
  • به جای پلیور‌های پشمی از جنس‌های پنبه‌ای استفاده کنید- برتری آنها نسبت به پلیورهای پشمی این هست که راحت‌تر هستند و نیز دلیل می‌شوند خیلی گرمتان نشود-.
  • به جای پالتو‌های پشمی، پالتو‌های جنس جیر یا جین بپوشید- پالتو‌های پشمی جزو مواردی هستند که در هر کمد لباسی وجودشان الزامی هست و نیز بهترین آیتم جهت پوشیدن در فصل بهار هستند-.
  • پیراهن‌های یقه اسکی خویشرا با پیراهن‌های دکمه‌ای یقه باز عوض کنید- با اینکه یقه‌های اسکی جزو موارد محبوب در زمستان محسوب می‌شود، اما در فصل بهار جهت ست لباس جایی ندارند-.

ایده‌هایی جهت ست لباس در فصل بهار

ساخت استایل همیشه راجع به ترکیب لباس‌‌های مختلف بر اساس ترند سال هست و اینکه آیا استایلی که ساخته‌اید به شما می‌آید یا نه؟ تمام ایده‌‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در ایران نیز قابل اجرا هستند فقط کافی‌است یک مانتو یا پالتوی باریک بر روی آنها بپوشید و ببینید که چطور در فصل بهار زیبا و خوش‌ استایل خواهید شد-.

پولیور و دامن بلند

هنوز زمان کنار گذاشتن پلیور‌ها فرا نرسیده پس فعلا از آنها چشم پوشی نکنید- فقط آنهایی که نازک‌تر هستند را جهت ست لباس بهار استفاده کنید و به جای پوشیدن آنها با شلوارهای جین، دامن‌های بلند را امتحان کنید- دامن دلیل می‌شود که استایل ظریف و زنانه و شیک‌تری جهت فصل بهار داشته باشید- استایل خویشرا با کفش‌‌های پاشنه بلند تکمیل کنید و از تعطیلات و مهمانی‌های عید نوروز خویشلذت ببرید-.

شلوار‌های کوتاه و کفش‌های میول

ترکیب شلوار کوتاه و کفش‌های تخت میول که جزو داغ‌ترین ترند‌‌ها هستند گزینه‌ای عالی جهت قرار‌‌های دوستانه و مهمانی‌های شبانه در فصل بهار هست  ( بیشتر بخوانید: انواع کفش زنانه و ویژگی آنها).

جین بر روی جین

این استایل زیبا در سال‌‌های اخیر جزو مواردی بود که کمتر توسط افراد پوشیده می‌شد اما بهار فصلی هست که باید قانون‌ها را کنار بگذارید و از استایل خویشلذت ببرید- نیز جین بر روی جین از مواردی هست که این اواخر به آن اهمیت بیشتری داده شده و بیشتر پوشیده می‌شود- این استایل را همراه با یک آیتم مانند کیف یا کفش چرم می‌‌توانید کامل کنید-.

در ادامه برایتان تعدادی استایل از ست‌ های فصل بهار آورده‌ایم که به راحتی همه‌ی آنها را می‌توانید در کشورمان بپوشید و از استایل خویشلذت ببرید- سعی کنید که در استایل خویشاز رنگ‌های روشن و شاد بیشتر استفاده کنید-.

ست کردن لباس بهاری به سبک خانمهای شیک پوش با 9 نکته!!

همانطور در روزهای بهاری درجه حرارت هوا کم کم رو به افزایش هست شما هم باید تغییراتی در سبک لباس پوشیدن تان ایجاد کنید- بهار فصل رنگ ها هست و یکی از پیشنهادات اضافه کردن رنگ های مختلف به لباس های تان هست.

چگونگی ست کردن لباس های آقایان در فصل بهار و تابستان

از فصل های زیبای سال میتوان به دو فصل زیبای بهار و تابستان اشاره  بشود  که در این فصل ها بوی طبیعت را حس میکنیم و درختان شکوفه میکنند طبیعت رنگ زیبایی به خودش میگیرد- رنگ های شادی که اطراف خودمان میبینیم همه چیز رنگی میشه رنگای سبز ، بنفش ، صورتی ، قرمز در این بازه زمانی همه چیز به با این رنگ های جیغ به چشم میخورند-.

برای آنکه بدانید چه رنگ هایی در بهار و تابستان بپوشید در این مقاله با ما همراه باشید-.

برای اینکه بخواهیم اصولی به این قضیه نگاه کنیم-پیشنهاد ما این هست که رنگ های تند را بصورت عنصر کلی تیپ خودتان استفاده نکنید-.

از آنجایی که معمولا رنگ های شاد و جیغ را اگر بصورت تم تیپ خودتان استفاده کنید کمی زننده میشود و جذاب بنظر نمیرسد میتوانید از این رنگ ها بصورت تیپ اجزای فرعی تیپ استفاده کنید -.

به کار گرفتن و ترکیب رنگ های زیبا و ست با یکدیگر تیپی فوق العاده جهت شما شکل میدهد-.

ست کردن با کمی ایده پردازی جهت استایل تابستانه

اگر بخواهید هم شاد بپوشید و جنتلمن به نظر برسید میتوانید با ایده هایی مثل پوشیدن شلوار کتون سبز رنگ ، با یک پیراهن آبی شیک میتواند این فکر شما را عملی کند- نه این که دیگر یک کت عسلی روی آن بپوشیم !!!!!!

این هم دلیل نمیشود که کت سرمه ای که دارید از مورادی که میتوانید با این لباس بپوشید به کنار برود- به طور کلی اگر بخواهیم از نظر اقتصادی به این قضیه نگاه کنیم باید بگم که معمولا رنگ هایی بخرید که فقط مختص یک تیپ و یک استایل خاص نباشد و بتوانید با لباس های دیگرتان بپوشید-.

هماهنگ کردن رنگ‌های بهاری در لباس‌های مردانه

برای پیدا کردن ایده های نو و تازه جهت پوشیدن و ست کردن رنگ ها در فصل های بهار و تابستان باید به اطرافتان کمی دقت کنید منظورمان طبیعت میباشد و از آنها الهام بگیرید-.

به درختانی که برگ های سبز دارند وحس تازگی و طراوت را به انسان منتقل میکنند توجه کنید-.

و اینکه در موارد موجود دیگر در این فصل ها ، مانند شکوفه های صورتی و قرمز ، خاک قهوه ای ، اسمان آبی نگاهی داشته باشید- مانند شخصی که یک قطعه هنری نقاشی را دارد خلق می  بشود  قطعه پالت رو بدست گرفته و ترکیب بندی رنگی جدیدی ایجاد کنید و رنگ ها را جسورانه انتخاب کنید-.

به شما توصیه میکنیم که جهت لباس های کلی مانند سویشرت و بافت و از رنگ های خنثی با تم رنگ شاد ضعیف بهره بگیرید- در عوض میتوانید با انتخاب کلاه یا کیف پول یا دستمال کاغذی گردن رنگ های خلاقانه را میتوانند بپذیرند-.

به کار بردن طرح و رنگ در لباس مردانه تابستانی

رنگ های شاد و سرحال در بهار به انتخاب پیراهن و کراوات ، دستمال کاغذی جیبی ختم میشوند- معمولا در فصل های سرد سال از رنگ های تیره تر استفاده میکنید که احتمالا بخواهید گاها در شما تغییری ایجاد شود- خواندن این مطلب به شما کمک می  بشود  در انتخاب لباس مناسب خویشراحت تر تصمیم بگیرید-.

به طور نمونه میشه گفت با پوشیدن پیراهن سپید و یک کراوات قرمز براق ترکیب رنگ زیبایی پدید خواهد اورد-.

شاید شما هم جز اون دسته افرادی باشید که دوست دارند پیراهن طرح دار یا راه راه بپوشند جهت اینکه بتوانید کراوات مناسب را انتخاب کنید جهت این نوع پیراهن ها به طرح های تک رنگ کراوات روی بیاورید- این موجب میشود که با استفاده از کراوات ساده زمینه تیپ خودتان را به سمت سادگی ببرید -.

کراوات هایی که با پارچه ابریشمی و صاف تهیه شده هست بهترین نوع میباشد با این حال که دارای طرح ساده بشمار میرود در هر صورت زیبایی خاص خودش را دارد-.

قوانین هماهنگ کردن رنگ ها با یکدیگر

اگر کمی به اطرافتان دقت کنید احتمالا در جمع دوستان یا آشنایان خودتون افرادی باشند که بصورت ذاتی در انتخاب رنگ ها و ترکیب آن با یکدیگر دچار مشکل نمیشوند- به راحتی با یک انتخاب سریع تیپ و جذابیت خودشون رو پیدا میکنند-.

اگر شما هم دوست دارید که از قابلیت انتخاب هوشمندانه رنگ لباس بهره بگیرید پیشنهاد میکنیم به اصول های در زمینه دقت فرمایید-.

از طیف‌های مختلف یک رنگ جهت ایجاد تضاد و هارمونی، در پوشش خویشاستفاده کنید-.

برای اینکه به یک سبک لباس پوشیدن و تیپ خاص احیا دهید و اینکه با پوشیدن آن استایل به دیگران نشان بدهید که روی این تیپ دقت و فکر گذاشته شده هست میتوانید از آسان ترین روش بهره بگیرید – این روش را میتوان به ست کردن یک رده رنگ ها با یکدیگر میباشد-.

به طور نمونه اگر یک پیراهن یاسی یا صورتی ملایم دارید آن را با یک کت زرشکی یا بادمجونی ست کنید و یا کراواتی را که انتخاب میکنید در طرح روی کراوات از رنگ های این طیف بکار رفته باشد-.

شما میتوانید با رنگ سرمه ای نیز این روش را تکرار کنید- یک کت اسپرت سرمه ای ترکیب زیبایی با تی شرت رنگ آبی روشن یا سپید متمایل به آبی ایجاد می  بشود  -.

اگر بخواهیم از روی اصول و قواعد پیش برویم که قطعا باید اینجوری باشد- باید به یک سری نکات ریز در این بین توجه کنید – تنها طیف رنگی یکسان نیست که یک تیپ را زیبا میسازد – بلکه چیدمان صحیح این رنگ ها در کنار یکدیگر هست.

چینش رنگ های در یک زمینه جهت اینکه نمونه موفق از تیپ و استایل شما باشد میتوان رنگ کت را رنگی با کنتراست بالا انتخاب  بشود  و جهت پیراهن و کراوات و دستمال کاغذی جیب طیف های ضعیف تر را انتخاب  بشود   به طور نمونه یک پیراهن سپید در کنار یک کراوات طوسی با راه راه سپید هماهنگی خاصی با یک کت و شلوار طوسی از خویشنشان میدهد-.

اگر به بتوانید جهت ست کردن لباس های خویشبا یکدیگر از رنگ های آبی و قهوه ای استفاده کنید استایل شما به چند مرحله بالاتر خواهد رفت – و زمانی که به انتخاب کفش میرسیم میتوانیم کفش مشکی تهیه کنیم زیرا این رنگ کفش گزینه مناسبی جهت محیط های رسمی و اداری میباشد-.

جهت ایجاد کنتراست و تضاد، یک رنگ به پوشش خویشاضافه کنید-

در همه مواقع هم نمیشود به صورت سبک هارمونی لباس پوشیدن که همه ی رنگ های بصورت یک طیف باشد و معمولا در یک زمینه باشد – در فصل بهار که زمان طراوت و شادابی هست -.

کمی تضاد رنگی میتواند خاص باشد و به نوعی تنوع طلبی را نشان دهد-

در محل کار خویشکه معمولا همه ی افراد در یک رده و سبک لباس میپوشند میتوانید رنگ کت و شلوارتان را یک درجه روشن تر بگیرید و این میتواند نشانه شیک پوشی و خاص بودن شما را در بین بقیه نمایان کند -.

بصورت کلی اگر بخواهیم به این قضیه نگاه کنیم بخش عمده ای از این تضاد رنگی را کراوات شکل میدهد -.

با کمی خلاقیت میتوانید رنگ دستمال کاغذی گردن و کراوات و جوراب را یکدیگر ست کنید این نوع تیپ جهت محیط های غیر رسمی و اداری میباشد- احتمالا بخواهید یک ست قوی تر داشته باشید و اگر قصد پوشیدن چنین تیپی را دارید از چند رنگ دیگر جهت ایجاد کنتراست تصویری بهره بگیرید-.

از چرخه‌ی رنگ جهت انتخاب رنگ‌های مکمل کمک بگیرید-.

وقتی قرار هست که با رنگ‌ها سر و کار داشته باشید، سخت هست که بدون تصور کردن تصویری که تیپ و ظاهر‌تان به وجود می‌آورد، دست به انتخاب رنگ‌ها و از آن مهم‌تر خرید لباس بپردازید- در این مواقع و جهت جلوگیری از سردرگمی‌های احتمالی، چرخه‌ی رنگ تنها سه رنگ آبی، زرد و قرمز را در خویشجای می‌دهد- اما نوعی از چرخه‌ی رنگ که مد نظر من است، آن هست که رنگ‌هایی را که از ترکیب سه رنگ اصلی ذکر شده، پدید می‌آید را هم نشان می‌دهد- رنگ‌هایی که رو‌به‌روی هم قرار گرفته‌اند، مکمل هم هستند و در ترکیب رنگ‌ها، بهتر هست از آن ها استفاده کنید-.

بهار چطور خوش تیپ لباس بپوشیم؟

بهار با این همه رنگ مهمان طبیعت شده و آن وقت شما غافل از آن همه تنوع و زیبایی، چسبیده اید به همان رنگ های تیره و سرد؟ حالا با تغییر فصل، وقت آن رسیده که شما هم تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید-.

از قضا فصل بهار بهترین فرصت جهت تجربه پوشیدن انواع لباس هایی هست کهبه هیچ عنوان آن را تجربه نکرده اید- فصل بهار، این فرصت را به شما می دهد که انواع رنگ ها را به مجموعه رنگ لباس هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید- جهت خوش تیپ شدن شما در فصل بهار، پیشنهادهایی داریم که بد نیست آنها را هم گوشه ذهن تان داشته باشید تا این بهار خوش تیپ تر از پارسال باشید-.

در فصل بهار کم کم آدم ها رو می آورند به پوشیدن صندل- معمولا بهتر هست صندل را با جوراب نپوشید، اما اگر هم محیط اقتضا نمی کند بدون جوراب در آنجا حاضر شوید بهتر هست کفش های کتانی و اسپرت دیگر را جهت این فصل انتخاب کنید- بهار فصل خوبی جهت پوشیدن کفش های رنگ روشن مثل انواع کفش های ورزشی و اسپرت هست  این فرصت را از دست ندهید-.

این چند تکه را جهت فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپ تان کامل شود: یک شال خنک بهاره جهت خانم ها ( و خانم هایی که از مقنعه استفاده می کنند می توانند شال را به عنوان مکمل پوشش شان استفاده کنند)، چند تی شرت ساده به رنگ های مختلف، شلوار کتان روشن، عینک آفتابی استاندارد و کلاه آفتابی بهاره-.

زمستانی ها را اخراج کنید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این هست که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی هست  یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار قدیم و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه تان را می پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تن تان می کنید، باید از صف خوش تیپ ها خارج شوید- خوش تیپی حکم می  بشود  که لباس های زمستانی را کنار بگذارید و لباس های بهاره بر تن کنید- .

قبول داریم که هنوز گاها شب ها سرد هست و باران های بهاری هم گاه و بیگاه فرو می ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن های بهاره هم گروه خاص لباس های این فصل هستند- بنابراین قبل از هر چیز از لباس های زمستانی تان دل بکنید و آنها را جهت سال بعد در کمد بگذارید-.

نکته دوم جهت پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه هست  این نکته به مورد قبلی هم بر می گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید- معمولا پارچه لباس های فصل سرد پشمی هست و کلفت تر اما لباس های فصل های خنک تر از جنس الیاف طبیعی و نخی هست و تار و پودشان باریک تر هست  به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس هایی انتخاب کنید که جنس پارچه شان مناسب فصل باشد- .

در دل این نکته، نکته دیگری هم نهفته هست و آن هم این کهبه هیچ عنوان یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید- مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن باریک تابستانی ترکیب مناسبی نیست- جهت این که ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این هست که حتما لباس های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان باریک بپوشید!.

نه تنگ نه گشاد

لباس به اندازه تن خودتان بپوشید- سایز نبودن لباس یکی از نشانه های بدتیپی هست  حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک مرتبه پرو کنید- سایز لباس ها با مارک های متفاوت ،مختلف هست.

همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند- شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود-.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود- زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب تان رود-.

بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه جهت روزهای آفتابی به حساب می آید- فقط دقت کنید که اگر تی شرت تان خیلی بلند هست نباید آن را داخل شلوار خویشکنید- تی شرت باید کمی پایین تر از دور کمر شما قرار بگیرد- هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند هست و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه هست.

فصل نو تیپ نو

تنوع باید یکی از ویژگی های تیپ شما در فصل بهار باشد- اگر تابه حال در لباس پوشیدن تان خیلی دنبال تنوع نبوده اید، امسال این فرصت را از دست ندهید- مثلا اگر فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب های قدیمی را بشکنید- مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید؛ احتمالا بیشتر به شما بیایند- .

اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار جهت خرید لباس به فروشگاه های دیگر سری بزنید- به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده های جدیدی جهت لباس پوشیدن بگیرید-.

در عین حال، به پوشیدن رنگ هایی که بهتان نمی آید اصرار نداشته باشید- رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ ها به پوست تان نمی آیند آنها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی هست که با رنگ پوست شما مکمل باشد-.

اگر شما لباسی به رنگی که با پوست تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن هست چین و چروک ها و خط و خطوط چهره تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهند- لباس هایتان را در رنگ هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید- طراوت حرف اول را در فصل بهار می زند-.

رنگی شوید

بهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس های رنگی در این فصل حال و هوای خویشو اطرافیان تان را واقعا عوض می کند- در این فصل پوشیدن رنگ های سبز، زرد، نارنجی و— بهتر از هر فصل دیگری هست  در عین حال بهتر هست تا حد امکان از پوشیدن لباس هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید- استفاده از رنگ های زیاد دلیل می  بشود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود،  و نه توجهی که زننده باشد- بنابراین سعی کنید در لباس هایتان بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خویشرا ساده نگه دارید-.

برای استفاده بهتر از رنگ ها، سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی)- رنگ هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ های هم خانواده شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی)- زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید- یادتان باشد اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس های تیره تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد-.

برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد- بهتر هست لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد-  و پیشنهاد ما این هست که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند (مثلا دارای گل های ساده سپیدرنگ باشند یا پشت آنها مارک کوچکی باشد-).

فصل بهار جهت خانم ها فصل خوبی هست زیرا می توانند با تهیه چند شال به رنگ های شاد (که قیمت چندانی هم ندارد) تنوع زیادی در لباس پوشیدن شان به وجود بیاورند-.

تیپ سپید زنانه بهاری + راهنمای خرید و ست کردن

در اینبخش یک گالری از تیپ سپید زنانه جهت فصل بهار را میبینیم- استایل سپید سراسری یکی از بهترین گزینه جهت فصل بهار و خصوصا ماه اردیبهشت و خرداد می‌باشد- امروز علاوه بر مدلهای ترند امسال، نکات مفیدی را هم راجع بـه چگونگی ست کردن لباسهای سپید مرور میکنیم- در ادامه از لباسهای مجلسی تا استریت استایل و حجاب استایل، برترین مدل ها رابه همراه هم می‌بینیم، با پارس ناز همراه باشید-.

راهنمای ست کردن لباس های سپید زنانه

از استایل سر تا پا سپید میتوان در موقعیت هاي متعددی استفاده کرد؛ از جمله مهمانی هاي غیر رسمی- پس چـه قصد خرید داشته باشید و چـه بخواهید با دوستان تان بـه یک کافه بروید، استایل سر تا پا سپید گزینه خوبی هست  فقط باید لباس هایتان ساده باشد- جهت اینکار از لباسهای ساده و شل استفاده کنید- پلیورهای گشاد، تی شرت اسانی، و شلوار دمپا گشاد با یک مانتو سپید گشاد جهت اینکار مناسب اند-.

ابتدا مطمئن شوید کـه دل‌تان می‌خواهد پیراهن زنانه بپوشید یا دو تکه، مثلاً تاپ و دامن یا تاپ و شلوار- بعد در زمان خرید لباس تا،ن توجه کنید کـه پارچه و اندازه لباس مناسب، شیک و مجلسی باشد- وقتی لباس مورد نظر خودرا پیدا کردید میتوانید روی آن یک کت بلیزر زنانه بپوشید تا آراسته تر و شیک تر بنظر برسید-.

رنگ سپید بدلیل سبکی و روشنی اش با فصل بهار گره خورده هست  بهمین دلیل ماه هاي گرم سال زمانی عالی جهت داشتن استایل سر تا پا سپید هست  اگر این بهار قصد دارید استایل سپید داشته باشید، میتوانید از پیراهن هاي زنانه سپید استفاده کنید- جهت تکمیل استایل تان هم از اکسسوری هاي سپید بهره ببرید- گزینه دیگر، ترکیب شلوارک و تاپ سپید هست.

یک پیراهن سپید از ملزوماتی هست کـه باید در کمد لباس تان داشته باشید- این پیراهن نه تنها بـه درد عروسی تان می‌خورد، بـه گزارش پارس ناز بلکه جهت مراسم مختلفی قابل استفاده هست  در زمان انتخاب پیراهن سپید باید نکاتی را درنظر بگیرید- زیرا خویشلباس رنگی ندارد، المان هاي دیگر از جمله برش لباس، فرم کلی آن، تکه دوزی و سنگ دوزی هاي روی لباس دلیل می‌شود لباس تان بی روح جلوه نکند-.

دامن سپید هم مثل پیراهن سپید، آیتم ضروری محسوب میشود- چـه مدل دامن تان مدادی بوده، چـه کمر تنگ و دامن کلوشی داشته و چـه میدی یا ماکسی باشد، دامن سپید، دامنی شیک و بااستایل اسـت؛ مخصوصا وقتی با آیتم هاي سپید دیگر ست شود- اگر میخواهید این دامن را در محل کار یا دریک مهمانی بپوشید، سعی کنید از مدل میدی یا مدادی استفاده کنید و آن رابا یک بلوز یا تاپ یقه بلند سپید ست کنید-.

با این کـه شلوار جین سپید همیشه گزینه اي عالی جهت تابستان محسوب میشود، اما سایر انواع شلوار سپید هم عالی هستند- از شلوار دمپا گشاد و دامن شلواری سپید گرفته تا شلوار برمودای سپید، مدلهای شیکی از شلوارهای مختلف دراین رنگ وجود دارند- چـه این شلوارها را در مراسم رسمی شب بپوشید و چـه در مراسم و مهمانی غیر رسمی روز، میتوانید انها رابا یک تاپ هم رنگ ست کنید-.

تیپ سپید زنانه بهاری | ست لباس دخترانه جهت فصل بهار + راهنمای خرید و ست کردن

اگر بـه دنبال لباسی زنانه و شیک هستید کـه بیش از حد دخترانه نباشد، از یک لباس توری و گیپوری سپید استفاده کنید- تور و گیپور سپید واقعا بااستایل و مجلسی بوده و مناسب مراسم رسمی هست  یا پیراهن زنانه و یا دامنی از این جنس ها انتخاب کنید- با اکسسوری هاي سپید استایل تان را تکمیل کنید یا اگر می‌خواهید ظاهرتان بیشتر جلوه داشته باشد، از یک آیتم متضاد مشکی استفاده کنید-.

چون لباس تان سپید هست بدین معنا نیست کـه نمیتوانید با آن هیچ لباس رنگی دیگری بپوشید- جهت این کـه کمی هم از رنگ ها در لباس خویشاستفاده کرده باشید، می‌توانید از پارچه طرح داری کـه زمینه سپید دارد بهره ببرید- مخصوصا گل هاي ریز و ساده طرح مناسبی خواهند بود؛ اما طرح هاي راه راه و شبیه بـه آن هم طرح هاي بدی نیستند- در آخر هم از اکسسوری هاي سپید مثل یک جفت کفش و یک کیف سپید استفاده کنید-.