آشنایی با چند روش فرم دهی به ابرو

ترمیم ابرو یک روش آرایشی میباشد که جهت زیباتر نشان دادن ابرو؛ از بین بردن نواقص و فرم دهی به ابرو ها استفادهبشود  یکی از مزیت های اصلی ترمیم جلوگیری از ریزش ابرو میباشد- این مورد عموما در کلینیک های زیبایی یا سالن های مجهز انجامبشود  در این مقاله به بیان نکات تکمیلی درباره ترمیم ابرو و انواع روش های فرم دهی به ابرو با آرایش نیمه دائم می پردازیم-.

در بحث ترمیم ابرو، به کمک هاشور زدن، یک سری رنگدانه را وارد لایه های سطحی پوست می نمایند- این رنگدانه ها می توانند مکان های خالی ابرو را پر نمایند- جهت استفاده از این روش، بهتر هست ابتدا شکل ابرو متناسب با فرم صورت خویشرا تشخیص دهید-.

معمولا افراد متخصص در زمینه ترمیم ابرو از ابزار هایی همچون خط کش، مداد و مواردی از این قبیل جهت زاویه سازی استفاده می کنند- در نظر داشته باشید که این حرفه نیاز به دقت و تخصص فراوان دارد- هر اندازه مهارت شخص جهت ترمیم بیشتر باشد، خروجی کار، حرفه ای تر به نظر می رسد- وقتی که فرم ابرو به درستی پیاده سازی شد، نوبت به آن هست که محل مورد نظر بی حس شود- جهت ترمیم عموما از بی حسی های موضعی استفاده می  بشود که تاثیرات آن طول ۲ الی ۳ ساعت ازبین می رود- معمولا بی حس کننده ها به زمانی در حدود ۱۵ دقیقه نیاز دارند تا به صورت کامل اطراف ابرو را بی حس نمایند-.

برای ترمیم ابرو از دستگاه های مخصوص استفاده می  بشود که بر روی دستگاه یکسری سوزن تعبیه شده هست و می تواند مطابق با تار های ابرو، خطوط متناسب ایجاد نماید- قطر سوزن ها متفاوت هست و با توجه به نوع ابرو و مدل درخواستی این  مورد تعیینبشود.

بهترین زمان ترمیم ابرو:

پس از آنکه شما ابرو های خویشرا به یکی از روش های زیباسازی، بازسازی و فرم دهی نمودید، قطعا در ابتدای کار دارای رنگ تیره ای هست  عموما افراد از این رنگ اظهار ناراحتی می نمایند- اما باید در نظر داشت که این مورد موقتی هست و در چند روز آینده، رنگدانه ها حالت طبیعی تری به خویشمی گیرند- پس از انجام هاشور و دیگر آرایش های دائم ابرو، حدود ۴۰ روز بعد نیاز هست تا شما مجدد به مراکز آرایشی و زیبایی رجوع نمایید تا ترمیم چک شود- در این مرحله ایرادات و نواقص احتمالی برطرف خواهد شد و از طرف دیگر اگر بخشی از رنگ دانه ها جذب پوست نشده باشند، مجدد مناطق خالی پربشود  پس از ترمیم اول می توان با گذشت حدودا سه ماه ترمیم ابرو را مجدد انجام داد-.

تعداد جلسات مورد نیاز جهت ترمیم:

در بهترین حالت روش های فرم دهی و زیباسازی ابرو بین ۱ تا یک و نیم سال ماندگار خواهند بود- پس از این مدت لازم هست تا مجدد این کار تکرار شود- ترمیم ابرو نیز با توجه به نوع رنگ و جنس پوست افراد و نیز نگهداری های پوستی که انجام می دهند، می توانند دارای جلسات مختلفی باشد- به صورت کلی در گام اول ۴۰ روز پس از انجام هاشور ابرو نیاز به ترمیم اولیه میباشد و پس از آن در بازه های ۳ ماهه این مورد می تواند تکرار شود-.

در خصوص ماندگاری و نیاز به ترمیم ابرو، باید عنوان  بشود  که همانطور مستحضر هستید، رنگدانه ها توسط سوزن ها وارد لایه اول و دوم پوست می شوند- در این لایه ها مقدار ماندگاری به نسبت کمتر هست  لذا هاشور ها  در حقیقت روش های موقتی محسوب می شوند-.

انواع آرایش های نیمه دائم ابرو:

برای انجام هاشور ابرو امروزه روش های متفاوتی وجود دارد که هر کدام فواید و معایبی دارند- در زیر برخی از روش های هاشور عنوان شده اند:

میکروبلیدینگ ابرو:

در روش میکروبلیدینگ ابرو یک سری سوزن به صورت ردیفی در کنار یکدیگر بر روی قلم قرار گرفته اند- خطوطی که در این روش ایجاد می شوند زیاد باریک و طبیعی میباشد- معمولا در حالت استاندارد این روش با انجام ترمیم ابرو، بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار خواهد بود-

میکروپیگمنتیشن ابرو:

ماندگاری میکروپگمنتیشن بیشتر هست و می توان انتظار داشت که در صورت نگهداری تا ۲ سال ماندگار باشد- در این روش رنگ دانه ها وارد لایه های عمقی پوست می شوند- دستگاه هایی که عمل میکروپیگمنتیشن را انجام می دهند، یکبار مصرف هستند-.

فیبروز ابرو:

از لحاظ نوع ظاهر فیبروز زیاد شبیه به میکروبلیدینگ میباشد- تفاوت این دو روش در دستگاه هایی هست که مورد استفاده قرار می گیرند- عمق ورود سوزن های این دستگاه نیز کم هست و طبیعتا دارای ماندگاری کمتری نیز میباشد-.

نتیجه گیری:

به صورت کلی هاشور ابرو و ترمیم ابرو دلیل می  بشود تا ابروها و به صورت کلی چهره شما زیباتر به نظر برسد و عیوب احتمالی برطرف گردد- باید در نظر داشت که جهت کاهش درد لازم هست که چند ساعت قبل از انجام ترمیم قهوه و یا چای میل نشود-.

ترمیم ابرو چیست؟

ترمیم ابرو چیست؟ هاشور ابرو جز بهترین و جدیدترین روش های زیباسازی و برطرف کردن نواقص ابروهاست- امروز این روش زیاد رواج پیدا کرده و جز محبوب ترین راه حل ها جهت پر کردن ابروها شناختهبشود.

پس از انجام هاشور جهت اولین بار، باید بعد از چند ماه دوباره جهت ترمیم به کلینیک زیبایی ما یعنی مرکز تخصصی< ابروتو > مراجعه کنید-

ترمیم ابرو به اندازه جلسه هاشور زدن جهت بار اول، زیاد اهمیت دارد- اگر جهت ترمیم ابرو مراجعه نکنید، نتیجه هاشور ابرو و هزینه ای که پرداخت کردید، از بین می رود- پس حتما زمان ترمیم را به یاد داشته باشید-.

بهترین زمان جهت ترمیم هاشور ابرو

ترمیم ابرو چیست؟ پس از این که اولین جلسه هاشور ابرو را گذراندید، باید به فکر ترمیم آن باشید- بهترین زمان جهت ترمیم هاشور ابرو، حدودا یک ماه بعد از هاشور اولیه هست  بعد از گذشت یک ماه، پوست بهترین موقعیت را جهت ترمیم خواهد داشت و بعد بهترین برداشت را از ترمیم می گیرید-.

دقت کنید کهبه هیچ عنوان امکان ندارد جهت ترمیم زودتر از زمان اعلام شده اقدام کنید- چرا که شرایط مناسب پوست هنوز مهیا نشده هست و نیازی به ترمیم نخواهد بود-.

همچنین اگر دیرتر از یک ماه جهت ترمیم مراجعه کنید، نتیجه دلخواه را نخواهید داشت- پس بهتر هست بعد از یک ماه انجام دهید تا نتایج رضایت بخش داشته باشید-

ماندگاری هاشور ابرو چقدر است؟

ماندگاری هاشور ابرو چقدر است؟ بیشترین ماندگاری که هاشور ابرو می تواند داشته باشد تا دو سال خواهد بود اما در صورتی که شخص پوست خشکی داشته باشد- بعد گذشت این مدت نیاز به ترمیم ابرو به صورت کامل قابل مشاهده خواهد بود-  و این ترمیم به عنوان رنگساژی شناخته می  بشود و مبحث این ترمیم با ترمیم اولیه جدا هست  با انجام ندادن ترمیم، بعد از دو سال رنگ هاشورها دیگر پایدار نخواهد بود و کم کم از بین خواهد رفت-.

خانم هایی که پوست های چربی دارند، پایداری هاشور ابرو کمتر از پوست های خشک بوده و به صورت حدودی ۶ الی ۸ ماه  پایدار میباشد-.

مراحل ترمیم

چگونگی ترمیم ابرو به همان صورتی هست که در جلسه اول هاشور انجام شد- با این تفاوت که مراحل کمتری در بر دارد و هم چنین از رنگ کمتری استفاده می  بشود و در زمان کوتاه تری به پایان می رسد- چرا که در این مرحله دیگر نیاز به طراحی ابرو نمی باشد-

تعداد جلسات مورد نیاز جهت ترمیم

تعداد جلسات ترمیم به همان یک جلسه ای که یک ماه بعد از هاشور ابرو انجام می شود، شاملبشود  در صورتی که به موقع به مرکز تخصصی ما جهت ترمیم مراجعه کنید،به هیچ عنوان مجبور به ترمیم دوباره  در مدت زمان ۶ الی ۲ سال نخواهید بود-

کم رنگ شدن هاشور ابرو

علت کم رنگ شدن هاشور چیست؟ دلایل مختلفی موجب کم رنگ شدن آن می  بشود که در ادامه شرح می دهیم:

روش های انجام هاشور

تاتو معمولی: این روش در مقایسه با روش های دیگر تاتو یا هاشور بیشترین دوام و ماندگاری را دارد- اما به دلیل استفاده از سرب زیاد و قدیمی شدن این روش کمتر شخصی از آن استفاده می کند-.

تاتو میکروپیگمنتیشن: با توجه به جنس پوست ماندگاری این روش معمولا بین ۶ تا ۲۴ ماه میباشد- هر چقدر رنگ پوست روشن تر و جنس پوست چرب تر باشد دوام تاتو و هاشور کمتر هست  در این روش از کارتیج های یکبار مصرف و رنگ های امتحان شده و مطمئن استفاده می  بشود و بخاطر همین ایمنی و سلامت شخص تضمین شده هست.

تاتو میکروبیلدینگ: این روش در مقایسه با روش قبلی دوام کمتری دارد و مناسب کسانی هست که به دنبال هاشور یا تاتو موقتی هستند- این روش همانند روش قبلی بهداشت و ایمنی آن مورد تایید هست.

رنگ تاتو

هر چه رنگ تاتو تیره تر باشد دوام آن بیشتر هست  در نتیجه رنگ های روشن دوام کمتری دارد و موجب می  بشود که ابروها زودتر به ترمیم لازم شود-

جنس پوست

پوست های خشک رنگ پذیری بهتری دارد و در نتیجه دوام رنگ بیشتر هست  و هر چقدر پوست چرب باشد، دوام رنگ کاهش می یابد-

رنگ نگرفتن هاشور

 • اشتباه در انجام روش های هاشور زدن
 • محصولات و رنگ های غیر استاندارد و غیر اورجینال
 • فردی که مبتلا به بیماری خاصی هست
 • رعایت نکردن نکات لازم بعد از هاشور ابروها

برخی از خانم ها به دلیل نوع هورمون های بدن و رنگدانه های پوست، رنگ پذیری کمتری دارند که مجبورند از رنگ های تیره تر استفاده کنند و یا با تکرار ترمیم به رنگ  و نتیجه دلخواه برسند-.

پشیمانی بعد از هاشور

ترمیم ابرو چیست؟ بسیاری از خانم ها با این مشکل مواجه می شوند که بعد از انجام هاشور احساس پشیمانی می کنند  یا از رنگ ابروها ناراضی هستند-.

در روش های قدیم امکان تغییر رنگ تاتو وجود نداشت- اما امروزه با پیشرفت علم این امکان وجود دارد که تمام رنگ های تیره را با یک تکنیک خاص به پایه بلوند عسلی روشن رساند- این یکی از امکانات خاصی هست که هر مرکز تخصصی تاتو و هاشور ابرو آن را شامل نمی شود-.


شما می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی <ابروتو >این امکان را داشته باشید که در صورت عدم رضایت از هاشور در جلسات ترمیم مشکلتان برطرف شود-.


نکات نهایی

بعد از هاشور از خاریدن یا کندن ابروها خودداری کنید- جهت بهبودی زودتر از پماد هیدروکوتیزون چشمی استفاده نمایید- جهت این کار از گوش پاک کن استفاده کنید و به آرامی پماد را روی ابروها قرار دهید-.

برای یک هفته از رفتن به استخر و یا سونا پرهیز کنید-.

اگر مشاهده کردید پوسته های ایجاد شده بر روی زخم های هاشور کم کم از بین می روند، به این معناست که زخم ها رو به بهبود هستند-.

معمولا توصیه می  بشود جهت احتیاط بیشتر به مدت سه روز از شستن ابروها پرهیز کنید و در صورت بیرون رفتن از منزل و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از عینک های محافظ استفاده کنید- بعد از سه روز جهت شستن صورت از شامپو بچه استفاده کنید-.


نکات مهم بیان شده کمک می  بشود  تا با نتیجه بهتری روبرو شوید-.


ترمیم ابروی کم پشت و پرپشت شدن سریع ابروها

ابروهای کم پشت این روزها با این همه استرس و عادات غلط تغذیه مشکلی همه گیر شده هست – هدف از ترمیم ابرو ، پرپشت شدن ابرو و رویش ابروهای ریخته هست   و که شما می دانید امروزه ریزش ابرو و مژه در زنان و مردان یکی از عوامل تخریب کننده زیبایی هست.

برای ترمیم ابرو راه و روش های بسیاری در طب مدرن وجود دارد- طب سنتی هم توصیه های موثر بسیاری جهت داشتن ابروهای پرپشت و درمان ریزش ابرو دارد- چند مورد از بهترین های درمان کم پشتی ابرو و مژه در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک جمع آوری شده هست که توصیهمی کنیم با دقت مطالعه کنید-.

نکاتی کلی جهت ترمیم ابروی ریخته و کم پشت

_غذاهای سالم بخورید:

بیوتین یک ویتامین هست که به رشد مو کمک می کند- شما باید تخم مرغ، آووکادو، سالمون و بادام زمینی را جهت درمان طبیعی ریزش مویتان بخورید-

_استفاده از سرم های ابرو و مژه:

سرم ابرو محصولی جهت تحریک رشد کیسه های ترشحی ابرو هست  برخی از بهترین سرم حاوی پپتید هستند که دلیل رشد سریع مو می شوند-.

_تا حد ممکن از آرایش اجتناب کنید:

آرایش صورت زیاد می تواند دلیل کاهش رشد ابرو ها شود- از زدن لوسیون و کرم ضد عفونی روی ابروهایتان اجتناب کنید-اینها کیسه های ترشحی مو را مسدود می کنند- این کار دلیل می  بشود که روند تنفس طبیعی مو بسته  بشود و از رشد موی شما جلوگیری کند-.

_ماساژ ابرو :

ابروها را به طور مرتب ماساژ دهید- ماساژ درمانی گردش خون در اطراف ناحیه ابرو بهبود می بخشد- اینکار دلیل تامین مواد مغذیبشود.

_شانه کردن جهت تحریک رشد مو:

شانه زدن مو فواید خودش را دارد و به تحریک مویرگ های خونی کمک می  بشود  در نتیجه گردش خون و انتقال مواد غذایی و اکسیژن را به ساقه و ریشه مو افزایش می دهد-.

_نوشیدن آب:

آب، جهت سلامت کلی شما مفید هست  به حذف تمام مواد سمی بدن شما از طریق ادرار کمک می کند- هر روز حداقل 8 تا 10 لیوان آب بنوشید- این کار دلیل افزایش سیستم بدن و بهبود رشد موبشود.

_اجتناب از کندن:

کندن و واکس زیاد ابروها جهت فولیکول هایشان مضر هست و ممکن هست دیگر رشد نکنند-.

– روغن زیتون و عسل برا ی ابروی کم پشت:

مخلوطی از یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و چند قطره عسل پر از ویتامین است، به ویژه ویتامین E و استفاده از آن آسان هست  اجازه دهید نیم ساعت بماند و با آب گرم بشورید- به یاد داشته باشید که آن را به مدت چند دقیقه جهت نتایج بهتر ماساژ دهید- می توانید از این درمان روزانه استفاده کنید-.

– درمان ابروی کم پشت با روغن جوجوبا:

گاهی اوقات کیسه های ترشحی مو به بهترین شکل ممکن تلاش می کنند که رشد کنند، اما نوعی مانع در حفرات آن ها را مسدود می کند- یکی از بهترین راه ها استفاده از روغن جوجوبا هست  چند قطره از آن را روی ابروهای خویشماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند-.

– ویتامین ای جهت ابروی کم پشت:

یک کپسول ویتامین ای را باز کنید و از یک برس مژه استفاده کنید تا چند قطره به ابروهایتان بزنید- این روغن دلیل قطع ریزش موها می  بشود و کیفیت آنها را بالا می برد-.

– تاثیر روغن رز ماری جهت ابروی کم پشت و ریخته:

مواد لازم:

 • چند قطره روغن رزماری
 • 1 قاشق غذا خوری جوجوبا یا روغن زیتون

طرز تهیه:

روغن رزماری را به روغن جوجوبا / روغن زیتون مخلوط کنید- به آرامی ابرو ها را با این معجون ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند- صبح صورت خویشرا بشویید- اینکار را هر روز و یا یک روز در میان انجام دهید-.

– پرپشت شدن ابروی کم پشت و ریخته با روغن اسطوخدوس:

مواد لازم:

 • چند قطره روغن اسطوخدوس
 • 1 – 2 قاشق غذا خوری روغن گیاهی (جوجوبا یا روغن زیتون)

طرز تهیه:

روغن اسطوخدوس را با روغن گیاهی مخلوط کنید- این مخلوط را به ابرو ها بزنید و ماساژ دهید- بگذارید یک شب بماند و آن را با شستشو دهنده صورت ملایم بشویید-.

برای نتایج سریع تر، این کار باید روزانه انجام شود- تحقیقات نشان داده اند که اسطوخدوس به رشد مو کمک می کند-

دقت کنید: همانند تمام روغن های گیاهی، قبل از این که از روغن اسطوخودوس استفاده کنید، یک تست روی پوستتان انجام دهید-.

– برگ کاری موثر در پر شدن ابروی کم پشت:

مواد لازم:

 • چند برگ کاری
 • آب گرم

طرز تهیه:

برگ های کاری را خرد کرده و آن ها را در یک فنجان آب گرم جهت چند ساعت خیس کنید- این معجون را روی ابرو های خویشبمالید و بگذارید یک شب بماند- از این روش سه تا چهار بار در هفته استفاده کنید-.

– روغن نارگیل و پوست لیمو جهت پرشدن ابروی کم پشت:

مواد لازم:

 • 1 عدد لیمو
 • 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
 • پنبه

طرز تهیه:

لیمو را پوست بکنید و پوست ها را خرد کنید- روغن نارگیل را در یک بطری شیشه ای بریزید- پوست لیمو را به روغن اضافه کنید- در بطری را بگذارید و آن را حداقل به مدت 14 روز در جایی خنک و تاریک قرار دهید-.

سپس این مخلوط را با کمک یک تکه پنبه آن را به ابرو هایتان بزنید و صبح روز بعد بشورید و هر شب قبل از رفتن به رخت خواب آن را انجام دهید-.

لیمو منافذ را تمیز می  بشود  و گردش هوا را به کیسه های ترشحی مو بهبود می بخشد، در حالی که روغن نارگیل مواد مغذی مورد نیاز جهت رشد مو سالم را فراهم می کند-.

– پرشدن ابروی کم پشت با ترکیب روغن کنجد، آب لیمو و روغن رز ماری:

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذا خوری روغن کنجد
 • 1/2 قاشق غذا خوری آب لیمو
 • 5 – 6 قطره روغن رزماری
 • پنبه

طرز تهیه:

همه مواد را به خوبی مخلوط کنید و از این ترکیب با استفاده از پنبه به ابرو هایتان بزنید-بعد از نیم ساعت آن را بشویید- هر روز دو بار این کار را انجام دهید- شما می توانید به راحتی این ترکیب طبیعی را در خانه آماده کنید تا رشد ابرو هایتان را افزایش دهید-.

– سیر درمان قوی جهت ترمیم ابروی ریخته

برای پرپشت شدن ابرو سیر یکی از بهترین روش ها و نسخه های طب سنتی هست به این صورت که سیر را در روغن زیتون خرد کنید و در جای تاریک قرار دهید ، پس از یک هفته بعد از صاف کردن روغن و جدا نمودن سیر ها محلولی بدست خواهید آمد که جهت رشد ابرو و به خصوص ترمیم ابروی ریخته زیاد مفید هست.0