درمان های خانگی جهت جوان سازی پوست

چه مرد، چه زن، چه پیر و چه جوان، همه خواهان پوستی روشن و بی عیب و نقص هستند

پوست سالم

– پوست سالم، جذابیت خاصی به زیبایی هر شخص می بخشد و نشانی از سلامتی هست  با بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی و انعظاف پذیری خویشرا از دست می دهد- کدری، خطوط ریز، لکه های پیری، پوست آویزان و چین و چروک، پدیدار می  بشود و پوست شما را خسته کننده و بی روح می کند-

دلایل زیاد زیاد دیگری نیز جهت کیفیت پایین پوست وجود دارد، از جمله: آلودگی، عادت های نامناسب جهت نگهداری از پوست، در معرض اشعه های مضر فرابنفش خورشید قرار گرفتن، رژیم غذایی نا سالم، کم آبی، استرس، سیگار کشیدن، مصرف زیاد الکل و خواب ناکافی- به علاوه، مشکلات سلامتی می تواند تاثیرات مضری بر سلامت و کیفیت پوست بگذارد-.

با این اوصاف، با چندین تغییر ساده در روش زندگی و دنبال کردن درمان های ساده ی خانگی، شما می توانید پوست خویشرا جوان کنید و حیات را به آن بازگردانید تا زیاد جوان تر به نظر برسد-  در حقیقت، این کارها می تواند به سادگی به شما کمک کند تا پوست خویشرا جهت زمانی زیاد بیشتر از آنچه که انتظار دارید، جوان و زیبا نگه دارد-

10 راه برتر درمان خانگی جهت جوان سازی پوست

1-آبلیمو جوان سازی پوست

آبلیمو با کاهش لکه های پیری و بقیه ی علائم سالخوردگی، به جوان سازی پوست کمک می کند- ویتامین C موجود در لیمو، یک آنتی اکسیدان قوی هست. که به حفاظت از پوست در مقابل آسیب های جدی متداول، کمک می کند-. به علاوه، خواص سپید کنندگی آن به بهبود کلی رنگ پوست چهره ی شما کمک می کند-.

 • بر روی یک نصفه ی لیمو، چند قطره عسل بریزید- آن را به آرامی بر روی صورتتان بمالید.- بگذارید تا به مدت 10 دقیقه بر روی صورتتان بماند و بعد صورتتان را با آب بشویید- این کار را یک یا دوبار در هفته انجام دهید-.
 • روش دیگر این هست که به سادگی، آب یک لیمو را بگیرید .و آن را بر روی پوست بزنید- بگذارید .تا 15 دقیقه بر روی پوست شما بماند، بعد آن را با آب خنک بشویید- این روش درمان را، روزی یکبار انجام دهید-.
 • راه دیگر این هست که یک قاشق چای خوری از آبلیمو و یک قاشق چای خوری سپیده ی تخم مرغ و نصف قاشق چای خوری، خامه ی شیر را با هم مخلوط کنید- این خمیر را بر روی صورتتان بزنید- 15 دقیقه صبر کنید،. بعد آن را با آب سرد بشویید.- این کار را یک یا دوبار در هفته انجام دهید-.

2-خیار مغذی و مرطوب کننده

میزان بالای آب موجود در خیار جهت پوست شما، مغذی و مرطوب کننده هست.  خاصیت جمع کنندگی و تسکین دهندگی آن جهت پوست های جوشی و آفتاب سوخته سودمند هست. و به جوان سازی پوست شما کمک می کند- .به علاوه، خاصیت آنتی اکسیدان موجود در خیار، به نگه داشتن پوستی تمیز، درخشان و جوان تر کمک می کند-.

 • دو قاشق چای خوری خیاررنده شده را با نصف فنجان، ماست مخلوط کنید تا ماسک صورت آماده شود.- ماسک را به صورت و گردنتان بزنید-بعد از 20 دقیقه، صورتتان را با آب گرم بشویید- از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید-..
 • روش دیگر آن هست که مقدار برابری از خیار رنده شده و پالپ هندوانه را مخلوط کنید- چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید،. بعد آن را به صورتتان بزنید- اجازه دهید تا روی صورتتان خشک شود.، بعد صورت را با آب ولرم بشویید- این کار را چند بار در هفته انجام دهید-.

3-پاپایا ( نوعی میوه ی استوایی ) جوان سازی پوست

پاپایا سرشار از ویتامین A، C، و E هست و خاصیت آنتی اکسیدان دارد. که به جوان سازی پوست کمک می کند-. پاپایا، پوست را صاف، نرم و مرطوب نگه می دارد-. به علاوه، هیدروکسی اسیدهای آلفای موجود در پاپایا، به لایه برداری پوست کمک می کند- نیز جهت درمان جوش، لکه، لکه های سیاه و مشکلات مشابه، سودمند هست.

4-موز جهت پوست خشک،

موز جهت جوان سازی پوست شما، به خصوص جهت پوست خشک، به دلیل خواص مرطوب کنندگی اش، فوق العاده هست.  نیز به مقابله با چین و چروک، خطوط ریز روی صورت و سایر نشانه های سالخوردگی کمک می کن.

5-ماست لایه بردار و مرطوب کننده

ماست به طرز فوق العاده ایی جهت پوست شما سودمند هست.  لاکتیک اسید موجود در ماست.، مثل یک تمیزکننده ی واقعی، یک لایه بردار و مرطوب کننده کار می کند- ماست می تواند به بازگرداندن روشنی و درخشش پوست شما کمک کند-.

6-پوست پرتقال جوانتر نگه داشتن پوست

پوست پرتقال که سرشار از ویتامین C، سیتریک اسید و سایر آنتی اکسیدان هاست،. به کاهش لکه ها و سالم و جوانتر نگه داشتن پوست کمک می کند-. پوست  پرتقال، به تمیزکنندگی، لایه برداری و کشیدگی پوست کمک می کنند-.

1-         پوست های چند پرتقال را به مدت چند روز در جلوی نور خورشید قرار دهید تا خشک شوند-.

2-         پوست ها را آسیاب کنید تا پودر شوند-.

3-         1 قاشق چای خوری از پودر پوست پرتقال را با 2 قاشق چای خوری از آرد نخود. و مقداری کافی آب را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید-.

4-         خمیر را بر روی دست هایتان، گردن و صورتتان بزنید.

5-         15 دقیقه صبر کنید، بعد صورتتان را با آب گرم بشویید-.

6-         از این ماسک صورت، یک یا دوبار در هفته استفاده کنید-.

7-آووکادو جوان سازی پوست های رنگ و رو رفته

آووکادو نیز در جوان سازی پوست های رنگ و رو رفته، کمک کننده هست . آووکادو مثل یک مرطوب کننده ی طبیعی پوست کار می  بشود . و به درمان پوست های خشک، لکه های پیری، زخم ها و آفتاب سوختگی کمک می کند-. به علاوه، اسیدهای چرب امگا-3 موجود در آووکادو، به حفظ انعطاف و استحکام پوست شما کمک می کند-.

 • 1 قاشق غذاخوری از پالپ آووکادو و 1 قاشق عسل را با 3 قاشق غذا خوری خامه ی تازه در یک مخلوط کن بریزید تا خمیر را آماده کنید- خمیر را بر روی پوستتان بزنید و بگذارید تا حداقل 30 دقیقه بر روی پوستتان بماند- صورتتان را با آب ولرم بشویید- این کار را چند بار در طول هفته انجام دهید-
 • شما نیز می توانید از روغن آووکادو جهت ماساژ بدنتان، قبل از حمام استفاده کنید- این یک روش ساده جهت مرطوب و روشن نگه داشتن پوست شما هست

8-چای سبز جهت جوان سازی پوست

ماسک های صورت چای سبز نیز جهت جوان سازی پوست عالی هستند- چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هست که سلامتی پوست را بهبود می بخشد و به مقابله با سالخوردگی کمک می کند- نیز به عنوان یک محافظ طبیعی در مقابل اشعه های فرابنقش عمل می کند، که در نتیجه از آفتاب سوختگی جلوگیری بشود

 • نصف قاشق چای خوری آبلیمو و مقدار کمی پودر زردچوبه را ب.ه 2 قاشق غذا خوری از چای سبز دم کرده و خنک شده اضافه کنید.- آن را به صورت و گردنتان بزنید و بگذارید تا 15 الی 20 دقیقه بماند، بعد صورتتان را بشویید-
 • روش دیگر این هست. که، 2 قاشق چای خوری از عسل طبیعی را در 2 قاشق غذاخوری از چای سبز دم کرده و خنک، مخلوط کنید.- آن را به روی پوستتان بزنید، به مدت 15 دقیقه بگذارید تا خشک بشود و بعد صورتتان را بشویید-.

9-گوجه فرنگی جهت جوان سازی پوست

درمان موثر دیگر جهت جوان سازی پوست، گوجه فرنگی هست . گوجه فرنگی، منبعی عالی از آنتی اکسیدان لیکوپن هست .که ماده ایی ضد پیری هست. و به نگهداری از پوست در مقابل اشعه های مضر فرابنفش خورشید کمک می کند-. به علاوه، ویتامین C  موجود در گوجه فرنگی، به تولید کلاژن کمک می  بشود . و از سلول ها در مقابل آسیب های جدی نگهداری می کند-..

 • 3 قاشق غذاخوری از آب گوجه فرنگی را با 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و 2 قاشق غذاخوری از خامه ی شیر مخلوط کنید تا یک خمیر نرم درست شود- .این خمیر را بر روی پوستتان بزنید، بگذارید تا 15 دقیقه بماند، بعد آن را با آب سرد بشویید- این کار را دوبار در هفته انجام دهید-.
 • شما نیز می توانید از گوجه ی خرد شده ی تازه جهت درمان جوش ها و لکه ها استفاده کنید.- آن را در قسمت جوش دار و یا لکه دار بزنید . بگذارید تا حداقل 20 دقیقه بماند، بعد آن را بشویید-.

10-آرد جو یک تمیزکننده ی طبیعی پوس

آرد جو، مثل یک تمیزکننده ی طبیعی پوست کار می کند-.آرد جو به برداشتن روغن اضافه، کثیفی و ناخالصی هایی که دیل بسیاری از مشکلات پوستی هستند،. کمک می کند- به علاوه، آرد جو از پوست، در مقابل آفتاب سوختگی نگهداری می کند-.

1-         یک قاشق غذاخوری آرد جو را با نصف قاشق چای خوری عسل و 1 قاشق چای خوری آب، مخلوط کنید تا خمیر درست شود-.

2-         آن را به آرامی بر روی پوستتان با حرکات دایره ایی بمالید-.

3-         بگذارید تا 10 دقیقه بر روی پوستتان بماند، بعد آن را بشویید-.

4-         این کار را یکبار در هفته انجام دهید تا از پوستتان لایه برداری کنید-.

 • همیشه قبل از خواب، آرایش هایتان را پاک کنید و صورتتان را خوب بشویید-.
 • شما می توانید از گلاب ساده جهت پاک کردن آرایش و تمیز کردن پوستتان استفاده کنید-.
 • بعد از شستن پوستتان از یک لوسیون مرطوب کننده جهت اجتناب از خشکی پوست استفاده کنید-.
 • کشیدن سیگار و مصرف بیش از حد الکل را متوقف کنید، چرا که سبب خشکی و پیری زودرس پوستبشود.
 • فعالیت های ورزشی روزانه انجام دهید، تا سموم را از بدن خارج کند و چرخش خون در بدن را بهبود بخشد-.
 • هفته ایی یکبار از پوستتان لایه برداری کنید-.
 • هر روز جهت محافظت از پوستتان در مقابل اشعه های مضر فرابنفش خورشید، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید-.
 • اگر از لوازم آرایش استفاده می کنید، کالاهای با کیفیت را انتخاب کنید و از مصرف کالاهایی که تاریخ مصرفشان قدیم بپرهیزید-.
 • استرس خویشرا کاهش دهید، چرا که استرس دلیل بی رنگ و روح شدن پوستبشود استرس نیز دلیل مشکلات پوستی مثل: جوش، کورک، پسوریازیس و آکنه ی روزاسه بشود.
 • هر روز حداقل، 6 ساعت عمیق و مستمر بخوابید- یک چرت 10 دقیقه ایی در طول روز نیز، به شما جهت لذت بردن از پوست تازه شدیتان کمک خواهد بشود.
 • با یک رژیم سالم غذایی، پوستتان را تغذیه کنید-.
 • مصرف سبزیجات، میوه، روغن ماهی و آجیل مانند بادام و گرده، پوست شما را جوان و سالم نگه می دارد-.

 

جوان سازی پوست دست و صورت با آب لیمو

آب لیمو از طریق کاهش لکه‌های ایجاد شده در اثر سن و دیگر علائم پیری، پوست را جوان می‌کند-. ویتامین C موجود در لیمو یک آنتی اکسیدان قوی هست .که پوست را در برابر آسیب های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند-. علاوه براین، خواص سپید‌کنند‌گی آب لیمو ظاهر کلی پوست را بهتر می‌کند-.

چند قطره عسل را روی نصف لیمو بریزید. و به نرمی آن را روی صورت بمالید- به مدت ۱۰ دقیقه آن را رها کرده و بعد با آب بشویید- یک یا دوبار در هفته این کار را انجام دهید-.

و یا، می‌توانید آب یک لیمو را گرفته روی پوست بمالید-. به مدت ۱۵ دقیقه آن را روی صورت نگه داشته .و بعد با استفاده از آب خنک صورت را بشویید.- این درمان را یکبار در روز استفاده کنید-.

یکی دیگر از گزینه ها، ترکیب یک قاشق چای خوری آب لیمو با سپیده‌ی تخم مرغ، و نصف قاشق چای خوری خامه‌ هست. خمیر تهیه شده را به صورت زده و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، آن را با آب خنک بشویید.- این کار را یک یا دوبار در هفته تکرار کنید-.

جوان سازی پوست دست و صورت با خیار

آب موجود در خیار، یک ماده‌ مغذی و مرطوب کننده عالی جهت پوست به شمار می‌آید- خواص تسکین دهندگی آب خیار، جهت پوست‌های آفتاب سوخته .و مستعد آکنه زیاد مفید هست .و جوان‌سازی مجدد پوست را به همراه دارد- علاوه براین، آنتی اکسیدان موجود در خیار، پوست را روشن، براق و جوان نگه می‌دارد-.

دو قاشق غذاخوری خیار رنده شده و نصف پیمانه ماست را جهت تهیه ماسک صورت با هم ترکیب کنید- .ماسک دست ساز تهیه شده را به صورت و گردن بزنید- بعد از ۲۰ دقیقه، آن را با آب گرم بشویید- این ماسک را دوبار در هفته استعمال کنید-.

در روشی دیگر، مقادیر مساوی خیار رنده شده را با پالپ هندوانه ترکیب کنید-. چند قطره آب لیمو به آن اضافه کرده و روی صورت بمالید- بگذارید خشک  بشود و بعد آن را با آب ولرم بشویید- این ماسک را ۲تا ۳ بار در هفته استفاده کنید-.

 

جوان سازی پوست دست و صورت با پاپایا

پاپایا غنی از ویتامین A ،C و E بوده و دارای خواص آنتی اکسیدانی در جوان سازی پوست هست .و پوست را نرم و مرطوب نگه می‌دارد- علاوه بر این، اسیدهای آلفا هیدروکسی موجود در پاپایا در لایه برداری پوست موثرند-. از طرف دیگر، پاپایا در درمان آکنه، لکه‌های پوستی، لکه های سیاه، و دیگر مشکلات مشابه مفید هست

برای تهیه این ماسک صورت خانگی باید دو قاشق غذاخوری پوره‌ی پاپایای رسیده.،۱ قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چای‌خوری آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید-

ترکیب به صورت زده و بعد از ۱۵ دقیقه با آب گرم بشویید-.

در نهایت، چند بار صورت را با آب سرد بشویید-.

برای لذت بردن از زیبایی پوست خود، این ماسک را ۲ تا ۳ بار در هفته به کار برید-.

جوان سازی پوست دست و صورت با موز

موز، به دلیل خواص مرطوب کنند‌گی که دارد، یک گزینه فوق العاده جهت جوان‌سازی پوست،. به ویژه جهت پوست های خشک، هست . موز نیز جهت مبارزه با چروک پوستی، خطوط ریز، و دیگر علائم پیری یک سلاح زیاد ارزنده به شمار می‌آید-.

یک موز رسیده‌ کوچک را به صورت پوره در بیاورید.- دو قاشق غذاخوری خامه‌ ، یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک و آرد جو و مقدار کمی آب را به آن اضافه کرده .و یک ماسک صورت تهیه کنید-. ماسک را به صورت زده و به مدت ۳۰ دقیقه آن را به حال خویشرها کنید و سپس، با آب ولرم صورت را بشویید-.

در روشی دیگر، یک موز با اندازه‌ی متوسط انتخاب کنید. و آن را با ۲ قاشق چایخوری عسل ارگانیک و مقدار کمی روغن زیتون ترکیب کنید- آن را به صورت زده و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید-.

هر یک از این درمان‌ها را یک یا دوبار در هفته استفاده کنید تا از پوستی شفاف، زیبا و جوان برخوردار باشید-.

جوان سازی پوست دست و صورت با ماست

ماست جهت پوست بی نهایت مفید هست  اسید لاکتیک موجود در ماست مانند یک پاک کننده‌، مرطوب کننده. و لایه بردار طبیعی عمل می  بشود . و درخشندگی و شفافیت از دست رفته‌ پوست را به آن برمی‌گرداند-.

با استفاده از دو قاشق غذاخوری ماست معمولی و نصف قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه و آرد نخود، یک ترکیب درست کنید.- خمیر تهیه شده را به صورت و گردن بزنید-. بگذارید خشک شود، و بعد آن را با آب خنک بشویید- این ماسک را یک یا دوبار در هفته استفاده کنید-.

یکی دیگر از گزینه ها، ترکیب دو قاشق غذاخوری عسل ارگانیک با دو قاشق غذا خوری ماست معمولی هست  .این ترکیب را به صورت زده و ۱۵ دقیقه منتظر بمانید- سپس، آن را با آب خنک بشویید- این درمان را چندبار در هفته استفاده کنید-..

جوان سازی پوست دست و صورت با پوست پرتقال

پوست پرتقال غنی از ویتامین C، اسید سیتریک، و دیگر آنتی اکسیدانهاست .و به کاهش لکه های پوستی کمک کرده و پوست را سالم و جوان نگه می‌دارد-. پوست پرتقال دلیل تمیز کردن، لایه برداری و سفتی پوست می‌شود-.

پوست چند پرتقال را به مدت چند روز زیر نور آفتاب بگذارید تا خشک شود-

پوستها را خرد و تبدیل به پودر کنید-

یک قاشق چای‌خوری پودر پوست پرتقال را با ۲ قاشق چای‌خوری آرد نخود و به مقدار کافی آب ترکیب کرده تا تبدیل به خمیر شود-

خمیر را به دستها، صورت و گردن بزنید-

15 دقیقه منتظر بمانید و بعد با آب گرم بشویید-

این ماسک را یک یا دوبار در هفته استفاده کنید-

برای داشتن پوستی سالم

برای داشتن پوستی سالم و زیبا حتما نباید .به مراکز زیبایی مراجعه کنید- ماسک صورت خانگی هم می‌تواند. دلیل درخشان شدن پوست، درمان آکنه و کنترل مقدار چربی پوست شود-.

با موادی که در آشپزخانه و یخچال دارید به‌راحتی پوست‌تان را مرطوب و تغذیه کنید.- امیدواریم. که حداقل یکی از این 12 ماسک صورت خانگی مورد توجه شما قرار گرفته باشد- اگر از ماسک دیگری استفاده می‌کنید، لطفاً تجربیات خودتان را برایمان ارسال کنید-.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.