تاثیر ابرو در زیبایی چیست

ابروها می توانند شخص را خسته و کسل نشان دهند و در مواردی می توانند شادابی و بشاشی خوبی به چهره ببخشند  و این در حالی هست که شما چه مقدار به ابروهای خویشرسیدگی می کنید- اگر ابروهای خویشرا مرتب نکنید ممکن هست دلیل دیده شدن چهره ای خسته به شخص مقابلتان شوید و بالعکس با مرتب سازی ابروها می توانید چهره ای شاداب را جلوه دهید-.

کسانی که دارای صورتی گرد هستند باید ابروهایی با قوسی تیز باشند تا صورتشان کشیده به نظر بیاید و هم چنین افرادی که دارای صورتی کشیده هستند باید ابروهایشان را به صورت گرد و هلالی مرتب کنند تا از کشیدگی صورتشان کاسته شود- برخی از افراد دارای صورت ها قلبی هستند در نتیجه باید ابروها را به صورت صاف مزتب کنند و جهت صورت های بیضی شکل ابروهایی خیلی گرد مناسب بوده و خیلی صاف نباشد-.

تاثیر ابرو در زیبایی صورت

به طور کلی هر نوع مدل ابرویی جهت چهره ای مناسب هست و با توجه به نوع صورت مدل آن را می توان تعیین نمود و قاب زیباتری به چهره بخشید- تاثیر ابرو در زیبایی بالاست و ابرو تاثیر بسزایی در زیباتر شدن صورت دارد و ابروهایی که ضخیم و پرپشت هستند جهت هر صورت نیز مناسب بوده و هرچه این ابروها پرتر باشند، چهره جوان تر نشان می دهد-.

زمانی که ابروها باریک باشد سن و سال افراد بیشتر و مسن تر جلوه می کند؛ در نتیجه بهتر هست که ابروها را بیش از اندازه باریک نکنید- برخی از بانوان، ابروهای خویشرا در منزل مرتب می کنند و به آن شکل می دهند و بهتر هست اگر از موچین استفاده می کنید یک ردیف از ابروها را بردارید تا بیش از اندازه باریک نشود-.

بهتر هست که در هر بار برداشتن ابرو مقداری از آینه فاصله بگیرید و صورت خویشرا از دور مشاهده نمایید؛ چرا که در این حالت می توانید ایرادات ابروی خویشرا برطرف نمایید- برداشتن بیش از اندازه ی موهای میان ابرو کاری اشتباه هست و توصیه می  بشود تا فاصله بیش تر از ۳٫۵ سانت نشود، چرا که فاصله زیاد  بشود در نتیجه بخش بالایی بینی شما بزرگ تر دیده می  بشود چهره ی شما چاق تر به نظر می رسد- بالعکس هرچه فاصله بین دو ابرو مناسب تر باشد بینی شما خوش فرم تر و چشمانتان درشت تر به نظر می رسد و این گونه دلیل تاثیر ابرو در زیبایی را متوجه خواهید شد-.

نقش ابرو در زیبایی صورت

نقش ابروها در زیباتر نشان دادن چهره زیاد اهمیت ویژه ای دارد به گونه ای که می توان گفت ابروها قاب اولیه ی صورت را تشکیل می دهند- یک ابروی زیبا دلیل زیبا تر و درشت تر نشان دادن چشم ها می شود، در نتیجه با اصلاح ایرادات ابروی خویشو انتخاب مدل مناسب صورتتان می توانید این زیبایی را چندین برابر جلوه کنید-.

امروزه داشتن ابروهای پهن و ضخیم کار آسانی نیست ولی بسیاری از افراد از این شانس بهره مند هستند و دارای ابروهای خوش فرم و پهنی هستند و همین ابروها هم نیاز به رسیدگی دارند- رازهایی که می توانید متوجه بشوید که داشتن ابرو علاوه بر زیبایی چه اهمیتی دارد، این رازها شامل این موارد هست.

ابروها از چشمان ما مواظبت می کنند و مژه ها و ابروها می توانند از ورود گرد و خاک به داخل چشمان ما جلوگیری کند و هم چنین مانع از ورود قطرات باران به داخل چشم هابشود  دوم این که تاثیر ابرو در زیبایی زیاد زیاد هست و ابرو ها در تشخیص چهره نقش مهمی دارد و دانشمندان طول کشفیاتی متوجه شده اند که تشخیص چهره بدون داشتن ابرو کاملا غیر ممکن هست  سوم ابروها جهت برقراری ارتباط غیر زبانی از اهمیت بالایی برخوردار هست به طوری که شخص می تواند با حرکت دادن ابرو، چشم و دهان خویشنوعی ارتباط غیر کلامی را برقرار نماید- ابروها نقش خوبی در نشان دادن عصبانیت، شاد بودن و تعجب را دارد-.

نقش ابرو در زیبایی چهره

هر ابرو در شخص به طور میانگین حدود ۲۵۰ عدد تار هست که طول عمر آن حدود ۴ ماه بوده و به طور کلی هر چهار ماه تار ابرو می ریزد و ابروی جدیدی جای آن می روید- تا حدودی شکل ابروها شخصیت شخص را نشان می دهد، مثلا افرادی که دارای ابروهایی صاف هستند افرادی واقع گرا و کسانی که ابروهایی خمیده دارند مردمی محور می توانند باشند- ابروها به مرور زمان مانند موهای سر به رنگ سپید در می آیند ولی روند تغییر رنگ در ابروها کند تر بوده و این به دلیل رنگ دانه های داخل ابروها هست.

محققان به این نتایج رسیده اند که رشد ابروها در تابستان به نسبت دیگر فصل بیش تر هست و مقدار رشد در این فصل سریع تر رخ می دهد- امروزه می توان جهت زیباتر نشان دادن ابروها از محصولاتی اعم از ژل ابرو، صابون ابرو استفاده نمود که دلیل بالا رفتن ابروها شده و شکل و فرمی قشنگ به آن ها می بخشد- استرس مانند سم بر روی موهای صورت و ابرو میباشد و می توانند از رویش آن ها جلوگیری کند، بهتر هست که بر روی استرس خویشکنترل داشته باشید تا بتوانید دلیل بروز این قبیل مشکل نشوید-.

ابروهایی که پر و خوش حالت هستند از جمله ملاک های مهم در چهره ی افراد هست و معمولا زنان از داشتن ابروهای کم پشت و باریک خویشناراضی هستند و راه های مختلفی را جهت بهتر شدن ابروهای خویشانجام می دهند- عمر ابروها مانند سایر قسمت های بدن عمری مشخص دارد و چنان چه به مرور زمان اگر ابروهایتان را از دست دادید از کشیدن مواد آرایشی مانند مداد بر روی آن اجتناب نمایید- و به موی خویشاجازه ی استراحت بدهید تا مجددا شروع به رشد کند .

و چه بهتر که از سایه ابرو استفاده نمایید چرا که ضرر آن به نسبت مدادها زیاد کم تر هست  امروزه روش های دیگری جهت جایگزین شدن مواد آرایشی مانند مداد و سایه ی ابرو به وجود آمده هست روش هایی مانند کاشت ابرو و هم چنین میکرو بلیدینگ و انواع آن می تواند جای خالی ابروی از دست رفته ی شما را پر نماید- روش کاشت ابرو مانند کاشت مو انجام می  بشود و تحت بی حسی این عمل صورت می گیرد و تاثیر ابرو در زیبایی در چنین مواقعی کاملا مشهود هست.

در این روش، از قسمت پرتر ابرو برداشته و به قسمت خالی پیوند زده می  بشود و در مواردی اگر شخص ابروی کم پشت و یا از دست رفته ای داشته باشد می توان از تارهای مصنوعی استفاده نمود- این روش کاملا به طبیعی تر شدن ابروهای شما کمک می  بشود  و دیگر نیازی ندارید از لوازم آرایشی جهت از بین بردن ایرادات ابرو استفاده کنید و این روش دائمی هست  میکرو بلیدینگ تقریبا مشابه همان روش تتو هست ولی با این تفاوت که در این روش تتو زدن بر جای خالی ابرو به صورت تار تار بوده و جلوه ای طبیعی را به مخاطب نشان می دهد- این روش موقت هست و با توجه به نوع پوست شخص باید مجددا ترمیم  بشود در این روش هم شخص ابروهایی زیبا و طبیعی را به دست می آورد و نیازی به لوازم آرایشی زیرا مداد و انواع سایه ها ندارد-.

تاثیر رنگ ابرو در زیبایی

رنگ کردن ابرو و موهایتان چهره ای متفاوت را جهت شما ایجاد  میشود و اگر تکنیک های این کار را یاد داشته باشید می توانید رنگ کردن را در منزل خویشانجام دهید-  و در مواردی به دلیل آماتور بودن افراد به جای زیبایی ممکن هست ظاهری بد شکل به شخص بدهد در نتیجه باید در  انتخاب رنگ دقت  بشود  و بهترین گزینه را انجام داد-  و بهتر هست جهت رنگ کردن مو و ابروی خویشنزد آرایشگری مناسب و با سابقه ی درخشان مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ابروهایتان را رنگ نماید- انتخاب رنگ ابرویی مناسب با رنگ پوست صورت و رنگ مو و چشم ها می تواند جذابیت خوبی را جهت شما رقم بزند و بالعکس انتخاب نامناسب رنگ ابرو می تواند چهره ای زشت را از شما به نمایش بگذارد؛ پس کاملا در انتخاب رنگ ها دقت نمایید- در نهایت پیشنهاد می  بشود مقاله بهترین روش های بالا کشیدن ابرو را جهت زیباسازی بیشتر مطالعه کنید-.

سوالات متداول در مورد تاثیر ابرو در زیبایی

آیا تاثیر ابرو در زیبایی می تواند موثر باشد؟

ابروها به دلیل این که قاب چهره را تشکیل می دهند از اهمیت زیادی جهت زیبایی شخص برخوردار هستند-

تاثیر ابرو در زیبایی چطور است؟

ابروهای مرتب شده و متناسب با فرم صورت شخص می تواند تاثیر خوبی بر روی چهره ی افراد بگذارد-.

تاثیر ابرو در زیبایی به چه صورت است؟

داشتن ابروهایی طبیعی و مرتب شده زیبایی را در شخص افزایش می دهد-.

علت ریزش موی ابرو چیست؟ چه درمان‌هایی جهت این مشکل وجود دارد؟ کاشت ابرو راه‌حل خوبی است؟ درباره علت ریزش موی ابرو و گزینه‌های ترمیم آن بیشتر بدانید-.

هرازگاهی، ریزش موی ابرو کاملاً طبیعی هست  ابرو هم مانند هر موی دیگری در بدن، یک چرخه طبیعی دارد که شامل موریزی در مرحله آخر می‌شود-.

اما این روند نباید جلب‌توجه کند و قطعاً نباید تکه‌های کچلی به‌جا بگذارد یا حتی موجب ریزش کامل ابرو شود- اگر متوجه شدید که ابروهایتان به‌شدت و به‌طور ناگهانی ریخت یا ابروهای ضخیمتان بی‌هیچ دلیلی باریک شد باید نگران شوید-.

اکثر ما فکر می‌کنیم که ابروها بیشتر جنبه زیبایی دارند اما آن‌ها از چشم‌ها در برابر ذرات و مایعات هم محافظت می‌کنند- به همین دلیل، چه مرد باشید چه زن، جلوگیری از ریزش ابرو اهمیت دارد-.

ریزش ابرو می‌تواند نشانه مشکل جدی‌تری باشد- پس یافتن علت ریزش ابروها زیاد مهم هست.

علت ریزش موی ابرو چیست؟

ریزش موی ابرو دلایل مختلفی دارد- یکی از آن‌ها برداشتن بیش‌ازحد ابرو با موچین هست  اگر از موچین استفاده نمی‌کنید، ریزش ابرو بنا به یکی از دلایل زیر اتفاق می‌افتد-.

1-         کمبود مواد مغذی

همان‌گونه که رژیم غذایی ناسالم موجب ریزش مو می‌شود، کمبود پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌ها هم بر رشد ابرو تأثیر می‌گذارد و موجب ریزش آن می‌شود-.

2-         مصرف دارو

مصرف داروهایی که یکی از عوارض جانبی آن‌ها ریزش مو هست موجب ریزش ابروها و موهای دیگر بدن می‌شود- یکی از این موارد، داروهایی هست که جهت شیمی‌درمانی بیماران مبتلا به سرطان استفاده می‌شود-.

اختلالات هورمونی در زنان هم موجب باریک شدن ابروها می‌شود، مخصوصاً اگر به لحاظ ژنتیکی مستعد ریزش مو باشند- داروهای دیگر هم که در فعالیت هورمونی اختلال ایجاد می‌کنند موجب ریزش ابرو می‌شوند-.

3-         اختلالات خودایمنی

اختلالات خودایمنی متعددی موجب ریزش موی ابروها می‌شوند- درواقع، ریزش مو یکی از علائم شایع بیماری‌های خودایمنی هست  شایع‌ترین این اختلالات که موجب ریزش موی ابرو می‌شوند، عبارت‌اند از:

1-         آلوپسی آره‌آتا

در این عارضه، بدن به فولیکول مو حمله می  بشود  و موجب ریزش مو در نواحی مختلف می‌شود- اگر آلوپسی در ابروها اتفاق بیفتد، بخشی یا کل ابروها می‌ریزند- ریزش موی ناشی از آلوپسی ابرو احتمالا دائم باشد اما در اکثر افراد این عارضه موقت هست.

برخی از افراد در زمان‌های مختلف دچار ریزش مو می‌شوند و دوباره موها رشد می‌کنند اما برخی دیگر فقط یک‌بار دچار این عارضه می‌شوند-.

2-         لوپوس

یکی از علائم این اختلال خودایمنی، ریزش مو هست و یکی از نواحی ابتدایی بدن که دچار آن می‌شود، ابرو هست.

4-         عوارض پوستی

افراد مبتلا به اگزما یا درماتیت آتوپیک دچار خارش در ناحیه ابرو و ریزش مو می‌شوند- پسوریازیس و درماتیت سبورئیک هم منجر به ریزش مو در خط ابرو می‌شوند،  و اگر آن ناحیه دچار شده باشد- درماتیت تماسی هم موجب ریزش ابروها می‌شود-.

زائده‌های پوستی مانند خال‌ها حتی اگر بدخیم نباشند، اگر در ناحیه ابرو ایجاد شوند موجب ریزش تکه‌هایی از موی ابرو می‌شوند-.

5-         مشکلات تیروئید

کم‌کاری تیروئید، عارضه‌ای که در آن غده تیروئید به‌اندازه‌ای که باید فعال نیست، معمولاً یکی از علل باریک شدن ابرو هست  این عارضه علائم زیادی مانند خشک شدن پوست، خستگی شدید و افزایش وزن ناگهانی دارد-.

نازک شدن موها ازجمله ابرو در مراحل بعدی کم‌کاری تیروئید مشخص می‌شود- ریزش موی ابروها قابل‌توجه‌تر از بخش‌های دیگر هست زیرا موی ابرو کم‌حجم‌تر از موهای سایر نقاط بدن هست.

و تنها علت باریک شدن ابرو اختلال در غده تیروئید نیست اما ریزش ابرو در اثر کم‌کاری تیروئید، الگوی زیاد مشخصی دارد- ریزش مو یا باریک شدن ابرو معمولاً در لبه خارجی یا یک‌سوم خارجی ابرو اتفاق می‌افتد-.

6-         اثر زخم

حوادث یا سوختگی‌های روی صورت ممکن هست منجر به به‌جا ماندن اثر زخم و از بین رفتن دائم ابرو شوند-.

7-         افزایش سن

موهای ابرو هم مانند موهای نقاط دیگر بدن با افزایش سن می‌ریزند-.

8-         بیماری هانسن

احتمالاً آن را با نام جذام یا خوره می‌شناسید- اگر ناحیه ابرو را درگیر کند موجب ریزش موی ابرها می‌شود-.

درمان ریزش موی ابرو

درمان ریزش ابروها انواع مختلفی دارد- برخی از این درمان‌ها از ریزش بیشتر ابروها جلوگیری می‌کنند-.

درمان باریک شدن ابرو بر رشد مجدد متمرکز شده هست  درمان‌های موجود انواع مختلف دارند، از داروهای موضعی گرفته تا جراحی- یکی از درمان‌های رایج ریزش ابرو، روگائین هست.

این دارو به‌صورت مایع یا لوسیون موجود هست  برخی معتقدند که این دارو جهت جلوگیری از ریزش ابرو و کمک به رشد مجدد آن پس از چند ماه استفاده مستمر فوق‌العاده هست.

برخی افراد جهت متوقف کردن ریزش ابرو از لاتیس استفاده می‌کنند که تنها داروی تجویزی جهت رشد مژه هست  درمان با لاتیس علاوه بر رشد مجدد ابروها موجب تیره شدن پوست زیر آن‌ها هم می‌شود که موجب تیره‌تر و درنتیجه ضخیم‌تر دیده شدن ابروها می‌شود-.

بهتر هست به یک متخصص مراجعه کنید- بهترین درمان، ابتدا علل ریزش مو را هدف قرار می‌دهد و هر دارویی ابتدا ریشه مشکل را درمان می‌کند-.

دارو، علت ریزش ابرو را از بین می‌برد و هنگامی‌که هنوز ابروها مثلاً در اثر اگزما در حال ریزش هستند، موجب رشد دوباره آن‌ها می‌شوند-.

اگر داروهای خانگی را ترجیح می‌دهید و مطمئن شده‌اید که ریزش موی ابروهایتان موقتی هست جهت تحریک رشد مو می‌توانید از داروهای خانگی استفاده کنید- متأسفانه در برخی موارد مانند اثر زخم ناشی از سوختگی یا موارد حاد آلوپسی، ریزش ابرو دائم هست و داروهای خانگی تأثیری ندارند- می‌توانید به گزینه جراحی‌ترمیم ابرو فکر کنید که همان کاشت مو جهت ابروهاست-.

کاشت ابرو چیست؟

گزینه‌های درمانی زیادی جهت ریزش دائم ابرو وجود ندارد- به‌غیراز تتو و استفاده از لوازم‌آرایش جهت کشیدن ابرو روی صورت، تنها گزینه کاشت ابروست-.

بهتر هست صادق باشیم، تتوی ابرو و آرایشبه هیچ عنوان ظاهری طبیعی ندارند و دائم نیستند- گاها هم ترسناک هستند! پس اگر می‌خواهید یک‌بار جهت همیشه این مشکل را برطرف کنید باید کاشت ابرو انجام دهید-.

در جراحی کاشت مو، تعدادی مو از ناحیه دیگر بدن که فولیکول‌های فعال دارد برداشته می‌شود- مو معمولاً از پشت سر برداشته می‌شود و در ناحیه ابرو قرار می‌گیرد-.

اگر کاشت ابو توسط متخصص‌ترمیم مو انجام شود، نتایج رضایت‌بخشی خواهد داشت-

کاشت ابرو اگر توسط متخصص انجام شود، چند روز طول می‌کشد- قبل از انجام جراحی، سابقه جراحی را که انتخاب کردید چک کنید و مطمئن شوید مدل ابروهایی که کاشته خوب هست  شکل ابروی مردان و زنان باهم متفاوت هست و اگر ظاهری طبیعی می‌خواهید باید جراح این نکته را مدنظر قرار دهد-.


این جراحی ترمیمی، بهترین درمان جهت آلوپسی ابرو هست زیرا کاشت ابرو را می‌توان هم در ناحیه کوچکی انجام داد هم کل ابرو-.


میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان آرایشی نیمه دائمی، فرآیندی هست که به وسیله ی آن رنگدانه های معدنی توسط سوزن های میکرو به صورت کاملاً طبیعی در زیر اپیدرم (لایه سطحی پوست) در لایه پوستی (لایه دوم پوست) کاشتهبشود.

این تکنیک به لحاظ پزشکی پیشرفته هست و جهت استفاده  نیمه دائمی و ایمن طراحی شده هست  میکروپیگمنتیشن جایگزینی بی خطر و طبیعی جهت آرایش روزانه هست و در طول روز نیز نیاز به تجدید نخواهد داشت-.

در حقیقت میکروپیگمنتیشن ابرو به نوعی، هنرمندی پزشک را می طلبد و در صورت اعمال صحیح توسط پزشک، پرستار یا تکنسین با تجربه، در مقایسه با لوازم آرایش، طبیعی تر و واقعی تر خواهد بود- امروزه رنگدانه های نوع پزشکی و دارویی جهت این دسته از استفاده  ها عرضه می شوند-.

انواع میکروپیگمنتیشن

افرادی که به دنبال اصلاح ظاهر ابروهای خویشهستند به دنبال روش های مختلفی از جمله کاشت ابرو، تاتوی ابرو و هاشور ابرو می روند- میکروپیگمنتیشن خویشیکی از انواع هاشور ابروست- میکروپیگمنتیشن به جز ابرو جهت استفاده  های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد-.

میکروپیگمنتیشن خط چشم و خط لب آرایش نیمه دائمی و زیبایی با ظاهر هرچه طبیعی تر ایجاد خواهد  بشود.

از میکروپیگمنتیشن بعد از عمل جراحی سینه جهت ایجاد بافت آرئولار (Areolar tissue) نیز استفاده می کنند-.

همچنین از میکروپیگمنتیشن جهت پر کردن خط شکستگی لابه لای موها و یا نواحی کچلی و نیز جهت پوشاندن لک های ناشی از بیماری ویتیلیگو (Vitiligo) استفادهبشود.

پیسی، بَرَص، لک و پیس یا ویتیلیگو (Vitiligo) یک اختلال در تولید رنگدانه هست که در آن، سلولهایی که رنگدانه تولید می‌کنند در قسمت‌هایی از پوست، صدمه دیده اند، در نتیجه لکه‌های سپید پوست درنواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند- مویی که در نواحی مبتلا به پیسی رشد می  بشود  معمولاً سپید می‌شود-.

میکروپیگمنتیشن ابرو همان هاشور ابروست؟

اصطلاحات هاشور ابرو، تاتو ابرو و میکروپیگمنتیشن اصطلاحات رایجی در بین سالن های زیبایی و کلینیک های پوست و مو هست  هاشور ابرو به معنی طراحی و کشیدن خطوطی مانند مو در محل ابرو هاست که جهت ترمیم نواحی کم پشت ابرو و یا قرینه سازی ابرو ها از آن کمک می گیرند- هاشور ابرو جایگزینی جهت روش های قدیمی و خطرناک تاتو بوده هست و ظاهر بهتری ایجاد می کند- هاشور ابرو به دو روش میکرو بلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجامبشود  پس  در حقیقت می توان گفت میکروپیگمنتیشن نوعی از هاشور ابروست-.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو معمولاً در دو یا سه جلسه انجامبشود  ابتدا یک طرح اولیه روی صورت بیمار زده می  بشود تا در مورد مدل و رنگ آن جهت رسیدن به ابروی نهایی از بیمار نظرخواهی شود- مرحله ترمیم که مرحله‌ی دوم هست را با فاصله‌ی ۳۰ تا 45 روزه انجام می دهند و رنگ ابرو را بهبود می بخشند- معمولاً مراحل بعدی زمانی انجام می  بشود که بیمار، درخواست ابروی پر رنگ تری را داشته باشد-.

تفاوت میکروپیگمنتیشن ابرو با تاتو

بسیاری از مردم میکروپیگمنتیشن ابرو را همان تاتوی بهداشتی می دانند-  در حقیقت روند اعمال میکروپیگمنتیشن همانند تاتوی ابرو هست به طوری که رنگدانه ها درون پوست جاسازی می شوند- اما، در نتایج این دو روش تفاوت هایی وجود دارد-.

میکروپیگمنتیشن را نمی توان با رنگدانه های پایه فلزی انجام داد زیرا سمی هستند و مهاجرت رنگدانه بین لایه های پوستی را سبب می شوند و یا حتی ممکن هست نقطه و لک ایجاد کنند- ضمناً ابزارهایی که جهت تاتو و هاشور استفاده می شوند متفاوت هست  مثلاً جهت تاتو، سوزن ها وارد لایه های عمیق تری از پوست می شوند، در نتیجه رنگ های سردی مانند خاکستری، آبی یا خطوط بنفش را شاهد خواهیم بود- میکروپیگمنتیشن می تواند خطوطی مثل موی طبیعی داشته باشد و ابروی سه بعدی ایجاد کند-.

مدت زمان دوام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن بین 6 ماه تا 3 سال بر پوست ماندگاری دارد و  و طول مدت ماندگاری آن متأثر از عوامل مختلفی خواهد بود که بخشی از آنها مربوط به مرحله انجام و کیفیت کار هست و بخشی از آن مربوط به نگهداری هایی هست که از سوی خویششخص باید انجام گیرد- مساله‌ی مهمی که در انجام کلیه عمل های زیبایی مانند تاتو، کاشت مو و — وجود دارد کیفیت کار و تخصص و تبحر شخص انجام دهنده هست.

نوع اجرا، شرایط آب و هوایی محل زندگی، جنس پوست شخص و مقدار چربی آن، نوع رنگدانه هایی که مورد استفاده قرار می گیرد و دور بودن از پرتو ماوراء بنفش خورشید از جمله عوامل موثر در ماندگاری میکروپیگمنتیشن هستند- جنس پوست بیمار از نظر چرب یا خشک بودن نیز در ماندگاری میکروپیگمنتیشن زیاد مهم هست  در افراد با پوست چرب، گیرایی رنگ کمتر هست  در یک میکروپیگمنتیشن خوب و حرفه ای، لازم هست متخصصی که عمل را انجام می دهد، از پیگمنت (pigment، رنگدانه) های اصل و با کیفیت جهت این کار استفاده نماید- محصولات کشورهای اسپانیا و امریکا، جزو محصولات خوب جهت این عمل هستند.