نقش ابرو

آنچه در این مطلب می خوانید

ابرو موهایی هست که بر روی پوست صورت در بالای چشم به شکل یک خط یا قوس می‌روید-[۱] ابرو از ورود قطرات آب (مثل باران و عرق) به چشم جلوگیری می‌کند- این کارکرد ابرو، از آنجا مهم هست که انسان‌ها بیش از هر حس دیگری، متکی به بینایی خویشهستند و ورود آب به چشم، بینایی انسان را تار می‌کند- ابرو به همراه مژه جهت جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به چشم هم کارایی دارد-[۲] امروزه ابرو، در تشخیص کلی صورت نیز تأثیر دارد- ابرو نیز بنا به حالت‌های احساسی و اشاری انسان، به هم‌راه دیگر اجزاء چهره، شکل مناسب آن حالت را به صورت می‌دهد- هر تار مو ابرو، 4 ماه یک مرتبه موهای ابروانتان ریخته و موهای جدیدی در خواهند آمد-.

ابرو جزو عضو مهمی از انسان هست که در چهره‌اش جهت زیبایی و محافظت از چشم قرار گرفته هست  محققان به این نتیجه رسیده اند که موهای ابرو ، در تابستان دارای رشد سریع تری نسبت به زمستان هست.

زیبایی

داشتن ابروهایی خوش فرم و مرتب نقش زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت افراد دارند و به همین دلیل هست که امروزه آرایشگران توجه ویژه ای به روش های آرایش ابرو دارند- ابروهای پر و خوش حالت یکی از ملاک های مهم در زیبایی صورن محسوببشود  ابروهای درشت چهره زیبا از انسان مرد و ابروهای باریک چهره زیبا از انسان زن می‌آفریند-.

مرگ ابرو

ابرو ها نیز به مروز زمان و با افزایش سن به رنگ سپید درخواهند آمد اما با این وجود روند سپید شدن ابروها کند تر از روند سپید شدن موهای سر هست  تغییر در تعادل هورمون ها با افزایش سن ارتباط دارد- ممکن هست کاهش سطح برخی هورمون ها مانند استروژن در بدن، موجب باریک شدن و یا ریزش موهای ابرو شود- استفاده بیش از حداز محصولات آرایشی نیز یکی از عوامل تخریب ابروها به‌حساب می‌آیند- مانند تمام موها در قسمت های دیگر بدن، موی ابرو نیز عمر مشخصی دارد- اگر به هر دلیلی در یک مقطع کوتاه اندکی از ابروهای خویشرا از دست دادید، از پر کردن جای آن با انواع مداد ها خودداری کنید- به مو فرصت استراحت و رشد مجدد دهید- معمولاً جهت پر کردن جای خالی ابرو، از سایه ابرو استفاده می‌کنند-.

کاشت ابرو

با توجه به اینکه گرافت‌های مو در هر ناحیه از پوست بدن که به آن منتقل شوند، رشد می نمایند؛ بنابراین پیوند موی طبیعی در هرناحیه از پوست که نیازمند آن باشد، قابل انجام هست که احتمالا مهم‌ترین مورد آن کاشت ابرو می‌باشد-.

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو بیشتر توسط متخصصین کاشت موی طبیعی انجام می‌گیرد چرا که تشابهات زیادی با پروسه کاشت مو دارد- روش معمول کاشت ابرو تکنیکFUT می‌باشد که شامل برداشت موهای پشت سر به صورت یک باریکه چند سانتیمتری و بعد جداسازی پیازهای موی آن و انتقال آن‌ها به ناحیه پوست ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی در این ناحیه می‌باشد- ( موها به دلیل ماندگاری بیشتر و جنس مرغوبتر از ناحیه موهای پشت سر انتخاب می‌شوند و با بخیه دولبه ناحیه برداشت باریکه پوست، هیچ اثری از برداشت موها و نیز کم پشتی در ناحیه پشت سر باقی نمی‌ماند-) .

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو جهت بهبود جلوه زیبایی ابرو در چهره که در اثر باریک شدن، جای زخم یا ریزش کامل موهای ابرو دچار مشکل شده‌است به کار می‌رود- از بین رفتن ابروها ممکن هست به دلیل عوامل ژنتیک، الکترولیز یا لیزر موها، مرتب کردن و برداشتن بیش از حد ابروها، اختلالات هورمونی و بیماری‌های تیروئید، ضربه، سوختگی یا تصادف رخ داده باشد، که در هیچ یک از این موارد محدودیتی جهت انجام کاشت ابرو وجود ندارد- موهای مناسب جهت کاشت ابرو از ناحیه پشت سر و عموماً به روش FUT ( برداشت یک باریکه از پشت سر) برداشت و به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد- این موها تا پایان عمر رشد کرده و هر 2 تا 3 هفته نیاز به اصلاح دارند-.

برای حفظ ظاهر طبیعی ابرو، موها باید در قالب گرافت‌های تک تار مو منتقل و پیوند گردند- کاشت ابرو یک پروسه زیاد ظریف و زمانگیر بوده که در طول آن موها در شکاف‌هایی به قطر نیم میلی‌متر کاشت می‌شوند، شکاف‌هایی که در زاویه طبیعی رشد ابروها و کاملاً خوابیده روی پوست ایجاد می‌گردند- این مقدار از ظرافت دلیل می‌شود که این جراحی با حداقل جای زخم و آسیب به پوست و موهای موجود در ناحیه ابرو انجام شود، بطوری‌که بعد از کاشت تشخیص جای کاشت ابرو ناممکن می‌باشد و به موهای قبلی ابرو نیز آسیبی وارد نمی‌گردد- این عمل تحت بیحسی موضعی انجام شده و در حدود 3تا4 ساعت زمان برده و در حین و پس از جراحی حداقل درد را دارد-.

در طول 2 تا 4 روز اول پس از کاشت ابرو امکان یک تورم مختصر پشت پلک و ایجاد دلمه در نواحی کاشت وجود دارد که پس از آن از بین می‌روند و ممکن هست حدود 3 تا 5 روز پس از آن پوست ناحیه کاشت حالت صورتی رنگ داشته باشد، لذا بیماران پس از این بازه زمانی می‌توانند بدون هر گونه اثری از کاشت ابرو به زندگی عادی برگشته و در محل کار خویشحاضر شوند، بخیه‌های پشت سر بین 10 روز تا 2 هفته بعد کشیده می‌شوند- ابروها در طول ماه اول رشد و بعد ریزش پیدا کرده و بعد از یک بازه زمانی حدود 3 ماه حالت نهفتگی شروع به رشد می نمایند، ارزیابی نتیجه کاشت ابرو پس از 9 ماه تا یکسال انجام می‌گیرد- ماندگاری و رشد ابروها تا پایان عمر و دائمی می‌باشد- نیز افرادی نیز که به دنبال خالکوبی، هاشور یا تاتو ابرو دچار کم پشتی شدید و یا ریزش ابرو شده‌اند می‌توانند بر روی محل تاتو خویشکاشت ابرو انجام دهند که با نتایج قابل قبولی همراه می‌باشد-.

آنچه باید در مورد ابرو بدانید و احتمالا نمیدانید

ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت و به خصوص چشم های ما دارند، یک ابرو زیبا می تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد- با حقیقت کنار بیایید؛ داشتن ابروهای پهن و خوش حالت کار آسانی نیست-  و بعضی از افراد آنقدر خوش شانس هستند که به خودی خود، ابروهای کامل، پهن و خوش حالتی داشته باشند- هرچند که همین ابروها هم نیازمند نگهداری و توجه همیشگی هستند- در مورد ابروها رازهایی در این بخش از نمناک خواهیم گفت که هر کدام از شما باید بدانید-.

حقایقی در مورد ابرو

1- آن ها از چشمان ما محافظت می‎ کنند :

در طول تاریخ بشر، بیشتر بخش های مو از بدن انسان کاهش یافته ، به جز ابروها و مژه ها – مژه ها و ابرو ها از چشمان ما در مقابل گرد و غبار جلوگیری کرده و مانع ورود قطرات باران به داخل چشم می ‎شوند-.

2- ابروها در تشخیص چهره نقش مهمی دارند :

محققان با انجام آزمایش های مختلف دریافتند که تشخیص چهره بدون وجود ابرو تقریبا غیر ممکن هست – آزمایشات انجام شده در این زمینه حاکی از آن بود که 46% از افراد توانایی شناسایی افراد مشهور را بدون وجود ابروان آن ها نداشتند -.

3- ابرو ها جهت برقراری ارتباطات غیر کلامی زیاد مهم اند :

همه ما در بسیاری از مواقع به جای برقراری ارتباطات کلامی ، با استفاده از حرکات چشم و ابرو و دهانمان با مخاطب خویشارتباط غیر کلامی ایجاد خواهیم  بشود  و این بیانگر این موضوع هست که ابروها نقش به سزایی در نشان دادن حس عصبانیت ، خوشحالی و تعجب دارند -.

4- میانگین تعداد موهای ابروی یک شخص حدود 250 تار مو در هر کدام از ابرو ها هست :

طول ، ضخامت و جهت رشد ابروها در هر شخصی متفاوت هست اما با این حال آزمایشات حاکی از آن هست که هر شخص به طور متوسط دارای 250 مو در هر کدام ابروان خویشهست -.

5- رشد مجدد موهای جدید ابرو ها :

هر یک از تارهای موی ابرو دارای عمری حدود 4 ماه هستند – به عبارت دیگر ، هر 4 ماه یک مرتبه موهای ابروانتان ریخته و موهای جدیدی در خواهند آمد -.

6- شکل ابروها ممکن هست نشان دهنده شخصیت شخص باشد :

برخی محققان بر این باورند افرادی که دارای ابروان صاف هستند ، افرادی واقع گرا بوده و افراد دارای ابروان خمیده ، دارای شخصیت مردم محور می‎ باشند -.

7- ابروها نیز همانند موهای سر، سپید خواهند شد :

ابرو ها نیز به مروز زمان و با افزایش سن به رنگ سپید درخواهند آمد اما با این وجود روند سپید شدن ابروها کند تر از روند سپید شدن موهای سر هست -.

8- رشد موهای ابرو در تابستان بیشتر هست :

محققان به این نتیجه رسیده اند که موهای ابرو ، در تابستان دارای رشد سریع تری نسبت به زمستان هست -.

9- استفاده از محصولات مرتب کننده تار های ابرو :

ژل ابرو، محصول جدیدی هست که به تازگی به بازار آمده و با استفاده از آن می ‎توانید به ابروان خویششکل و حالت زیباتری ببخشید -.

10- ابرو ها نقش زیادی در زیبایی شخص دارند :

داشتن ابروهایی خوش فرم و مرتب نقش زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت افراد دارند و به همین دلیل هست که امروزه آرایشگران توجه ویژه ای به روش های آرایش ابرو دارند -.

11- تاثیر استرس بر رشد ابرو ها :

استرس ، دلیل کند شدن روند رشد ابرو و حتی متوقف شدن رشد آن می ‎شود – بنابراین جهت جلوگیری از این اتفاق سعی در کنترل استرس خویشداشته باشید -.

12-مدل ابرو

ابروهای پر و خوش حالت یکی از ملاک های مهم در زیبایی صورن محسوب می  بشود – اغلب خانم ها از داشتن ابروهای کم پشت، نا متقارن و بی نظم گلایه دارند-  و همه ابروها از روز اول بی نظم و نامتقارن نبوده اند، شرایط خاص و عملکرد اشتباه در نگهداری یا شکل دادن های گوناگون ، زیبایی ابرو ها را دچار مشکل می  بشود  -.

13-عمر ابروها

مانند تمام موها در قسمت های دیگر بدن ، موی ابرو نیز عمر مشخصی دارد – اگر به هر دلیلی در یک مقطع کوتاه اندکی از ابروهای خویشرا از دست دادید ، از پر کردن جای آن با انواع مداد ها خودداری کنید -به مو فرصت استراحت و رشد مجدد دهید – بهتر هست جهت پر کردن جای خالی ، از سایه ابرو استفاده کنید -.

14-کندن ابروها از ریشه

شاید شما نیز پیرو مد بوده باشید و از مدلهایی که یک دوره زمانی خاص روی بورس بوده و حالا دیگر طرفدار ندارد جهت ابروان خویشاستفاده کرده باشید – مثلا ابروهایی با دم کوتاه یا ابروهای کاملا نازک! استفاده طولانی مدت از موم و بند جهت باریک تر کردن ابرو منجر به از دست دادن دائمی موی ابرو می  بشود – بهترین روش جهت شکل و نظم دادن به ابرو ، استفاده از تیغ و قیچی میباشد -.

15-تاثیر هورمون ها بر ابرو

تغییر در تعادل هورمون ها با افزایش سن ارتباط دارد – ممکن هست کاهش سطح برخی هورمون ها مانند استروژن در بدن، موجب باریک شدن و یا ریزش موهای ابرو شود-.

16-مسموم شدن موها

گاهی اوقات ممکن هست ابروهای شما، به خاطر استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی نامناسب آسیب ببینند- برخی از مواد آرایشی حاوی فلزات سنگینی مانند جیوه، آرسنیک و… میباشند- تماس مو با این مواد موجب مسومیت شده و در نهایت به سادگی منجر به ریزش مو می  بشود -تاثیر این فلزات سنگین بر موها تا حدی هست که مسمومیت غیرمستقیم با آن ها هم ممکن هست سبب ریزش ابروها یا موهای سر شود.

انواع روش های مختلف مربوط به آرایش و میکاپ دائمی ابروها-

به طور کلی هر خانمی دغدغه داشتن ابرو های زیبا و پر پشت را دارد- این روزها نیز نسبت به قدیم روش های بسیاری وجود دارد تا خانم ها به این خواسته خویشدست یابند، از استفاده از لوازم آرایشی ابروها که تاثیر موقتی دارند گرفته تا انجام تاتوها و سایر روش های مشابه که تاثیر طولانی مدتی را به همراه دارند- انتخاب میان این روش ها زیاد سخت هست و ممکن هست خانم ها با چالش هایی رو به رو باشند- عواملی مختلفی در این میان وجود دارد که روی انتخاب روش مورد نظرتان تاثیر می گذارد، مانند شکل ابرو، نوع مو، بودجه و غیره که دلیل میشود یکی از راههای آرایش ابرو مانند میکروبلیدینگ ،میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ، روش آمبره، اکستنشن ابرو و لمینیت ابرو را انتخاب کنند-.

حتی یادآوری زمان هایی که شکل و فرم ابروها دلیل شد تا ظاهر کلی ما زیاد تغییر کرده و نامناسب و زشت  بشود نیز دردناک هست  هم چنین همگی ما جهت داشتن ابروهای ضخیم تر و پر پشت تر سعی کرده ایم تا با موچین، به جان ابروهای مان بیافتیم تا در نهایت شکل ابرو مد نظرمان را به وجود بیاوریم، اما در نهایت نتیجه آن چیزی نشد که ما می خواستیم- اگر شما نیز همانند ما در دوره ای از زندگی تان این کار را انجام داده اید، صنعت زیبایی راه حل های فراوانی جهت شما دارد-.

تقریبا هر جایی در اینستاگرام چنین روش هایی جهت آرایش دائمی ابروها را مشاهده می کنیم- اما دانستن این موضوع زیاد مهم هست که روش های مختلف و متفاوتی جهت آرایش دائمی ابروها وجود دارد که در این مقاله به هر کدام از آن ها می پردازیم تا بتوانید انتخاب آگاهانه ای جهت خویشانجام دهید-.

1-میکروبلیدینگ (MICROBLADING)-

مناسب افرادی هست که نمای طبیعی را جهت ابروهای خویشجهت مدت زمان بیشتری می خواهند- هم چنین این روش مناسب افرادی هست که پوست نرمال تا طبیعی دارند زیرا پیگمنت های رنگی را بهتر نگاه می دارند- از این رو اگر پوست شما چرب هست و حالت شاینی دارد، سعی کنید از دیگر روش ها جهت مدل دادن به ابروهای خویشاستفاده کنید، زیرا تنها دلیل هدر رفتن بودجه تانبشود.

میکروبلیدینگ یک تکنیک هست که با یک قلم زیاد خوب و مناسب که پیگمنت های رنگ را وارد پوست می کند، انجامبشود  نوک این قلم زیاد عالی کار می  بشود  و می تواند تار موهای طبیعی را روی پوست بکشد- سوزن این قلم تنها به لایه سطحی پوست نفوذ می نماید که همین امر هست که این روش را به یک تکنیک نیمه دائمی تبدیل کرده هست (در مقایسه با تاتوهای دایمی)- احتمالا پوست این ناحیه دچار آسیب شود، اما آرایشگر جهت شما از قبل بی حسی استفاده می کند-.

در مقایسه با سایر روش های موجود در این زمینه، میکروبلیدینگ نمای طبیعی دارد و زیاد در شبیه سازی موهای واقعی عالی کار می کند- در روز اول بعد از انجام این روش، باید اندکی از آب مقطر را روی پنبه یا پد پنبه ای بریزید تا ابروهای خویشرا نمیز کرده و بعد از کرم مراقبتی مخصوص میکروبلیدینگ هر چند ساعت یک مرتبه استفاده نمایید- در روز دوم باید این روند را سه بار تکرار کنید- جهت 5 روز بعد، این کار را در شب و صبح انجام دهید- ابروهای شما ممکن هست در طول این مدت قرمز و ملتهب باشد، از این رو در نظر داشته باشید تا زمانی این روش را انجام دهید که مناسبت و مهمانی خاصی را پیش رو ندارید- هم چنین از رفتن به باشگاه، و هر فعالیتی که دلیل عرق کردن در نواحی ابروی تان می  بشود و موجب می گردد تا پیگمنت های رنگی پاک شده و عفونت هایی ایجاد شود، ممانعت به عمل بیاورید-.

دوام روش میکروبلدینگ: این روش از 12 ماه تا 3 سال می تواند دوام داشته باشد که زیاد بستگی به سبک زندگی تان، آرایشگری که این کار رانجام می دهد و مواد به کار رفته در این روش دارد- راه هایی جهت افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ وجود دارد: دور بودن از نور خورشید، زیرا دلیل محو شدن پیگمنت های رنگی می شود، عدم استفاده از لایه بردارهایی مانند رتینول یا گلیکولیک اسید در اطراف ابروهای تان، زیرا لایه های بالایی پوست را در طول استفاده مکرر از بین می برد، یعنی لایه هایی که شامل پیگمنت های رنگی می باشند-.

2-میکرو فیچرینگ (MICROFEATURING)-

این روش مناسب افرادی هست که می خواهند خطوط مو مانند طبیعی ظریف و روشنی را میان ابروهای خویشداشته باشند- این روش یک ترند جدید در زمینه زیبایی محسوب می  بشود که جهت افرادی که ابروهای پری دارند و تنها فضای خالی اندکی را میان آن ها احساس می کنند، مناسب هست.

میکروفیچرینگ یک شاخه از میکروبلیدینگ محسوببشود  در این روش تار موهای زیاد طبیعی و باریک و باریکی میان تار ابروهای طبیعی ایجاد می  بشود که فوق العاده نمای طبیعی و زیبایی دارد- هم چنان در این روش از پیگمنت های رنگی به کار می رود- پیگمنت ها وارد شکاف هایی ایجاد شده در پوست می  بشود که همین امر نمای فوق العاده طبیعی و شگفت انگیزی را جهت ابروها به وجود می آورد- برخلاف میکروبلیدینگ که در بیشتر قسمت های ابروی شما به کار می رود، این روش تنها در بخش هایی از ابرو به کار بسته می  بشود که خالی بوده و نیاز به پر شدن دارد-.

میکروفیچرینگ نسبت به میکروبلیدینگ نیاز به نگهداری های بیشتری دارد و باید اطمینان حاصل  بشود که موهای ابرو به قدری کافی وجود دارد که این خطوط ریز و پیگمنت ها را محو نماید- هم چنین این روش در طول دو جلسه انجامبشود  در اولین جلسه، شکاف های ریز در برخی از بخش های ابرو ایجاد می گردد و بعد با پیگمنت هایی پربشود  شش تا هشت هفته بعد که بستگی به واکنش و پروسه ترمیم پوست تان دارد، شکاف های دیگری در میان ابروهای تان ایجادبشود  پوست هر شخصی به روش متفاوتی التیام می یابد و ترمیم می شود، از این رو اجازه دهید تا آرایشگر و متخصص مربوطه بر اساس نوع پوست تان، زمان جلسه دوم را مشخص نماید-.

دوام روش میکروفیچرینگ: احتمالا این روش دوام روش میکروبلیدینگ را به همراه نداشته باشد، زیرا شکاف های رنگی و پیگمنتی جهت طبیعی جلوه داده شدن، در لایه های سطحی تر پوست قرار می گیرند- در هر صورت بسته به عوامل مشخصی، مانند نوع پوستی تان (پوست های چرب به خوبی این پیگمنت ها را در پوست خویشنگاه نمی دارند)، سن و روتین نگهداری پوستی، میکروفیچرینگ معمولا از 8 تا 12 ماه حداکثر دوام و ماندگاری دارد-.

3-میکروشیدینگ (MICROSHADING)-

مناسب افرادی هست که می خواهند ابروهای شان پر پشت و پهن و بدون جای خالی دیده شود- هم چنین این روش مناسب افرادی هست که پوست چربی و شاینی دارند- زیرا میکروشیدینگ جهت مدت زمان طولانی باقی نمی ماند و افراد با پوست چرب با استفاده از این روش، ضرر نمی کنند-.

میکروشیدینگ مانند نقاشی کردن و میکروفیچرینگ مانند طراحی کردن میباشد- میکروشیدینگ تکنیکی هست که با استفاده از یک ابزار دستی یا اتوماتیک الکتریکی انجام می  بشود که نمای پودری لطیف و زیبایی را در سراسر ابروها ایجاد می  بشود  که زیاد شبیه زمانی هست که از سایه پودری خویشاستفاده می نمایید- به جای ایجاد شکاف و تار در میان ابرو که در روش میکروبلیدینگ و میکروفیچرینگ وجود داشت، میکروشیدینگ از روش رنگ کردن پوست زیرین ابرو توسط ایجاد نقاط نزدیک به هم روی پوست به کار می بندد-.

دوام روش میکروشیدینگ: خبر های خوشی در این جا جهت شما داریم- هیچ فرقی بین عمر میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ وجود ندارد- از این رو می توانید جهت مدت یک سال از انجام دوباره این روش بی نیاز باشید-.

4-روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ-

برخی مردم می توانند به سراغ روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ بروند- این گونه افراد حتما باید ابروهای باریک و پوست خشک تری داشته باشند- با این روش ترکیبی ابروهای شخص پرپشت تر دیده شده و تراکم بیشتری نیز به چشم می آید، این در حالی هست که هم چنان زیبا و طبیعی به نظر می رسد- از این رو، روی هر نوع پوستی کار می  بشود  و جواب می دهد- ابروهای باریک می توانند با کمک این روشی ترکیبی، از عمق سایه بیشتری در این نواحی بهره ببرند- .

اگر میان این دو روش (میکروشیدینگ و روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ) شک دارید و نمی دانید که باید کدام را به کار ببرید، بهتر هست سری به تصاویر افرادی که این روش ها را انجام داده اند در رسانه های اجتماعی بزنید- آن ها درک بهتری از سبک کار آرایشگران و متخصصان در این زمینه به شما می دهند و دلیل می شوند تا ایده بهتری از این که قرار هست در این روش جهت شما چه نتیجه ای به وجود بیاید، داشته باشید-.

5-روش آمبره-

در این روش حالت آمبره ای که روی موها ایجاد می  بشود را می توانید در ابروهای خویششاهد باشد- از روشن به تاریک- در این روش از یک رنگ در  دو تناژ یا دو حالت به کار بستهبشود.

ابروهای آمبره یک نوع از آرایش ابرو محسوب می شوند که علاوه بر مد روز بودن، زیبایی خاصی را به ابروها می بخشد- این روش آمبره مناسب افرادی هست که به شدت می خواهند مطابق با مد روز و ترندهای جدید پیش روند-.

هم چنین روش آمبره ابرو جهت افرادی مناسب هست که پوست های چرب، نرمال، خشک و یا پوست ترکیبی دارند-.

6-اکستنشن ابرو-

این روش، انقلابی در زمینه زیبایی به شمار می رود، زیرا ابروها یکی از مهم ترین بخش های چهره محسوب می شوند و می توانند چهره شخص را جوان تر و یا پیرتر نشان دهند- هم چنین این روش مناسب افرادی هست که با بیماری آلوپسی آره تا (نوعی بیماری ریزش مو) مواجه می باشند و یا در دوره شیمی درمانی به سر می برند-.

هم چنین برخی افراد در طول سال ها ممکن هست با تغییراتی هورمونی، کمبود ویتامین ها، اسکارها و استفاده بیش از اندازه از موچین مواجه شده باشند- از این رو به جای استفاده از مداد ابرو و لوازم آرایشی مربوطه، می خواهند به یک راه حل همیشگی و قابل اطمینان دست یابند- به این ترتیب در این روش موهای کوتاه ابرو کنده شده و در بخش هایی از ابرو که خالی هست چسباندهبشود.

نکته زیاد مهمی که وجود دارد این هست که هر شخصی که ابرو و مژه های بلند و زیبایی داشته باشد، دیگر نیاز به آرایش و میکاپ آن ها ندارد- احتمالا تنها در این شرایط اندکی رژگونه و رژلب به کار ببرند و تمام- بسیاری از خانم ها و مادرهای پر مشغله از این روش استقبال کرده اند و دلیل آن هم کمبود وقتی که در طول روز دارند، میباشد-.

لازم به ذکر هست که بر خلاف باور عموم، چسباندن مو به بخش های خالی ابرو اصلا غیر طبیعی به نظر نمی رسد-  در حقیقت موهای چسبانده شده جزوی از شکل و فرم ابروها دیده می شوند-.

مراحل انجام اکستنشن ابرو نیز به سادگی به این ترتیب است: ابتدا آرایشگر ابروها را مطابق با سلیقه تان شکل می دهد- در مرحله بعد در پروسه اکستنشن باید شکل دلخواهی که شخص می خواهد و در نظر دارد، با مداد کشیده  بشود که در این جا آرایشگر باید با چک نوع شکل چشم و فاصله بین ابرو و چشم و غیره، در تصمیم گیری شخص شرکت داشته باشد- بعد هر تار مو با چسب جراحی در قسمت های مورد نظر ابروها چسبانده می شوند- در نهایت موهای چسبانده شده ماند موهای واقعی ابرو به نظر می رسند- این پروسه حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد و هیچ دردی ندارد-.

مدت ماندگاری اکستنشن مژه: زیاد بستگی به سبک زندگی شخص دارد- بسیاری از خانم ها سعی می کنند تا بالاترین نگهداری را از ابروهای خویشانجام دهند و با ملایمت با آن ها رفتار نمایند، از این رو اکستنشن می تواند تا 2 هفته دوام داشته باشد- هم چنین می توانید هر 2 هفته یک مرتبه ترمیم بروید تا به طور همیشگی از ابروهای زیبا و پرپشت خویشلذت ببرید- در غیر این حالت موهای اکستنشن شده به مرور زمان می ریزند و شکل و فرم اصلی ابروهای تان ظاهر می گردد-.

لازم به ذکر هست که اکستنشن ابرو همانند اکستن مژه، قابل ریمو کردن و برداشتن هست

از جایی که هزینه هر دو هفته یک مرتبه جهت اکستنشن مژه می تواند جهت خیلی افراد سنگین باشد، پیشنهاد می  بشود که جهت مناسبت و مهمانی و مجالس خاص از این روش به کار ببرید-.

7-لمینیت ابرو-

این یک روش درمانی هست که ظاهر ابروهای تان را طبیعی و شیک می نماید-.

لمینیت ابروها و حتی مژه ها جهت بازگرداندن موهای ضعیف به کار می رود- زیرا در این روش تغذیه و رطوبت رسانی عمیقی همراه با کراتین و روغن های معدنی موجود در مواد به کار رفته، انجامبشود  ابروها به این ترتیب درخشان خواهند شد و رنگ زیاد زیبا و غنی را دریافت خواهند  بشود   هم چنین نگهداری خاصی بعد از انجام این روش نیاز نمی باشد-.

این روش نیز یکی از تکنیک های تازه وارد در صنعت زیبایی میباشد- سال ها هست که مدل ابروهای تیره همراه با قوس طبیعی مد شده هست  ابروهای لمینیت شده می توانند ابعاد صورت را به زیبایی نشان دهند و نمای کلی را به بهترین وجه ممکن در معرض نمایش بگذارند- هم چنین از نظر قیمتی نسبت به سایر روش های نامبرده شده، ارزان تر و به صرفه تر هست  اما تفاوت در این جا میباشد که بخش های نقاشی و رنگ شده در روش لمینیت ابرو، واضح هست و امکان دارد اندکی غیر طبیعی به نظر برسد-.

در این روش ابروها تمیز می  بشود و با ابزار خاصی مرطوب و روغنی می گردند تا مواد مغذی به داخل موهای ابرو نفوذ کنند- بعد ترکیب مورد استفاده در لمینیت ابرو استفاده می  بشود تا موهای ابرو نرم و لطیف شود- به این ترتیب همه موها منظم و مرتب می شوند-.

سپس زمانی که این پروسه انجام شد، ابروها شکل می گیرند- در مرحله بعد، یک سرم خاصی جهت ابروها به کار می رود که وضعیت کنونی ابروها را ثابت نگاه می دارد-  و درست بعد از این که موهای ابرو با کلاژن پر شدند- این روش هیچ آسیبی را وارد نمی کند بلکه نقش درمانی را در بر دارد- اما اگر نسبت به مواد به کار رفته در این روش لمنیت حساسیت دارید، باید مراقب باشید- جالب هست بدانید که لمنیت در برابر باد و خورشید و آب دریا نیز ماندگاری دارد- از دیگر مزیت های این روش می تواند به تغذیه و تقویت تار موهای ابرو اشاره کرد، و این که دوام بالایی دارد و شما نیاز نیست تا از لوازم آرایشی مختلفی به کار بگیرید- لمینیت دلیل تقویت و زیبا تر شدن هر چه بیشتر ابروهابشود.

دوام روش لمینیت ابرو: لمینیت ابروها تا 2 ماه دوام دارد- بعد از این مدت، این روش دوباره تکراربشود  اگر ابروها زیاد جهت این روش ضعیف باشند، دوره ریکاوری و مراقبتی بعد از لمینیت به شخص ارائهبشود.

در نهایت توصیه می  بشود که بعد از انجام لمینیت ابرو، تا 24 ساعت ابروهای تان را خیس و مرطوب نکنید- این پروسه به طور کلی بین 1-5 تا 2 ساعت به طول می انجامد-.

8-تینتینگ ابرو چیست-

بیایید به روشی فکر کنیم که خبری از شکل دادن به ابروها و قیچی کردن آن ها در میان نباشد، تنها هدف اصلی این باشد که ابروها پر پشت به نظر برسند- اگر هر روز مجبور هستید تا فضای خالی میان ابروهای خویشرا پر کنید، این روش تینتینگ می تواند گزینه قابل قبولی جهت شما به شمار بیاید-.

تینتینگ جهت افرادی مناسب که تار موهای ابرو روشن و متعادلی دارند- تینتینگ دلیل می  بشود تا ابروهای شما ابعاد بیشتری داشته باشد و به نظر ضخیم تر و پرشت تر به نظر برسند- در این روش باید یک شخص حرفه ای از رنگ طبیعی و گیاهی نیمه دائمی جهت موهای ابروی تان به کار ببرد تا شکل و پهنای آن را ارتقاء ببخشد- این نتایج به سرعت بعد از انجام تینتینگ به دست می آید-.

به یاد داشته باشید که رنگ گیاهی مورد نظر تنها به تار موها نفوذ می  بشود  نه پوست، از این رو نمی توان نقاط طاسی و کچلی میان ابرو را پر کند، رنگ دهد یا بپوشاند- از این رو این روش جهت افرادی مناسب هست که به خوبی ابروهای خویشرا شکل داده اند و از ابروهای خویشراضی هستند و تنها رنگ و ضخامت طولانی مدتی را جهت ابروهای خویشخواستار می باشند-.

انتخاب رنگ نیز در روش تینتینگ زیاد ضروری هست  به یاد داشته باشید که نیاز نیست در این روش حتما از رنگ فعلی موهای خویشبه کار ببرید- بر این اساس می توانید رنگ های روشن تر و تیره تر موهای خویشرا جهت روش تینتینگ در نظر داشته باشید-.

دوام روش تینتینگ ابرو: تینت ابرو از 1 ماه تا 3 ماه دوام دارد- هم چنین سعی کنید جهت انجام این روش به سالن های معتبر و قابل اطمینانی بروید تا نتایج بهینه مورد نظر خویشرا کسب کنید-.