نکات ایمنی و سلامتی آرایش دائم

رعایت نکات ایمنی و سلامتی

آرایش دائم یکی از تکنیک های آرایشی بوده که به آرایشگر این امکان را می دهد تا به وسیله دستگاه های مخصوص، پیگمنت های رنگی را به لایه زیرین پوست تزریق کرده و بدین ترتیب به از بین بردن عیوب ظاهری صورت از قبیل عدم قرینگی در ابروها، لب ها و… بپردازد- .

امروزه پیشرفت های چشمگیری در این رشته صورت گرفته و شانس ایجاد صدمه به بافت های پوست را تا حد امکان پایین آورده هست   و نباید این نکته را از نظر دور داشت که رعایت موارد بهداشتی، ایمنی و سلامتی در این رشته حرف اول را می زند-.

اصول اولیه آرایش دائم

قبلا از هر چیز یک پیگمنتر باید به اصول آرایش صحیح صورت وارد بوده و تسلط کاملی به ترکیب رنگها و چگونگی تثبیت آن داشته باشد- بنابراین گذراندن دوره های مخصوص آرایش صورت و تسلط کامل و کافی به اصول قرینه سازی در آن، شرط ابتدایی ورود به این رشته هست  پس از طول دوره ابتدایی لازم هست که طول دوره ای کامل و تخصصی، در کلاسهای آموزش آرایش دائم شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی در امتحان تئوری و عملی این رشته شوید- .

در مرحله بعد چگونگی استفاده از دستگاه ایمن آرایش دائم میباشد که به نام دستگاه میکروپیگمنتیشن معروف هست  این دستگاه با داشتن یک قطعه یک مرتبه مصرف جداشونده ( کارتریج ) در نوک آن این امکان را به پیگمنتر می دهد که پس از هر بار استفاده از دستگاه، کارتریج مورد استفاده را جدا کرده و دور بیاندازد-.

از طرفی هر پیگمنتر حرفه ای باید شرح حال کاملی از سوابق پزشکی متقاضی آرایش دائم داشته و با اطلاع دقیق از سابقه پزشکی او در رابطه با بیماری های خاص و یا پوستی و اطمینان خاطر از عدم وجود چنین بیماری هایی اقدام به انجام آرایش به صورت دائم نماید- در صورت وجود چنین مشکلاتی و یا سابقه هرگونه حساسیت مهم و… در متقاضی، از انجام آرایش دائم پرهیز نمایید- ناگفته نماند که در صورت باردار بودن متقاضی و یا دوره شیردهی نیز باید از انجام آرایش های دائمی پرهیز نمود-.

روش صحیح آرایش دائم

روش صحیح انجام آرایش دائم به این صورت هست که پیگمنتر با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن به شکلی کاملا سطحی آرایش دائم را انجام می دهد تا به مرور پیگمنت های تزریق شده رو به محو شدن نمایند- .

به یاد داشته باشید که انجام آرایش دائم در لایه های عمقی پوست صحیح نمی باشد- شناخت انواع رنگ پوست جهت یک پیگمنتر ضروریست چرا که با توجه به رنگ پوست طبیعی شخص و انتخاب متناسب ترین رنگ با آن باید چندین رنگ مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده تا رنگ نهایی جهت استفاده آماده شود-.

ترکیب رنگها در آرایش دائم امری حیاتیست و پیگمنتر باید رنگ اصلی را با رنگ های مکمل ترکیب کرده تا پس از انجام آرایش دائم در زیر پوست دچار تغییر رنگ و تیرگی نشوند- نیز باید رنگ هایی را که یکدیگر را خنثی می کنند بشناسد و در مواقعی که لازم به تغییر دادن رنگ یک آرایش دائم قدیمی هست از آنها استفاده کند-.

مشاوره قبل از آرایش دائم

قبل از هرگونه آرایشهای دائم باید جلسه ای با متقاضی در نظر بگیرید و تمامی نکات و توصیه های نگهداری بعد از آرایش دائم را به متقاضی خویشآموزش دهید- نیز باید به مدل انتخابی متقاضی توجه کرده و در صورت مغایرت داشتن این مدل با فرم طبیعی چهره او و اصول آرایش دائم، به یک نتیجه قطعی برسید و با او به توافقی مشترک دست یابید-.

متقاضی باید از ابتدای امر در جریان کامل نکات قابل توجه درباره آرایش دائم قرار بگیرد- نیز به رنگ انتخابی متقاضی جهت انجام آرایش در ناحیه مورد نظر توجه کنید و در صورت غیر ممکن بودن این امر، مسئله را بدون کم و کاست با او در میان بگذارید- به یاد داشته باشید که آرایش دائم همانطور که از اسمش پیداست جهت همیشه روی پوست شخص باقی خواهد ماند بنابراین همه نکاتی را که لازم هست متقاضی بداند را با او مطرح نمایید- منصرف شدن متقاضی از همان ابتدای امر بهتر از پشیمانی بعد از آن هست.

آرایش دائم در نواحی مختلف صورت

آرایش دائم در چند ناحیه تعریف شده و ثابت در صورت انجام می گیرد که این نواحی عبارتند از ابروها، خط چشم در پلک ها و خط لب در لب ها- بکارگیری تکنیک آرایشهای دائم در بقیه نواحی صورت عملی غیر استاندارد بوده و ممکن هست در زیبایی عمومی صورت اثری منفی داشته باشد- بنابراین انجام آرایش توسط یک پیگمنتر باید با رعایت کلیه قواعد آموزشی و بهداشتی در فنی حرفه ای انجام شده و از ایجاد دستکاری های غیر ضروری پرهیز  بشود.

آرایش دائم جهت ابروها

یکی از نواحی مهم در زیبایی افراد ناحیه ابروها هست  این ناحیه گاه به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده و زیبایی این ناحیه به خطر می افتد جهت همین تکنیک آرایش دائم به کمک آمده و با انجام یک آرایش دائم و اصولی در این ناحیه زیبایی ازدست رفته را ترمیم می کنیم- یک پیگمنتر باید تا حد ممکن به شیوه ای عمل نماید که نتیجه کار طبیعی و نامحسوس از آب درآید-.

جهت چنین امری توصیه می  بشود به روش هاشور زدن مویی با دستگاه میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ اقدام نماید- هاشور زدن ابروها یعنی کشیدن خطوط زیاد باریک و کرکی شکل در لابه لای ابروهای طبیعی شخص به گونه ای که تشخیص خطوط هاشور از موهای ابرو سخت باشد- از طرفی باید مدل انتخابی جهت آرایش دائم ابروها طبیعی بوده و تا حد امکان از مدل طبیعی ابروهای شخص تبعیت کند-.

در غیر اینصورت چهره شخص از حالت طبیعی خارج شده و تاثیر نه چندان مطلوبی بر زیبایی صورت او خواهد گذاشت- در انتها هر دو ابرو را چک کرده و به شیوه صحیح قرینه سازی را انجام دهید-.

آرایش دائم در پلک ها

به یاد داشته باشید که آرایش دائم بر روی پلک ها جهت کشیدن خط چشم باید تا حد امکان نامحسوس بوده و از کشیدن خطوط پهن و غیر طبیعی به عنوان خط چشم پرهیز کنید- جهت انتخاب کارتریج مناسب جهت آرایش دائم چشم ها از کارتریج یک سر ( یک سوزنه ) استفاده کنید تا از صدمه زدن به بافت پوست پلک جلوگیری نماید-.

بهترین روش جهت آرایش دائم خط چشم، هاشور زدن در لا به لای مژه هاست که دلیل می  بشود نتیجه کار تا حد امکان طبیعی به نظر برسد- در حین انجام این امر باید دقت  بشود که به فولیکول مژه ها صدمه ای وارد نشود- در انتها هر دو پلک را چک کرده و قرینه سازی انجام می گیرد-.

آرایش دائم در لب ها

آرایش دائم در لب ها به عنوان خط لب و یا رژ لب عملی زیاد دردناک و طاقت فرساست و نیز به دلیل بافت باریک این ناحیه، رنگ پذیری آن زیاد کمتر از نواحی دیگر صورت هست  این نکته دلیل می  بشود که اولا جهت بی حس کردن موضعی این ناحیه از پمادها و یا قطره های بی حسی قوی استفاده کنید و دوما از رنگ های ماندگار و با کیفیت جهت آرایش ماندگار این ناحیه به کار گیرید-.

بدانید که استفاده از رنگ های ملایم مثل صورتی و نارنجی هیچگونه ماندگاری نداشته و فقط درد و ناراحتی بیهوده ای را به متقاضی تحمیل می کند- بنابراین بهترین رنگ ها جهت ماندگاری خط لب در آرایش دائم، زرشکی، قهوه ای تیره و قرمز جگری هست که باید با دقت و حساسیت زیاد ترکیب و استفاده شود- نیز می توانید جهت سهولت در این امر و گرفتن نتیجه مطلوب تر از کارتریج های سه سر گرد استفاده کنید- در انتها باید یادآور شویم که خطوط آرایش دائم لب ها و قرینه سازی آن باید به شکل میلیمتری و طبیعی انجام شود-.

استفاده از بی حس کننده موضعی

قبل از انجام آرایش دائمی باید با مداد های مخصوص آرایشی، خطوط را کشیده و به متقاضی نشان دهید و در صورت تایید متقاضی به فراهم آوردن مقدمات کار بپردازید- یکی از این مقدمات استفاده از ماده بی حسی موضعی هست که در انواع مختلف مانند پماد، اسپری، قطره و… در دسترس میباشد-.

ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی پوشش داده و یک قطعه نایلون باریک را روی آن قرار دهید- نایلون دلیل تمرکز حرارت در این ناحیه شده و فرایند بی حسی را سرعت می بخشد- پس از مدت زمان مکث کافی که در بروشور ماده بی حسی نوشته شده، نایلون را برداشته و آرایش دائم را شروع کنید-.

ضدعفونی کردن لوازم

باید بدانید که رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن لوازم آرایش و ابزار آلات کار از مهم ترین نکات در این رشته هست  جهت همین منظور جهت هر متقاضی، یک سینی یکبار مصرف بچینید و کلیه لوازم مورد استفاده را به شکل اختصاصی و یکبار مصرف جهت او در دسترس قرار دهید- سینی مخصوص، کارتریج، ظرف حاوی سرم شستشو، پنبه بهداشتی، دستکش لاتکس، پد الکلی، و تشتک رنگ جهت هر متقاضی در پروسه انجام آرایشهای دائم باید یکبار مصرف بوده و پس از استفاده دور انداخته شوند-.

از طرفی استفاده از محلول ضد عفونی کننده جهت شستشوی ابزار آلات مانند دستگاه میکروپیگمنتیشن و پایه دستگاه امری لازم و ضروریست- پس از پایان هر آرایش دائم باید دستگاه میکروپیگمنتیشن خویشرا با ماده ضدعفونی کننده شستشو داده و در دستگاه استریل کننده که در انواع مختلف وجود دارند قرار دهید تا جهت استفاده بعدی استریل و آماده شود-.

رشته آرایش صورت به صورت دائم یک شاخه تخصصی از زیبایی هست و افراد پس از طول دوره های مربوطه در مراکز مجاز آموزش فنی حرفه ای، موفق به دریافت عنوان پیگمنتر خواهند بود- بنابراین آسان طب به شما توصیه می  بشود  بدون گذراندن دوره های تخصصی این رشته و آموزش های حرفه ای اقدام به انجام آن نکنید چرا که رعایت اصول حرفه ای، ایمنی، بهداشتی و سلامتی در این رشته حرف اول و آخر را می زند-.

آرایش دائمی که این روزها مد شده آشنا شوید

آرایش دائم با استفاده از تاتو انجام می‌شود و با گذر زمان تغییرات زیادی کرده هست  دیگر آن روزهایی که آرایش‌ها دائمی ظاهری غیرطبیعی و مصنوعی داشتند، به پایان رسیده هست  دلیل عمده‌ای که بسیاری از خانم‌ها، که شامل سلبریتی‌ها هم می‌شود، این روش آرایش را انتخاب می‌کنند، چیزی نیست جز صرفه جویی در مقدار زیادی از وقت گران بهایشان- چه شخصی نمی‌خواهد صبح با آرایش زیبایی که هیچ تلاشی جهت آن نکرده است، از خواب بیدار شود؟ جهت برخی، این یک رویا هست که می‌تواند به حقیقت بپیوندد-.

انجام آرایش دائمی چقدر ایمن و دوام آن چقدر است؟

آرایش دائم جهت اکثر مردم بدون خطر هست  هرچند، شما باید جوانب احتیاط را نیز در پیش بگیرید تا از هر دردسری که  در حقیقت ممکن هست پیش بیاید، جلوگیری کنید- بهترین حالت این هست که قبل از تصمیم جهت انجام آرایش دائم مقداری تحقیق انجام دهید- ابتدا، شما باید هر کاری که لازم هست را انجام بدهید تا در مورد سالنی که می‌خواهید آرایش دائم خویشرا آنجا انجام دهید، اطلاعات کسب کنید- .

از کارآگاه درون خویشکمک گرفته و به حساب‌های کاربری آنها در رسانه‌های اجتماعی مراجعه کنید، بخش نظرات را چک کنید و از مشتریان قبلی آنها سوال بپرسید- بعلاوه، مطمئن شوید که سالن نجام دهنده آرایش دائم معتبر و دارای گواهینامه‌های معتبر هست  دوم، از متخصص پوست خویشوقت ملاقات بگیرید تا مطمئن شوید که به جوهر یا هر ماده دیگری مورد استفاده در روند آرایش دائمی حساسیت ندارید-.

در آخر، شما باید بدانید که نگهداری از صورت خویشدر طول روند بهبود آرایش دائمی، که معمولاً سه هفته طول می‌کشد، یک امر ضروری هست  ماندگاری آرایش دائمی بسته به این هست که از کدام روش آن استفاده می‌کنید- معمولاً ماندگاری آنها چیزی میان یک تا سه سال هست  دلیل این مدت ماندگاری کم نرسیدن جوهر این نوع تاتو به لایه عمیق پوست شما هست  به معنای دیگر، آرایش دائم واقعاً تا آخر عمر شما دوام نخواهد آورد- هرچند، از یک مورد کاملاً مطمئن هستیم: این نوع آرایش بیشتر از میکاپ معمولی روزانه شما بیشتر دوام می‌آرود-.

جوانب مثبت و منفی آرایش دائمی

قبل از تصمیم‌گیری در این مورد که آیا می‌خواهید آرایش دائمی را امتحان کنید یا نه، دانستن جوانب مثبت و منفی آن نیز ضروری هست

جوانب مثبت

 • آرایش دائم شما را از انجام آرایش به مدت تقریباً یک ساعت پرزحمت دور نگه می‌دارد-
 • ماندگاری آن بیشتر از میکاپ معمولی هست
 • این روش جهت آن دسته از خانم‌هایی مناسب هست که جهت انجام آرایش مشکلاتی مانند چشمان ضعیف یا حرکت بدن خویشدارند-.

جوانب منفی

 • آرایش دائم حتی با وجود کرم‌های سر و بی‌حس کننده باز هم می‌تواند دردناک باشد-
 • بسته به روند و سبک انتخابی شما جهت انجام آرایش دائم، اصلاح آن خیلی راحت نخواهد بود-
 • مراقبت بعد از آن جهت جلوگیری از عفونت و دیگر دردسرهای احتمالی ضروری هست این مراقبت‌ها گاها می‌تواند پرزحمت باشد-.

افرادی که نباید آرایش دائم انجام دهند

آرایش دائم جهت همه مناسب نیست- به همین دلیل هست که قبل از انتخاب کردن روش آرایش دائم، ابتدا مشاوره گرفتن از متخصص پوست از اهمیت زیادی برخوردار هست  قدیم از اینها سالم بودن بهتر هست پشیمان بودن هست.

این افراد نباید آرایش دائم انجام بدهند:

 • افراد مبتلا به دیابت-
 • کسانی که از داروهای رقیق کننده خون به عنوان داروی تجویز شده استفاده می‌کنند-
 • افراد مبتلا به HIV-
 • کسانی که مستعد به ماندگاری جای زخم هستند-
 • مادران باردار یا شیرده-.

ترندهای آرایش دائم که باید آنها را در نظر بگیرید

در اینجا ترندهای آرایش دائمی وجود دارد که باید آنها در نظر داشته باشید:

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ محبوب‌ترین میان انواع آرایش دائم هست  این آرایش صورت روشی از تاتو هست که با استفاده از سوزنی خاص خط‌های بسیاری نازکی مانند تارهای ابرو میان تارهای ابروی طبیعی خودتان ایجاد می  بشود  و به شما ابروی پر و طبیعی می‌دهد-.

این روش جهت آن دسته افرادی مناسب هست که قسمتی از ابروی خویشرا از دست دادند (دم، سر یا میان ابرو) یا ابروهای خیلی نازکی دارند که می‌خواهد آنها را به روشی طبیعی ضخیم کنند- ماندگاری میکروبلیدینگ معمولاً چیزی میان 1 الا 2 سال هست و هزینه آن می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

رژلب دائم

رژلب دائم می‌تواند همان میکروپیگمنتیشن لب باشد- تفاوت در این هست که رژلب فقط به لب‌های شما رنگ نمی‌دهد، بلکه آنها را نیز پرتر نشان می‌دهد- علاوه بر این،  در حقیقت می‌توانید رنگ مورد علاقه خویشرا انتخاب کنید- .

رژلب دائم می‌تواند زیاد دردناک باشد زیرا لب‌ها معمولاً حساس هستند- با این حال، اغلب قبل از انجام فرآیند تاتو از یک کرم بی حس کننده روی لب‌ها استفاده می‌شود- بنابراین، شما مجبور نیستید درد زیادی را تحمل کنید- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

خط چشم دائم

در این مورد، خط چشم مانند قرار دادن رنگ در پوست شما و روی خط مژه هست  اگر شما به دنبال خط چشمی هستید که هیچ وقت پخش نشود یا می‌خواهید از کشیدن مراحل عذاب‌آور آن فرار کنید، این آرایش دائم می‌تواند جایگزین مناسبی باشد- هزینه این آرایش دائم می‌تواند بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد-.

استتار اسکار (جای زخم)

اگر تصادف کردید یا جای زخم سرسخت ناشی از آکنه دارید، استتار جای زخم می‌تواند گزینه‌ای عالی جهت شما باشد- استتار اسکار یک روش تاتو هست که جهت مخفی کردن جای زخم صورت استفاده می‌شود-.

این کار با استفاده از رنگدانه های به رنگ پوست (فرآیندی به نام میکروپیگمنتیشن) روی پوست جهت اصلاح و غیرقابل مشاهده شدن جای زخم انجام می‌شود- .

فرآیند درمان آن معمولاً چیزی میان 8 تا 12 ماه طول می‌کشد اما این نوع آرایش دائم معمولاً سال‌ها دوام می‌آرود، مخصوصاٌ اگر پوست خویشرا به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار ندهید- بعلاوه، این نوع آرایش دائم می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

تاتو کک مک

اکثر افرادی که به دنبال تاتو کک مک هستند، در زمان کودکی خویشکک و مک داشتند اما با بلوغ و دوری از آفتاب آنها از بین رفتند- ماندگاری تاتوهای کک و مک معمولاً 1 تا 2 سال هست  علاوه بر این، هزینه آن می‌تواند بسته به عواملی مختلف مانند اندازه جای زخم متفاوت باشد-.

مراقبت از آرایش دائم

مراقبت مناسب از آرایش دائم جهت حفظ زیبایی و کیفیت آن امری ضروری هست  قدیم از آن، اگر نتوانید از تاتو آرایشی خویشبه خوبی نگهداری کنید ممکن هست منجر به بروز عفونت شوید-.

در این قسمت نکاتی را گردآوری کردیم که احتمالا بخواهید آنها را جهت نگهداری از قسمت‌های تاتو شده صورت خویشدر پیش بگیرید:

 • همیشه قبل از لمس قسمت تاتو شده مطمئن شوید که دستان شما تمیز هست
 • از لمس قسمتی که آرایش دائمی دارد، به جز هنگام تمیز کردن آن، خودداری کنید-
 • در دو هفته اول دو بار در روز یک کرم تقویت کننده یا هر نوع کرم توصیه شده دیگر توسط انجام دهنده آرایش دائمی خویشاستفاده کنید-
 • از استفاده هر چیزی روی صورت تا بهبودی کامل خودداری کنید-
 • از پوست خویشهمیشه در برابر نور آفتاب محافظت کنید-
 • شنا نکنید-
 • از انجام فعالیت‌ها با تعریق زیاد خودداری کنید-.

نتیجه‌گیری

اگر هدف شما صرفه جویی از مقداری زیادی از وقتتان در اول صبح جهت انجام آرایش است، آرایش دائم بهترین راه حل جهت شماست- این روش قطعاً به شما کمک خواهد  بشود  تا با زیبایی همیشگی از خواب بیدار شوید- هرچند، در پیش گرفتن جوانب احتیاط ضروری هست  قدیم از همه اینها نمی‌خواهید روی صورت خویشمرتکب هیچ اشتباهی بشوید-.

-هر آنچه که باید درباره ی آرایش دائم ابرو بدانید

یکی از عنصر های اصلی صورت ابروها هستند که ساختار اصلی صورت شما را تشکیل می دهند- آیا از تاثیر بالای  آرایش دائم ابرو بر روی چهره خویشاطلاع دارید-.

ابروها میتوانند چهره ی شما را غمگین و یا خوشحال نشان دهند و نیز تاثیر زیاد بالایی در لاغر یا چاق نشان دادن صورت شما دارند- اگر فرم ابروهای شما نامناسب باشد حتی گاها دلیل پیر شدن چهره ی شمابشود.

آرایش دائم ابرو

لوازم های آرایشی زیادی مانند: انواع و اقسام مداد ها، سایه ها و ریمل ها در رنگ ها و مارک های متنوع  جهت ابرو وجود دارد که خیلی از خانم ها از آن جهت آرایش ابرو استفاده می کنند اما در اکثر مواقع به فرم دلخواه جهت ابرو های خویشنمی رسند و همیشه از آنها ناراضی اند-.

در قدیم تنها راه تغییر ابرو ها تاتو های قدیمی بودند که زیاد غیر طبیعی به نظر می آمدند اما امروزه راه حل های زیادی جهت تغییر در فرم، پر پشت نشان دادن، قرینه ساختن و… ابروها وجود دارد که در مراکز آرایشی زیادی به شما بانوان عرضهبشود.

مزایای آرایش دائم ابرو

یکی از بزرگترین مزیت هایی که این روش ها دارند طبیعی نشان دادن فرم ابروهاست و با این حال که چهره ی شما را تغییر داده و زیبایی شما را دو چندان می  بشود  اما ابرو ها و چهره ی شما را مصنوعی نمیکند و ابروها حالت طبیعی خویشرا حفظ خواهند  بشود.

تاتوی ابرو یکی از سرویس آرایش دائمی ابرو هست که از قدیم تا به حال در بین بانوان رواج داشته و دارد- در این روش کل ابرو ها تراشیده می شد و به جای آن رنگ مورد علاقه شخص را تاتو می کردند یکی از مدل های تاتو، تاتو ماژیکی قابدار بود در این نوع آرایش ابرو ، ابرو ها را به صورت قالبی تاتو می کردند-.

این روش مناسب جهت بانوانی هست علاقه دارند که ابرو هایشان دارای قاب باشند و کاملا قرینه و یکدست باشد-

انواع آرایش دائم ابرو

به طور کلی انواع مختلفی از آرایش دائم ابرو وجود دارد که در زیر آن ها را چک میکنیم:

سایه ابرو

سایه ابرو که به آن میکروشیدینگ نیز گفته می  بشود همانند تاتو نیست و دور ابروها را قابی تشکیل نمی دهد و با تکنیک سایه گذاری جاهای خالی و کم پشت ابرو را پر می کنند و حالت طبیعی به ابروها می دهد و جهت پوست های حساس نیز ضرری ندارد و ماندگاری این تکنیک آرایش ابرو حدودا 6 ماه تا یکسال هست.

هاشور ابرو

هاشور دائمی ابرو که به آن تاتو خطی گفته می  بشود یکی دیگر از روش های آرایش دائمی ابرو به صورت دائم هست که با سوزن های مخصوص به صورت خطی هاشور کشیده می  بشود و قسمت های خالی ابرو را پر می کند- لازم به ذکر هست این روش جهت بانوان باردار مناسب نمی باشد-.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از روشهای جدید جهت آرایش دائم ابرو هست که به وسیله ی دستگاه های مخصوص رنگدانه ها را در لایه ی میانی پوست وارد می کنند-.

این روش جهت کسانی که ابروهای کم پشت دارند یا دچار ریزش ابرو هستند و یا بانوانی بیماری آلوپسی داشته باشند با این روش می توانند آرایش ابرو دائم داشته باشند و دیگر نیازی به آرایش ابرو به صورت روزانه ندارند-.

لازم به ذکر هست ماندگاری این روش بین 6 ماه تا 3 سال هست  و بستگی به شرایطی مانند : نوع پوست فرد، شرایط آب و هوایی منطقه ای که شخص زندگی می  بشود  و نیز کیفیت کار و رنگ بکار رفته در میکروپیگمنتیشن ابرو دارد-.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ، محبوب ترین شکل آرایش دائم ابرو ، نامی فانتزی جهت تاتو ابرو هست روش میکروبلیدینگ ابرو یکی از طبیعی ترین روش های آرایش دائمی ابرو هست که در این روش خطوطی بر روی ابرو کشیده می  بشود که دقیقا شبیه به تار های ابرو هستند-.

هنرمندان تاتو آرایشی و بهداشتی از قلم فوق العاده ظریف جهت رسوب رنگدانه به طور مستقیم در زیر پوست استفاده می کنند-در این تکنیک با استفاده از قلم هایی مخصوص که سر آنها حدود 10 تا 12 سوزن زیاد ریز دارد که قسمت های خالی ابرو را برش زیاد کم می دهد و رنگدانه ها را وارد می کند-.

این روش جهت آن دسته افرادی که دچار بیماری های سرطان یا اختلال در سیستم خویشایمنی بدن هستند و یا دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند مناسب نمی باشد-.

اگر پر کردن ابروها بخش مهمی از برنامه های زیبایی شماست ، ممکن هست بخواهید میکروبلیدینگ را چک کنید- اعتبار این روش توسط متخصص پوست تایید شده هست.

این یک روش درمانی ایده آل جهت ترمیم ابرو هست

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

مانند هر خال کوبی ، میکروبلیدینگ با گذشت زمان محوبشود  انتظار می رود پس از 12 تا 18 ماه نیاز باشد آن را ترمیم کنید- دقیقاً زمان بازگشت به خویششما بستگی دارد- این رنگدانه ها به گونه ای طراحی شده اند که به تدریج کمرنگ می شوند ، بنابراین اگر در نگهداری آن ها دقت کنیم، ماندگاری بیشتری خواهد داشت-.

نانو بلیدینگ

این روش یکی از پیشرفته ترین روش های آرایش دائم ابرو و نیمه دائم هست که اجرای آن از دستگاه های نانو استفاده می  بشود که از درد و خونریزی زیاد کمی برخوردار هست نیز رنگ هایی که در این روش استفاده می  بشود متفاوت با سایر روش ها هست.

این رنگ ها بدون سرب اند و نه تنها جهت پوست ضرری ندارد بلکه جهت تقویت پوست مفید نیز هستند-.

نانو بلیدینگ، آرایش دائم ابرو نانو بلیدینگ ابرو چیست؟

بولد بروز و فیبروز

روش دیگری که جهت از بین بردن نقص های ابرو وجود دارد فیبروز  و بولد بروز هست  این روش همانند میکروبلیدینگ ابرو را با خطوطی شبیه به تار مو اما به طور سه بعدی پر می  بشود  و اگر در قسمت هایی از ابرو جای خالی داشته باشید یا اینکه از قرینه نبودن ابروهای خویشناراضی باشید این روش زیاد مناسب و کم خطر هست.

تمام روشهای آرایش دائمی ابرو که در بالا ذکر شد راه حل مناسبی جهت تغییر در ابروهای شما هست که با توجه به نیاز و سلیقه می توانید آنها را بر روی ابرو های خویشاجرا کنید-.

و باید به این نکته توجه داشته باشید که جهت اجرای این سرویس آرایش ابرو حتما به مراکز معتبر و مورد اطمینان مراجعه کنید و از بهداشتی بودن مراحل کار اطمینان داشته باشید-.